Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: PS4 ή XB1;

PS4 ή XB1; 1 year 4 months ago #1

• Dallen
  • Dallen's Avatar
  • User
καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω καινουργια κονσολα και ειμαι αναμεσα σε xbox one s και ps4 slim τι προτινετε?
The administrator has disabled public write access.

PS4 ή XB1; 1 year 4 months ago #2

• simovitch123
  • simovitch123's Avatar
  • Unboxholic
  • This is, excuse me, a damn fine cup of coffee.
  • Thank you received: 902
Dallen wrote:
καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω καινουργια κονσολα και ειμαι αναμεσα σε xbox one s και ps4 slim τι προτινετε?
Λοιπόν φίλε μου
1. Δες ποια Exclusives σε ενδιαφέρουν περισσότερο απ'τη κάθε κονσόλα απο αυτά που ήδη έχουν κυκλοφορήσει και απο αυτά που επρόκειτο να κυκλοφορήσουν και
2. Εαν οι φίλοι και οι γνωστοί σου έχουν μια απο τις δυο κονσόλες και θέλετε να παίζετε μαζί Online, τότε σημαντικό ρόλο παίζει και αυτό!

Επίσης εαν έχεις τα λεφτά, προτείνω να περιμένεις λίγο ακόμα για PS4 Pro!
Last Edit: 1 year 4 months ago by simovitch123.

PS4 ή XB1; 1 year 4 months ago #3

• croc
  • croc's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 9
Dallen wrote:

Εγω προτεινω να παρεις PS4 slim. H sony υποστηριζει περισσοτερο το ελληνικο κοινο. Πλεον η sony βγαζει παιχνιδια μεταφρασμενα με ελληνικους υποτιτλους. Επισης στα video club βρισκεις πιο ευκολα παιχνιδια ps4. Σε μικρα μαγαζια βρισκεις πιο ευκολα μεταχειρισμενα παιχνιδια PS4 αντι για XBOX ONE. Επισης οπω λεει και ο simovch εχει σημασια και για το online για να παιζεις με φιλους.. Εγω οσους ξερω PS4 εχουν.
Last Edit: 1 year 4 months ago by croc.

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #4

• george.menos
  • george.menos's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
Καλημέρα σε όλους τους φίλους... :hellyeah:Θέλω την γνώμη σας σχετικά με το πια κονσόλα να αποκτήσω.είμαι κάτοχος ενός ps4.Μου έχουν κάτσει κάποια λεφτά στο χέρι και είμαι στο εξής δίλημμα!!!Να κάνω την αναβάθμιση σε ps4 pro ή να πάρω την έκδοση gears of war xbox one s που είναι και στολίδι?
Να επισημάνω ότι παίζω σε 65" lg hdr-4k.
Υπάρχει και το vr στο σπίτι δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στην επιλογή.Το μόνο που με φοβίζει είναι στο xbox τα games.Σχεδόν δεν έχει κάτι ιδιαίτερο να παίζω εκτός από 3-4.( gears of war, halo...) Πραγματικά η γνώμη σας μετράει..!!!

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #5

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 196
Έχω και εγώ PS4 και το σκεφτόμουνα αν θα πάω σε PS4 Pro. Αλλά τα ζύγισα κάτω και δεν αξίζει. Και 4Κ TV να είχα δεν θα πήγαινα.
Τα Χριστούγεννα σκοπεύω να πάρω Xbox One S με το σκεπτικό να παίξω και άλλα παιχνίδια που δεν έχω τη δυνατότητα στο PS4.
PS4 Pro θα πάρω όταν βγει κάποια συλλεκτική κονσόλα από game που μου αρέσει ή αν πετύχω κανένα καλό bundle.
Η εμπειρία δεν θα αλλάξει απλά θα είναι πιο όμορφα τα παιχνίδια.
Για μένα πάρε Xbox, έχουν μαζευτεί αρκετά παιχνίδια πλέον.

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #6

• george.menos
  • george.menos's Avatar
  • Wishlister
Στο μόνο που κολλάω είναι το γεγονός με τα παιχνιδια..έχει αρκετά exclusive?

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #7

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1568
george.menos wrote:
Στο μόνο που κολλάω είναι το γεγονός με τα παιχνιδια..έχει αρκετά exclusive?

Αν δεν έχεις PC και δεν είχες 360, έχει αρκετά (όσα και το PS4) αξιόλογα exclusives. Είναι και θέμα προσωπικού γούστου όμως.

Δες λίστα με τα exclusives του, μαζί με αυτά που έρχονται και αποφάσισε.

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #8

• george.menos
  • george.menos's Avatar
  • Wishlister
Είχα το 360 όταν είχε πρωτοβγει.δεν ξέρω αν πρέπει να πάω σε αναβάθμιση η σε κάτι καινούργιο όπως το xbox και μάλιστα σε μια κονσόλα που είναι και απίστευτα όμορφη...την είδα από κοντά και πρώτα στο video από τα παιδιά εδώ και κόλλησα

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #9

• MiltKal11
  • MiltKal11's Avatar
  • Courier
  • Our eyes are yet to open.
  • Thank you received: 391
Εγω αν ημουνα στη θεση σου θα πηγαινα στο xbox. Εκτος απο τα exclusives που υπαρχουν θα εχεις και το backwards compatibility κατι που εμενα μου αρεσει πολυ και το θεωρω λαθος να μην υπαρχει σε επομενες κονσολες (ps4 pro, switch γκουχου γκουχου)

This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning. Now is the time for action.
'Evil Morty'
Last Edit: 1 year 3 months ago by MiltKal11.

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #10

• Tasos Anastasiadis
  • Tasos Anastasiadis's Avatar
  • Wishlister
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζουν "αρκετά" πράγματα για αυτές τις δυο κονσόλες όσο αναφορά τα είδει παιχνιδιών που διαθέτουν. Ετοιμάζομαι να πάρω μέσα στις επόμενες μέρες το PS4 η το XBOX ONE, αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.. Το όλο μου θέμα είναι ότι πότε δεν είχα τέτοιου είδους κονσόλες και τώρα που πήρα την απόφαση να πάρω μια θέλω να εστιάσω πάνω σε παιχνίδια που αποκλειστικά ενδιαφέρομαι!

Θα ήθελα να μου πείτε πια από τις δυο κονσόλες να πάρω με βάση τα παιχνίδια που θα σας πω από κάτω. (Δεν γνωρίζω αυτά τα παιχνίδια δια πιες πλατφόρμες είναι διαθέσιμα, και αν δεν είναι για καμιά από τις δυο κονσόλες πείτε μου με βάση άλλα παιχνίδια που είναι στο ολόιδιο στιλ και υπάρχει ποικιλία σε συγκεκριμένη κονσόλα). Θέλω να πάρω μια από τις δυο κονσόλες όπου έχουν ποικιλία σε αυτού του είδους τα παιχνίδια..

1. The Park
2. Monstrum
3. Kholat
4. Kona
5. Notes of Obsession

(*) Υπενθυμίζω ότι δεν γνωρίζω για πιες πλατφόρμες είναι όλα τα παιχνίδια και ακόμα και αν κανένα από αυτά δεν είναι για αυτές τις κονσόλες προτείνετε μου μερικά τέτοια παιχνίδια και πια κονσόλα να πάρω μαζί τους! Ευχαριστώ πολύ για όσους βοηθήσουν.

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #11

• croc
  • croc's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 9
Tasos Anastasiadis wrote:
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζουν "αρκετά" πράγματα για αυτές τις δυο κονσόλες όσο αναφορά τα είδει παιχνιδιών που διαθέτουν. Ετοιμάζομαι να πάρω μέσα στις επόμενες μέρες το PS4 η το XBOX ONE, αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.. Το όλο μου θέμα είναι ότι πότε δεν είχα τέτοιου είδους κονσόλες και τώρα που πήρα την απόφαση να πάρω μια θέλω να εστιάσω πάνω σε παιχνίδια που αποκλειστικά ενδιαφέρομαι!

Θα ήθελα να μου πείτε πια από τις δυο κονσόλες να πάρω με βάση τα παιχνίδια που θα σας πω από κάτω. (Δεν γνωρίζω αυτά τα παιχνίδια δια πιες πλατφόρμες είναι διαθέσιμα, και αν δεν είναι για καμιά από τις δυο κονσόλες πείτε μου με βάση άλλα παιχνίδια που είναι στο ολόιδιο στιλ και υπάρχει ποικιλία σε συγκεκριμένη κονσόλα). Θέλω να πάρω μια από τις δυο κονσόλες όπου έχουν ποικιλία σε αυτού του είδους τα παιχνίδια..

1. The Park
2. Monstrum
3. Kholat
4. Kona
5. Notes of Obsession

(*) Υπενθυμίζω ότι δεν γνωρίζω για πιες πλατφόρμες είναι όλα τα παιχνίδια και ακόμα και αν κανένα από αυτά δεν είναι για αυτές τις κονσόλες προτείνετε μου μερικά τέτοια παιχνίδια και πια κονσόλα να πάρω μαζί τους! Ευχαριστώ πολύ για όσους βοηθήσουν.

The Park (ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ, PS4, XBOX ONE)
Monstrum (ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ)
Kholat (ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ, PS4)
Kona (ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ)
Notes of Obsession (ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ)

Που τα βρηκες αυτα τα παιχνιδια? :)Οπως βλεπεις στον υπολογιστη υπαρχουν και τα 5 καθως μαλλον ειναι indie (απο εταιριες της κακιας ωρας, τρεχα γυρευε δηλαδη)

Αν παιζεις τετοια παιχνιδια νομιζω μεινε στον υπολογιστη αλλιως παρε PS4 που νομιζω εχει περισσοτερα τετοιους ειδους παιχνιδια

Γενικα το PS4 εχει το UNCHARTED, THE LAST OF US, KILLZONE κλπ και το XBOX ONE εχει GEARS OF WAR, QUANTUMB REAK, HALO κλπ. Μπορεις να δεις στο youtube αυτα τα παιχνιδια που ειναι τα πιο γνωστα και να δεις ποιο σου αρεσει

Εμενα ας πουμε μου αρεσει και το Uncharted και το The last of us αλλα και το Quantum Break. Αλλα δεν εχει νοημα να το ψαχνομε πολυ με τα αποκλειστικα παιχνιδια της καθε εταιριες αφου τα περισσοτερα παιχνιδια βγαινουν παντου. Για μενα παρε το PS4 καθως στην Ελλαδα υποστηριζεται πολυ και αρκετα παιχνιδια της Sony εχουν και Ελληνικους υποτιτλους
Last Edit: 1 year 3 months ago by croc.

PS4 ή XB1; 1 year 3 months ago #12

• Tasos Anastasiadis
  • Tasos Anastasiadis's Avatar
  • Wishlister
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ναι γνωρίζω ότι κάποια από αυτά είναι της κακιάς ώρας, θέλω περισσότερο παιχνίδια όπως το KHOLAT, το PS4 έχει αρκετά τέτοια? μπορείς να μου προτείνεις παιχνίδια σαν αυτό για το PS4?
  • Page:
  • 1
  • 2