• Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games;

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 3 years 4 months ago #13

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
Σιγουρα δεν κραταω λογαριασμο αλλα θα προσπαθησω να το σκεφτω στο περιπου, χεχεχε :evil:Η περσυνη χρονια δεν πιανεται καταρχην αφου ειχε και αγορας κονσολας μεσα! :P
Κατα τα αλλα, day 1 περνω σε πολυυυυ συγκεκριμενες περιπτωσεις!Οπως Souls ας πουμε που δεν γινεται να μην το παρω day 1 και ας μου "φαει" λεφτα απο αλλα παιχνιδια!
Οποτε αυτα που αγοραζω ειναι:
-Παιχνιδια στο ps4 απο 40ευρω και κατω
-Μεταχειρισμενα για οποιδηποτε κονσολα
-Παιχνιδια της προηγουμενης οπως και (και γιατι οχι) της παραπροηγουμενης γενιας. (σπανιοτερα)
-Προσφορες του PSN
Οποτε σιγουρα ξοδευω, αλλα οχι υπερβολικα πολλα.Τα 2 πραγματα που αγοραζω και ξοδευω χρηματα περα απο βολτες, εξοδους κλπ ειναι videogames και δισκους (μουσικης, CD η βινυλιο).
Αν τα οικονομησω καμια φορα λιγο περισσοτερο απο το "κανονικο" για οποιοδηποτε λογω, συνηθως κανω μια μεγαλη gaming αγορα (πχ την TES Online Collectors που πηρα περσι!).
Αλλα σιγουρα δεν ειναι στανταρ.Περσι ξοδεψα αρκετα λεφτα στο gaming, ενω προπερσι σχεδον τιποτα :PΟ λογος ειναι οτι το 2014 κυκλοφορησε το Dark Souls 2 και επαιζα για 1+ ολοκληρο χρονο σχεδον ΜΟΝΟ αυτο, οποτε δεν πηγανε αλλα λεφτα στο gaming.Τα Souls μας κανουν και οικονομια, βλεπεται? :P
Γενικα ομως ειναι οπως τυχει.Θα ηθελα να παρω ΠΟΛΛΑ παιχνιδια day 1 αλλα διστυχως δεν γινεται :P(πχ τωρα θελω να παρω Steet Fighter V, αλλα πρεπει να κρατησω κανα λεφτο :silly:).
The administrator has disabled public write access.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 3 years 4 months ago #14

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 228
Και εγώ Day One ελάχιστα. Πάντα περιμένω να πέσει η τιμή. 40-50 ευρώ θα δώσω για καινούρια Games (εξαιρούνται συλλεκτικές εκδόσεις) και κάτω από 30€ για μεταχειρισμένα.
Προσφορές θα πάρω αρκετές αλλά όχι από psn.Πάντα retail.
Η αλήθεια είναι οτι και Day One δεν προλαβαίνω να παίξω πολλά παιχνίδια. Τώρα για παράδειγμα έχω κάνει εδώ και ένα μήνα τη συλλεκτική του DSIII απο τα public. Το πότε θα το παίξω είναι άγνωστο (μιας και ο Απρίλης θα είναι αφιερωμένος στο Uncharted).
Αν για κάποιο λόγο μου κάτσει στραβή με τη συλλεκτική θα περιμένω να το βρω είτε μεταχειρισμένο ή σε κάποια προσφορά.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 3 years 4 months ago #15

• Baltazard
  • Baltazard's Avatar
  • Packer
  • Thank you received: 94
mihalis13 wrote:
Και εγώ Day One ελάχιστα. Πάντα περιμένω να πέσει η τιμή. 40-50 ευρώ θα δώσω για καινούρια Games (εξαιρούνται συλλεκτικές εκδόσεις) και κάτω από 30€ για μεταχειρισμένα.
Προσφορές θα πάρω αρκετές αλλά όχι από psn.Πάντα retail.
Η αλήθεια είναι οτι και Day One δεν προλαβαίνω να παίξω πολλά παιχνίδια. Τώρα για παράδειγμα έχω κάνει εδώ και ένα μήνα τη συλλεκτική του DSIII απο τα public. Το πότε θα το παίξω είναι άγνωστο (μιας και ο Απρίλης θα είναι αφιερωμένος στο Uncharted).
Αν για κάποιο λόγο μου κάτσει στραβή με τη συλλεκτική θα περιμένω να το βρω είτε μεταχειρισμένο ή σε κάποια προσφορά.

μια από τα ιδια Μιχαλη!!πλεον χρονος είναι περιορισμένος και τα παιχνίδια είναι πολλα.Αγορα μονο σε αγαπημενους τιτλους.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 3 years 4 months ago #16

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
Δεν θέλω να κρατήσω λογοριασμό στο συγκεκριμένο είδος γιατί μπορεί να τσαντιστώ ειδικά κιόλας όταν θα υπάρχουν και αποτυχημένες αγορές μέσα.
Αν θέλω κάτι πολύ όμως δεν με σταματάει τίποτα εφόσον οι υποχρεωσεις μου είναι καλυμένες. Όπως με το Titanfall που αγόρασα την κονσόλα μόνο και μόνο για να παίξω το παιχνίδι αυτό!!
MADnJIM wrote:
Όμως έχω παίξει όλα τα παιχνίδια που με ενδιέφεραν, χάρη σε δυο τρεις καλούς φίλους μου (Σάββα :3), που τους ευχαριστώ και τους αγαπώ πάρα πάρα πολύ. :3
Αδερφέ μου επειδή δοκίμαζα τα κόλπα με το ps4 σε φίλους και επιδή δεν είχα σαν primary το δικό μου ps4, έκανα deactivate all. Οπότε αν τρέχει κανενα θέμα πήγαινε και κάνε activate την δική σου :3
ZeitGeist
The following user(s) said Thank You: MADnJIM
  • Page:
  • 1
  • 2