Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #1

• Ogkolithos
  • Ogkolithos's Avatar
  • Storekeeper
  • Post-Apocalyptic Κονιόρδος
  • Thank you received: 31
Έψαξα αλλά δεν εντόπισα παρόμοιο θεματάκι στο forum (έτσι νομίζω τουλάχιστον) οπότε είπα να κάνω την αρχή.Εδώ θα γράφουμε χαρακτήρες από παιχνίδια οι οποίοι κάθε φορά που εμφανίζονταν,μας δημιουργούσαν μια ανεξήγητη επιθυμία να ρίξουμε μπουνιά στην οθόνη μας.Χαρακτήρες που με τις πράξεις ή τα λεγόμενα τους,γκρέμιζαν την διατήρηση της ψυχικής μας υγείας :lol::lol:Γράφω τώρα όσους μου έρχονται έτσι πρόχειρα στο μυαλό,εξηγώντας και με λίγα λόγια τους λόγους των επιλογών μου.Και όσο μου έρχονται ονόματα συνεχώς,θα ξαναποστάρω.Περιμένω και τα δικά σας σκοτεινά μυστικά

Η Ashley απο το Resident Evil 4
Δεν έφτανε το γεγονός ότι έπρεπε πάντα να προσέχεις περισσότερο αυτήν παρά τον ίδιο σου τον εαυτό από τις ορδές των χωρικών,δεν έφτανε το γεγονός ότι δεν ήξερε ούτε να κρατήσει έστω ένα όπλο,είχε και την εκνευριστική μανία να νομίζει ότι είναι και θεογκόμενα και κάθε φορά που ανέβαινες μια σκάλα και αυτή ήταν στην κορυφή σου έλεγε "Εεεεε μην κοιτάς κάτω από την φούστα μου".Δεν θυμάμαι καν πόσες φορές την είχα στείλει στο διάολο με το rocket launcher μου.Απλά ένα ολόκληρο χωριό να με κυνηγάει και εγώ να κυνηγάω αυτήν για να την στείλω στον Ύψιστο.Ειδικά όταν την έπιαναν και άρχιζε να ουρλιάζει "LEON,HELP ME LEON" εγώ παρακάλαγα να την απαγάγουν να ησυχάσω

Οι εκνευριστικοί περιπλανώμενοι μουσικοί στο Assassins Creed 2
Ενώ εσύ τρέχεις μέσα στο πλήθος για να γλιτώσεις από τις φρουρές που σε έπαιρναν στο κατώπι,αυτοί πετάγονταν από το πουθενά σαν την τσαπού για να σου κάνουν καντάδα και σε ακολουθούσαν χοροπηδώντας όπου πήγαινες.Η στιγμή που τους σπρώχνεις,τους πέφτει η κιθάρα από τα χέρια και μετά φεύγουν τρέχωντας έτοιμοι να κλάψουν,είναι όλα τα λεφτά

Ο Raiden από το Metal Gear Solid 2
Για τους λόγους που όλοι ξέρουμε,τουλάχιστον ήταν σοκ για την εποχή η αλλαγή από τον Snake σε αυτόν τον φλώρο.Τον οποίο τον έβαλαν κιόλας να τρέχει γυμνός βάζοντας τα χέρια μπροστά από τα τέτοια του.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο SNAKE?? χαχαχαχα

Ο Three Dog από το Fallout 3 όπως είπα και στο topic του 4
"Είμαι ένας αποτυχημένος μετα-αποκαλυπτικός gangsta που...πολεμάω τον καλό αγώνα με την φωνή μου (whatever that means), θεωρώ σκόπιμο να έχω γύρω μου ένα ολόκληρο τάγμα από Brotherhood Of Steel Knights που κραδαίνουν μίνι-πυρηνικούς εκτοξευτές για να με προστατεύουν λες και δεν έχουν ΤΙΠΟΤΑ καλύτερο να κάνουν σε έναν κόσμο γεμάτο με πόλεμο, ραδιενέργεια, σαρκοφάγα Ορκς, μεταλλαγμένα καβούρια και λογής άλλους εμπνευσμένους εχθρούς, μαθαίνω αμέσως οτιδήποτε συμβαίνει σε ολόκληρη την έρημο της Ουάσινγκτον χωρίς να το κουνάω ρούπι από το τσαρδί μου, και γενικά πουλάω μούρη και ειρωνία για λόγους πραγματικά αστείους και καθυστερημένους ενώ θα έπρεπε να αυτοκτονήσω και να κάνω στον κόσμο χάρη. Τώρα τρέχα κάνε quests για μένα!" ΣΤΟ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ

Η Navi από το Ocarina Of Time
"Hey listen!","Look","Heyy","Hey listen"
ΜΑΝΑ, ΤΟ ΔΙΚΑΝΟ!!!!

Ο πράκτορας Nightingale από το Alan Wake
ΠΟΤΕ δεν σου απευθύνεται με το όνομα του χαρακτήρα σου.Αντίθετα, κάθε φορά που σου μιλάει χρησιμοποιεί όποιο τυχαίο ονοματεπώνυμο συγγραφέα του καπνίσει. Ακόμα και αν στην αρχή το κάνει ειρωνικά, καταντά κουραστικό και εκνευριστικό όταν σε κάθε σκηνή που συμμετέχει ακούς συνεχώς "Don't move Stephen King!", "Hand over the manuscript Dan Brown!" "Hands in the air H.P. Lovecraft! (ναι, λέει και τα H.P.)"... Σε κάνει να αναρωτιέσαι ποιός συγγραφέας έχει σειρά

Αυτά προς το παρών,άμα θυμηθώ και άλλους θα τους αναφέρω :lol:
If I had money like Henry Ford
Lord, I'd have me a woman
Yeah, on every road
Last Edit: 2 years 4 months ago by Ogkolithos.
The administrator has disabled public write access.

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #2

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 1915
Ogkolithos wrote:
Δεν έφτανε το γεγονός ότι έπρεπε πάντα να προσέχεις περισσότερο αυτήν παρά τον ίδιο σου τον εαυτό από τις ορδές των χωρικών,δεν έφτανε το γεγονός ότι δεν ήξερε ούτε να κρατήσει έστω ένα όπλο,είχε και την εκνευριστική μανία να νομίζει ότι είναι και θεογκόμενα και κάθε φορά που ανέβαινες μια σκάλα και αυτή ήταν στην κορυφή σου έλεγε "Εεεεε μην κοιτάς κάτω από την φούστα μου".Δεν θυμάμαι καν πόσες φορές την είχα στείλει στο διάολο με το rocket launcher μου.Απλά ένα ολόκληρο χωριό να με κυνηγάει και εγώ να κυνηγάω αυτήν για να την στείλω στον Ύψιστο.Ειδικά όταν την έπιαναν και άρχιζε να ουρλιάζει "LEON,HELP ME LEON" εγώ παρακάλαγα να την απαγάγουν να ησυχάσω
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΧΙ!!!!!!!!!Πικρες αναμνησεις!
Να την πατησει νταλικα που την οδηγανε εκεινοι τυποι με τα πλοκαμια στο κεφαλι και μετα ας γινει τροφη για τα κωλοσκυλα του Resi :silly:
"Dont you stand there, help me!"
ΣΚΑΣΕ!!!!!!! :evil:
Δεν φτανει που πρεπει να κουβαλησω το κουφαρι του Leon αναμεσα απο εκατονταδες ζομπι-πολεμιστες που θα φοβοταν ακομα και ο τυπος απο το Dead Rising, δεν φτανει που πρεπει να σταματησω για να προσπαθησω να πυροβολησω αλλα επειδη ειμαι αχρηστος στον στοχο χαλαω τσαμπα σφαιρες, εχω και την Ashley που δεν κανει τιποτα χωρις διαταγες :evil:
Υ.Γ.Σορρυ αλλα αυτο το post επρεπε να γινει :P
EDIT: ΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑΤΙ!!!!
Αλλος που θυμηθηκα, Adoring Fan απο Oblivion!
Το κωλογλυφτρονι, τετοια κωλιτσιδα δεν υπαρχει αλλου στο gaming!

Last Edit: 2 years 4 months ago by Captain_Zaraki.

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #3

• Ogkolithos
  • Ogkolithos's Avatar
  • Storekeeper
Captain_Zaraki wrote:
Ogkolithos wrote:
Να την πατησει νταλικα που την οδηγανε εκεινοι τυποι με τα πλοκαμια στο κεφαλι και μετα ας γινει τροφη για τα κωλοσκυλα του Resi :silly:
Δεν φτανει που πρεπει να κουβαλησω το κουφαρι του Leon αναμεσα απο εκατονταδες ζομπι-πολεμιστες που θα φοβοταν ακομα και ο τυπος απο το Dead Rising, δεν φτανει που πρεπει να σταματησω για να προσπαθησω να πυροβολησω αλλα επειδη ειμαι αχρηστος στον στοχο χαλαω τσαμπα σφαιρες, εχω και την Ashley που δεν κανει τιποτα χωρις διαταγες :evil:

Ισχύει,και το συγκεκριμένο αστροπελέκι είχε και την φαεινή ιδέα (η οποία διορθώθηκε με patch αργότερα) να ξαναspawn-άρει πίσω στην Imperial City σε περίπτωση που χανόταν στον χάρτη ή έπεφτε από κάπου χωρίς να πεθάνει,παρά να κάτσει κάτω από ένα λαγκάδι να πεθάνει μόνος,αβοήθητος και ξεχασμένος όπως όφειλε :lol:
Yeah, on every road

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #4

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
Ogkolithos wrote:
Captain_Zaraki wrote:
Ogkolithos wrote:

Ισχύει,και το συγκεκριμένο αστροπελέκι είχε και την φαεινή ιδέα (η οποία διορθώθηκε με patch αργότερα) να ξαναspawn-άρει πίσω στην Imperial City σε περίπτωση που χανόταν στον χάρτη ή έπεφτε από κάπου χωρίς να πεθάνει,παρά να κάτσει κάτω από ένα λαγκάδι να πεθάνει μόνος,αβοήθητος και ξεχασμένος όπως όφειλε :lol:
That....... :silly:
Απορω αν το κανανε για να τρολλαρουν σον και ντε η στα αληθεια υπαρχει ενας ανθρωπος στον πλανητη που πιστευει οτι υπαρχει ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ που θα συμπαθησει τον βδελλα!!!!!!!! :evil:

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #5

• simovitch123
  • simovitch123's Avatar
  • Unboxholic
  • This is, excuse me, a damn fine cup of coffee.
  • Thank you received: 902
Ωραίο Thread :like:

Χαχαχαχα τελικά όλοι μισούμε την Ashley :lol::evil:

Υπάρχουν αρκετοί χαρακτήρες που μου την δίνουν στα νεύρα. Δεν μου έρχονται όλοι στο μυαλό, αλλά μερικοί απο αυτούς είναι οι εξής:
Ο Moriarty απ'το Fallout 3 :angry:Ο τύπος είναι ένας μεγάλος απατεώνας, που σου ζητάει λεφτά ακόμα και για μια πληροφορία ή σε βάζει να κάνεις τις βρωμοδουλειές του. Είναι κάθαρμα και μόλις τελικά βρήκα τρόπο να ολοκληρώσω την αποστολή μου χωρίς τη βοήθεια του, σπατάλησα μια σφαίρα πάνω στο κρανίο του.

Ο Larry απ'το The Walking Dead της Telltale. Όσοι έχουν παίξει το παιχνίδι θα καταλάβουν. Παλιόγερος :angry:

Θα ανεβάσω κι'αλλους αργότερα.
Last Edit: 2 years 4 months ago by simovitch123.

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #6

• Ogkolithos
  • Ogkolithos's Avatar
  • Storekeeper
simovitch123 wrote:
Ο Moriarty απ'το Fallout 3 :angry:Ο τύπος είναι ένας μεγάλος απατεώνας, που σου ζητάει λεφτά ακόμα και για μια πληροφορία ή σε βάζει να κάνεις τις βρωμοδουλειές του. Είναι κάθαρμα και μόλις τελικά βρήκα τρόπο να ολοκληρώσω την αποστολή μου χωρίς τη βοήθεια του, σπατάλησα μια σφαίρα πάνω στο κρανίο του.
Δεν χρειαζόταν καν να σπαταλήσεις την σφαίρα.Με το πάτημα ενός κουμπιού,μπορούσες να τον τινάξεις στον αέρα μαζί με ολόκληρη την Megaton,ενώ εσύ είσαι αραχτός στο Tenpenny Tower.Και ο Kim Yong θα ζήλευε τέτοια έκρηξη :lol:
Yeah, on every road

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #7

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
Οπως τα λεει ο Χρηστος.....
ΑΝΑΤΙΝΑΞΕ ΤΟΝ :evil:

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #8

• grafopoutsi
  • grafopoutsi's Avatar
  • Payment receiver
  • Αλαλα τα χείλη των ασεβών...
  • Thank you received: 15
Ο Zero απο το San Andreas. Παντα αυτο το βλημα σε εβαζε με διαφορα τις πιο δυσκολες και σπαστικες αποστολες! Γενικοτερα πολυ σπαστικη φυσιογνωμια! :P

Τα μαλακισμενα κωλοπαιδια απο το Assassin's Creed 3 με τα καζανοκεφαλα και το πανηλιθιο γελιο. -_-

Η Ashley

Ο σκυλος απο το Duck Hunt.
Last Edit: 2 years 4 months ago by grafopoutsi.

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #9

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2089
Ogkolithos wrote:
simovitch123 wrote:
Δεν χρειαζόταν καν να σπαταλήσεις την σφαίρα.Με το πάτημα ενός κουμπιού,μπορούσες να τον τινάξεις στον αέρα μαζί με ολόκληρη την Megaton,ενώ εσύ είσαι αραχτός στο Tenpenny Tower.Και ο Kim Yong θα ζήλευε τέτοια έκρηξη :lol:

Χαχαχα τους λυπήθηκα μωρέ εγώ αν και ήμουν τόοοοσο κοντά να πατήσω το κουμπί :lol:

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #10

• Ogkolithos
  • Ogkolithos's Avatar
  • Storekeeper
Θυμήθηκα και την Morrigan από το Dragon Age Origins
Όλο εξυπνακίστικο υφάκι σε ολόκληρο το παιχνίδι,δήθεν γκομενισμός και όχι τίποτα άλλο,την έλεγε συνέχεια και στο φιλαράκι μου τον Alistair.Μετά όμως που έφαγε τον πέοντα άρχισε τα "My love" και "My love".Δεν πιάνεις μία μπροστά στην Leliana σούργελο!

Επίσης ο Largo LaGrande από το Monkey Island 2
To χειρότερο και πιο άχρηστο "δεξί χέρι" αρχι-κακού στην ιστορία.Οι σκηνές που ο LeChuck τον κατσαδιάζει με το παραμικρό είναι απείρου κάλους
Yeah, on every road

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #11

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2089
Ogkolithos wrote:
Θυμήθηκα και την Morrigan από το Dragon Age Origins
Όλο εξυπνακίστικο υφάκι σε ολόκληρο το παιχνίδι,δήθεν γκομενισμός και όχι τίποτα άλλο,την έλεγε συνέχεια και στο φιλαράκι μου τον Alistair.Μετά όμως που έφαγε τον πέοντα άρχισε τα "My love" και "My love".Δεν πιάνεις μία μπροστά στην Leliana σούργελο!

Επίσης ο Largo LaGrande από το Monkey Island 2
To χειρότερο και πιο άχρηστο "δεξί χέρι" αρχι-κακού στην ιστορία.Οι σκηνές που ο LeChuck τον κατσαδιάζει με το παραμικρό είναι απείρου κάλους

Την Morrigan δεν θα την βρίζεις!!Την Morrigan!!!!!!!!! :evil:χαχαχαχαχα Εμένα είναι από τους καλύτερους μου χαρακτήρες.. :lol:

Οι πιο μισητοί χαρακτήρες σε παιχνίδι 2 years 4 months ago #12

• Hechmanic369
  • Hechmanic369's Avatar
  • Unpacker
  • "Wake up, and smell the ashes..."
  • Thank you received: 404
Μισητος εεε χμ...

Θα πω τον Dirge απο το Skyrim. Αυτος ο ανθρωπος δεν με χωνεψε ΠΟΤΕ, ακομη κι οταν εγινα guild master! ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ !!!
Ειμαστε μαλωμενοι :lol:και σκεφτομουν να τον παρω τηλεφωνο να λυσουμε την παρεξηγηση....