Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games;

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #1

• Ragnarok
  • Ragnarok's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 3
Καλησπέρα!

Όπως λέει και ο τίτλος. Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο;

Αυτό συμπεριλαμβάνεται και για collector's editions.

Εγώ μπορώ να πω ότι ξόδεψα πολλά λεφτά δυστυχώς.. Μπορεί να ξόδεψα πάνω από 500 ευρώ. Βγαίνουν τόσα πολλά καλά παιχνίδια και συλλεκτικά και man είναι τόσο δύσκολο! Δεν μπορεί να αντέξει η τσέπη μου :/ Τα περισσότερα λεφτά δυστυχώς πάνε στα ακριβά συλλεκτικά κομμάτια. Αν δεν ξεπολούσαν αμέσως και δεν τα πουλούσαν τόσο ακριβά θα κρατιόμουν.

Εσείς;

Έχετε υπόψιν ότι αυτό είναι σαν έρευνα.
The administrator has disabled public write access.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #2

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 166
Έλα άσε τις έρευνες και τις μαλ*κίες, πες ότι είσαι από την εφορία. :lol:

Φιλε δυστυχώς η βιομηχανία εκμεταλλεύεται τα πάντα στο έπακρο. Εδώ άρχισαν να βγαίνουν και συλλεκτικές Fifa. Κάποιες φορες μετά από λίγο καιρό πέφτουν οι τιμές τους ενώ άλλες γίνονται sold out και τα βλέπεις πανάκριβα στο eBay.

Προσωπικά δεν έχω συγκεκριμένο ποσό, ξοδεύω όσα χρειαστεί νοουμένου ότι τα σηκώνει η τσέπη μου. Για τα must have θα κάνω και πολλές θυσίες. Τα 500 ευρώ που λες εσύ ότι είναι πολλά προσωπικά μου φαίνονται λίγα, αν σκεφτείς ότι ένα κομμάτι που μπορεί να αγοράσω είναι 150-500 ευρώ ή και περισσότερο. Ευτυχώς όμως δεν αγοράζω τυφλά οτιδήποτε συλλεκτικό κυκλοφορήσει ούτε έχω την μανία με τα γνωστά collectibles που συλλέγουν οι περισσότεροι, έτσι κερδίζει η τσέπη μου από εκεί. :side:

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #3

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2202
Δεν κρατάω και αρχείο(πλάκα πλάκα θα έπρεπε όμως για να μπορώ να με ελέγχω :silly:χαχα) αλλά ναι ξοδεύω αρκετά...Είναι ακριβό χόμπι όπως και να το κάνουμε αλλά και εγώ πλέον κάνω προσεκτικές αγορές...

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #4

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1591
Άστο! :lol::lol::lol:Δεν λέω! :whistle::whistle:

Βασικά θα προτιμούσα να μην ξέρω αλλά ξέρω. Ξέρω γιατί πάνω κάτω το ποσό, είναι σχετικά σταθερό ανα μήνα, αλλά προτιμώ να μην το αποκαλύψω. :P

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #5

• Ostrava
  • Ostrava's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 14
Γενικα δεν κραταω λογαριασμο στο ποσα ξοδευω αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο απο τα λεφτα που μου περισσευουν (αφου ξεμπερδεψω με τις υποχρεωσεις μου) πανε στο gaming.Εδω και αρκετα χρονια ειναι το μοναδικο μου χομπι πλεον (καποτε ξοδευα παρα πολλα και σε κομικς και graphic novels αλλα το εχω σχεδον σταματησει εδω και πολλα χρονια πλεον) οποτε με παιρνει να ξοδεψω κατι παραπανω στην μεγαλη μου αγαπη που ειναι τα παιχνιδια και τα game related stuff (game figures,artbooks etc). Μην φανταστεις τιποτα extreme οπως καποιων αλλων εδω ( :P) ,σε καμια περιπτωση δεν ειμαι πλουσιος.Το budget μου επισης διαφερει ανα περιοδους μια και ως ελευθερος επαγγελματιας το εισοδημα μου δεν ειναι ποτε σταθερο οποτε μου ειναι πολυ δυσκολο να υπολογισω εναν μεσο ορο του ποσα ξοδευω το χρονο.

Ευτυχως μετα απο 30 χρονια gaming ξερω ακριβως τι μου αρεσει και τι θελω να συλλεγω (παντα με βαση των gaming προταιρεωτητων μου) οποτε μου ειναι πολυ δυσκολο να ξεφυγω με παρορμητικες αγορες.Προσφατα εκανα μια παραγγελια απο Ιαπωνια η οποια μου κοστισε γυρω στα 480 ευρω (απο μαλακια μου για πρωτη φορα πληρωσα 190 ευρω στο τελωνειο και στην απαραδεκτη Fedex :S) αλλα απ'την αλλη ειχα πολυ καιρο να κανω μια σχετικα μεγαλη παραγγελια οποτε και παλι δεν ξεφυγα απο το budget μου.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #6

• simovitch123
  • simovitch123's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 930
NikeFerrari wrote:
Άστο! :lol::lol::lol:Δεν λέω! :whistle::whistle:

Βασικά θα προτιμούσα να μην ξέρω αλλά ξέρω. Ξέρω γιατί πάνω κάτω το ποσό, είναι σχετικά σταθερό ανα μήνα, αλλά προτιμώ να μην το αποκαλύψω. :P
Αγοράζεις σπίτι εαν υπολογίσεις πόσοκοστίζει όλη η συλλογή σου μαζί :silly:

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #7

• JusperX
  • JusperX's Avatar
  • Loader
  • VG enthusiast, regardless of platform
  • Thank you received: 176
Δεν έχω κάποιο standard, πχ πέρυσι ξόδεψα αρκετά παραπάνω απ' οτι πρόπερσι, φέτος ξεκίνησα πάαααρα πολύ απότομα. Ίσως στην πορεία να κοπούνε.
Πάντως ένα είναι σίγουρο : αρκετά.
Ragnarok wrote:
Μπορεί να ξόδεψα πάνω από 500 ευρώ.
Χαχα, τόσα περίπου έφυγαν μόνο για τα παιχνίδια του PS3 και παίρνω μόνο exclusives στις κονσόλες. :P
Δεν βάζω κονσόλα + 2ο controller.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #8

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 974
Εξαρταται απο την χρονια βασικα εδωσα κοντα στα 200+ περσι πχ.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #9

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2202
StrikeX wrote:

Και τα περισσότερα πήγαν στον Geralt επειδή είναι μπουρί!!!!!!!!!!! :hellyeah::lol:

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #10

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 974
ConstantinosRed wrote:
StrikeX wrote:

Και τα περισσότερα πήγαν στον Geralt επειδή είναι μπουρί!!!!!!!!!!! :hellyeah::lol:
Nαι τα περισσοτερα ηταν στον Geralt. Τα τελευταια 2 χρονια πιστευω εχω δωσει πανω απο 400 χωρις να ειμαι σιγουρος.

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #11

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Παλιότερα έδινα αρκετά σε ετήσια βάση για το gaming, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ. Όχι, δεν έγινα ξαφνικά τσιγκούνης, ούτε εγκατέλειψα το αγαπημένο μου χόμπι, απλά δεν υπάρχει φράγκο. Όμως έχω παίξει όλα τα παιχνίδια που με ενδιέφεραν, χάρη σε δυο τρεις καλούς φίλους μου (Σάββα :3), που τους ευχαριστώ και τους αγαπώ πάρα πάρα πολύ. :3
The following user(s) said Thank You: savo

Πόσα λεφτά ξοδεύετε το χρόνο στα video games; 2 years 6 months ago #12

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 225
Ακριβώς δεν ξέρω γιατί εξαρτάται με τις κυκλοφορίες. Γενικά θέλω να χαλάω ένα 50ρικο το μήνα για αγορές videogames. Αλλά άλλους μήνες μπορεί να μην χαλάσω τίποτα (κάπως έτσι κόβω τον Φλεβάρη και τον Μάρτη) άλλους μήνες να φύγουν περισσότερα (Απρίλης πχ με Uncharted και DSIII που τα θέλω και σε collectors)
Τώρα πχ έχω αγοράσει ότι game είχα στη λίστα μου (μόνο το Fallout λείπει που δεν το βιάζομαι και περιμένω να το βρω σε καλή τιμή)
  • Page:
  • 1
  • 2