TOPIC: Horror Games - General Thread

Horror Games - General Thread 4 years 2 weeks ago #337

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
KosD wrote:
Captain_Zaraki wrote:
Εγω μαλλον θα παιξω σημερα το demo και εχω ενα πολυυυυ κακο προαισθημα! :silly:Δεν ξερω ισως ειναι η ιδεα μου μονο! :lol::evil:
@KosD Χμμμ ναι ε?Για να σου πω την αληθεια, το περιμενα αρκετα.Δεν νομιζω οτι θα ειναι κακο/μετριο παιχνιδι αλλα δεν νομιζω να το γυρισουν στην ατμοσφαιρα!!!Και για μενα αυτα που λες σιγουρα δεν ειναι θετικα, αλλα θα το παιξω (ελπιζω :P) για να δω αν εχουν υλοποιηθει ωραια!
@ConstantinosRed Κοιτα να δεις, κατι τετοιο συνεβη και σε εμενα το μεσημερι....λες να ειναι προβλημα του PSN? :silly:

Για αυτή την "κατηγορία" horror είναι πολύ καλό, έχει κάτι σημεία mindfuck που βελτιώνουν λίγο την εμπειρία και ένα χωριό που έχει στην αρχή είναι πολύ όμορφα άρρωστο. Μόλις διέσχιζα αυτό το χωρίο νόμιζα ότι το πήγανε προς την ατμόσφαιρα αλλά άκυρο τελικά. :lol:
Κάποια σημεία μου θύμισαν κάτι χαζά παιχνίδια που παίζει ο Σάκης με τον Αλέκο στα Horror Night απλά με μεγαλύτερο budget :P
Βασικά ίσως τα παραλέω λίγο, γενικά δεν είναι άσχημο. Παίξε και πες μας εντυπώσεις.
Κατάλαβα κατάλαβα!!!Προσωπικά δεν θα με χαλαγε σίγουρα να εχει λίγη περισσότερη...αρρωστιλα και μάλλον αυτό είναι που θέλω από τό συγκεκριμένο sequel!Χαιρομαι πάντως που λες ότι στο χωριό του demo το έχει αυτό ανυπομονω να το παίξω το βράδυ! :evil:(βασικά δεν ειμαι ακόμα σίγουρος αν ανυπομονω ή όχι.... :DΓιατί από ότι έχω ακούσει είναι πολύ ευχάριστο demo γενικα :silly:)
The administrator has disabled public write access.

Horror Games - General Thread 4 years 1 week ago #338

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
Μολις επαιξα το demo του Outlast 2!
Ξενερωσα λιγο με την διαρκεια του (βγηκε σε 15 λεπτα νομιζω με αρκετη αργοπορια και τραβοντας screenshots στο ps4) αλλα σιγουρα ηταν...δυνατη αυτη η δοση τρομου! :D
Το demo χωριζεται ουσιαστηκα σε 3 (πολυ μικρες) φασεις.Η μια στο χωριο, που ειναι αρκετα ατμοσφαιρικη.Ανατριχιασα εκει που ανοιξα την καμερα και ειδα εναν τυπο να με κοιταει απο τις σκιες και μολις τον πλησιασα αρχισε να απομακρυνεται.
Η 2η φαση ειναι μετα απο οταν σε τραβανε κατι πλοκαμια μεσα στο πηγαδι και φτανεις μεσα σε ενα σχολειο.Εδω ειναι τα 2-3 jump scares που εχει.Το πιο τρομακτικο μερος του demo σιγουρα ηταν σε αυτη την φαση, οταν μετα απο την στιγμη που παιζεις μουσικη απο το music box αρχιζεις να βλεπεις "σκιες" να σε περιτριγυριζουν ουσιαστηκα, αλλα δεν καταλαβαινεις στην αρχη αν ειναι της φαντασιας σου η οντως κατι γινεται.Και εκει σου πεταει ενα ακυρο jump scare απλα.Μετα εχει αλλο και περνας στην 3η φαση που εχει κυνηγητο, με τους τυπους να προσπαθουν να σε πιασουν μεσα σε ενα χωραφι!Ωραια ιδεα γενικα αυτη, γιατι τα φυτα καλυπτανε το οπτικο σου πεδιο, οποτε φοβοσουν μην πεσεις πανω σε κανεναν απο αυτους καταλαθος :P
Γενικα ωραιο το demo, αλλα παρα πολυ μικρο.Θα ηθελα να ειχε ενα 10λεπτακι ακομα.Θα συμφωνησω τελικα με αυτο που ελεγε ο Γιαννης τις προαλλες οτι σε μερικα σημεια ηταν σαν μερικα low budget horrorακια που παιζουν ο Σακης και ο Αλεκος στα Horror Nights (σε εκεινο με το μουσικο κουτι και τις σκιες κυριως) αλλα σε γενικες γραμμες με εψησε ασχημα για το Outlast 2, επειδει εβγαζε γενικα μια ωραια σαπιλα σε μερικα σημεια!
Μαλλον θα βαλω κανεναν φιλο να το παιξει αυτες τις μερες, οσο εχω θα καθομαι και θα γελαω χαιρεκακα χαχαχα! :evil:
Last Edit: 4 years 1 week ago by Captain_Zaraki.

Horror Games - General Thread 4 years 1 week ago #339

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 483
Ωραίος Πάνο. :like:
Συμφωνώ με όσα είπες, η διάρκεια είναι όντως μικρή.
Τώρα που το ξαναείδα λίγο κατάλαβα και εγώ το μεγαλύτερο παράπονο που έχω από το demo και μάλλον και από το παιχνίδι.

Δεν είναι ότι το παιχνίδι είναι κακό, είναι ότι δεν είναι αρκετά καλό σε ορισμένα σημεία.
Ας πούμε το χωρίο στην αρχή και η σκηνή μέσα στο χωράφι είναι τόσο ωραία που πιστεύω πως αδικούνται με την ενδιάμεση σκηνή του σχολείου.
Ό,τι ατμόσφαιρα και συναίσθημα σου έχει δημιουργήσει το χωριό, έρχεται το σχολείο να στην χαλάσει και ύστερα έρχεται η σκηνή στο χωράφι να σου υπενθυμίσει πως είσαι ακόμα στο ίδιο παιχνίδι με αυτό που ήσουν όταν ξεκίνησες το demo.
Εκεί είναι το παράπονο μου, μια συνεχείς σκέψη στο μυαλό μου που λέει "γιατί να μην έχει όλο το παιχνίδι αυτή την ατμόσφαιρα του χωριού;".

Μακάρι να βγει παιχνιδάρα αλλά προσωπικά δεν κρατάω μεγάλο καλάθι.
The following user(s) said Thank You: Captain_Zaraki

Horror Games - General Thread 4 years 1 week ago #340

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
KosD wrote:
Ωραίος Πάνο. :like:
Συμφωνώ με όσα είπες, η διάρκεια είναι όντως μικρή.
Τώρα που το ξαναείδα λίγο κατάλαβα και εγώ το μεγαλύτερο παράπονο που έχω από το demo και μάλλον και από το παιχνίδι.

Δεν είναι ότι το παιχνίδι είναι κακό, είναι ότι δεν είναι αρκετά καλό σε ορισμένα σημεία.
Ας πούμε το χωρίο στην αρχή και η σκηνή μέσα στο χωράφι είναι τόσο ωραία που πιστεύω πως αδικούνται με την ενδιάμεση σκηνή του σχολείου.
Ό,τι ατμόσφαιρα και συναίσθημα σου έχει δημιουργήσει το χωριό, έρχεται το σχολείο να στην χαλάσει και ύστερα έρχεται η σκηνή στο χωράφι να σου υπενθυμίσει πως είσαι ακόμα στο ίδιο παιχνίδι με αυτό που ήσουν όταν ξεκίνησες το demo.
Εκεί είναι το παράπονο μου, μια συνεχείς σκέψη στο μυαλό μου που λέει "γιατί να μην έχει όλο το παιχνίδι αυτή την ατμόσφαιρα του χωριού;".

Μακάρι να βγει παιχνιδάρα αλλά προσωπικά δεν κρατάω μεγάλο καλάθι.
Αααααακριβως αυτο!!!!Νομιζω και οτι το κομματι του σχολειου με χαλασε στο demo.Μπορει να ηταν το πιο τρομακτικο λογω των jump scares, αλλα στα αλλα σημεια ειχε παρα πολυ ωραια ατμοσφαιτα.Ειχες συνεχεια αυτη την αισθηση οτι δεν εχεις παθει κατι στην αρχη, επειδει απλα δεν θελουν να το παθεις...ακομα :D
Μακαρι γενικοτερα το παιχνιδι να θυμιζει αυτη την πλευρα του demo, αν και δεν το νομιζω.Τουλαχιστον να υπαρχει μια ισορροπια!

Horror Games - General Thread 4 years 3 days ago #341

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 990
Επαιξα το demo του Outlast 2 με περεα. Προσωπικα μου αρεσε πολυ η φαση στην αρχη στο χωριο. τρομερη αρρωστια να βλεπεις σπιτια με ζωγραφισμενους σταυρους συμβολα κλπ. Επισης φοβερη η φαση που σε αρπαζει η γλωσσα και πεφτεις στο πηγαδι αμα κανεις ζουμ στο βιβλιο που εχει διαβαζεις καθαρα τι γραφει και παρακατω τα πτωματα απο τα παιδακια και απο πανω ενας σταυρος και να περναει φως απο εκει. Η δευτερη φαση στο σχολειο ηταν καλη σε καποια σημεια ειχε τα jumpscare του αλλα νομιζω οτι προτιμω την φαση στο χωριο πιο πολυ.
Γενικα μου αρεσε παρα πολυ αν και οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω το βρηκα λιγο μικρο. Θα περιμενω να βγει για να μπορω να κρινω καλυτερα βεβαια.

Horror Games - General Thread 4 years 1 day ago #342

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2358
Survival Horror για το Vita!!..Κυκλοφορεί αυτές τις μέρες νομίζω

Horror Games - General Thread 4 years 1 day ago #343

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 990
ConstantinosRed wrote:

Παρακαλω να μην ποσταρεις παιχνιδια για το Vita για τον λογο οτι δεν εχει παιχνιδια :sexy:

Horror Games - General Thread 4 years 1 day ago #344

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 996
ConstantinosRed wrote:

Φαίνεται πολύ ωραίο και ατμοσφαιρικό! Πρέπει να έχει και μια καλή δόση αρρώστιας απ'ότι βλέπω χαχα... :like:

Horror Games - General Thread 4 years 1 day ago #345

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
ConstantinosRed wrote:

Φανταστικα trailer!!!!!!!!
Καταπληκτικη μουσικη, art direction και ατμοσφαιρα!Ακομα και αν δεν θα μπορεσω να το παιξω επειδει δεν εχω Vita, θα το εχω υποψην για να διαβασω/δω reviews! :like:

Horror Games - General Thread 4 years 1 day ago #346

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2358
Ωππ τι έχουμε εδώ?

Horror Games - General Thread 4 years 1 day ago #347

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 134
ConstantinosRed wrote:
Ωππ τι έχουμε εδώ?

Σοβαρά τώρα??!!!!!!! :ohmy:επιτέλους θα απολαύσω τις παιχνιδάρες!!

Horror Games - General Thread 4 years 1 day ago #348

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 996
ConstantinosRed wrote:
Ωππ τι έχουμε εδώ?

Είναι η τέλεια περίπτωση για όσους δεν ασχολούνται καθόλου με το PC Gaming!! :like::like: