Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred)

Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred) 3 years 4 months ago #1

• Ps2
  • Ps2's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 10
Καταρχήν καλημέρα να έχουμε.
θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό το θέμα.Ξυπνάω και βλέπω μια ανακοίνωση του Twitch ότι πλέον όποιο game είναι rated adults only θα μπανάρετε από το twitch.Όλα καλά μέχρι εδώ θα πει κάποιος αλλά το περίεργο είναι ότι πάρθηκε η απόφαση 4 μέρες πριν την κυκλοφορία του Hatred.Ενός game που σφάζεις αθώο κοσμάκι, κάνεις executions σε αστυνομικούς και καταστρέφεις ότι βρεις στο διάβα σου..Σας θυμίζει κάτι??Αν όχι να σας θυμίσω ότι στο GTA 5 μπορείς να κλέψεις ένα αμάξι από αθώο πολίτη και..να διαλύσεις ολόκληρο virtual κόσμο.Στο mortal kombat κάνουμε πράγματα που δεν μπορεί να συλλάβει ανθρώπινος νους και πάει λέγοντας..Γιατί ...

Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι βάση αυτής της λίστας πλέον οποιοσδήποτε streamάρει Grand Theft Auto: San Andreas παίζει να "μπαναριστεί"

Εν έτη λοιπόν 2015 και μετά από τόσο αγώνα που κάνουμε να δώσουμε να καταλάβουν "μερικοί", ότι τα video games δεν είναι αυτά που επηρεάζουν τον οποιοδήποτε σε πράξεις που είναι καταδικαστέες, έρχεται το πρώτο σε ακροαματικοτητα GAMING streaming site Twitch - Amazon και τους επιβεβαιώνει..
The administrator has disabled public write access.

Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred) 3 years 4 months ago #2

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 281
Πρώτον είσαι υπερβολικός. Αγώνες και τέτοια τα θεωρώ να 'χαμε να λέγαμε. Μην τα παίρνετε όλα στα σοβαρά, μην δημιουργείται gaming μόδες. Απλά να παίζεται παιχνίδια λέω εγω. Γνώμη μου, αμα θες γράφτει και στο χιόνι.
Δεύτερον καλά κάνουν. Το internet δεν ελέγχεται απο κανέναν. Υπάρχει η περιβόητη ελευθερία. Γιατι ο καθένας να μπορεί να μπαίνει σε ο,τι περιεχόμενο να' ναι. Ναι ένας ενήλικας οκ. Αν το παιχνίδι είναι για άνω των 18, γιατι να μπει ο 10χρονος? Όπως κατηγορούμε τους γονείς που αγοράζουν adult rated παιχνιδια, ετσι ακριβώς θα έπρεπε να κατηγορούμε και το twich που αφήνει 15χρονους να παρακολουθούν adult rated περιεχόμενο-να ομαδοποιούνται-να έχουν πρότυπα τυχαίους τύπους του internet.

Και τρίτον που δεν έχει πολύ σχέση. Προσωπική μου άποψη, απλά θέλω να την εκφράσω. Δεν καταλαβαίνω τι ευχάριστο έχει το youtube-twich και το να παρακολουθείς να παίζει άλλος παιχνίδια και πόσο μάλλον να μην τον ξέρεις τον άλλον (ούτε κουβέντα να μπορείς να ανταλλάξεις μαζί του). Αυτό που μου τη δίνει όμως στα νεύρα, είναι αυτοί που ανοίγουν gaming κανάλια χωρίς να μπορούν και χωρίς καν να το προσπαθούν. Υπάρχουν όμως και οι αντίθετες περιπτώσεις ατόμων που όντως το θέλουν και το παλεύουν. Περίτρανο παράδειγμα ο Evergamer! Respect.
Αυτό που θα ήθελα εγω απο το ελληνικό gaming community (απο τη στιγμή που έχουμε τόσους με εξοπλισμούς που ανοίγουν κανάλια για πλάκα), θα ηταν κανάλια που να μιλάνε-δημιουργούν για-με τα παιχνίδια(review,top 10 bosses, facts, easter eggs κλπ). Όπως κάνουν στο εξωτερικό. Αλλά θέλει γνώσεις, δουλειά, χρόνο και ετσι όλοι πάνε και κάνουν walkthrough τα ίδια παιχνίδια αναμεταξύ τους.

Αυτά τα ολίγα :)
Last Edit: 3 years 4 months ago by GrayFox46.

Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred) 3 years 4 months ago #3

• Ps2
  • Ps2's Avatar
  • Add-to-carter
Και βεβαίως θα πάρω στα σοβαρά όταν κάποιοι ανίδεοι συσχετίζουν παιχνίδια για το ξεπεσμό της κοινωνίας μας, όταν καθημερινά οι ίδιοι μέσω άλλων μέσων μας δηλητηριάζουν τα μυαλά με ότι ανοησίες θέλουν αυτοί.Επίσης το Twitch έχει ήδη Mature Content όπου ενεργοποιείτε από τα settings και μπλοκάρει την είσοδο μέχρι ο θεατής να συναινέσει στην παρακολούθηση του συγκεκριμένου stream.Άρα πάλι γονέα είναι το θέμα άμα αφήνει να βλέπει ότι θέλει το παιδί τους χωρίς επίβλεψη άρα η συγκεκριμένη απαγόρευση αν κατάλαβες ήταν μόνο και μόνο για το συγκεκριμένο game..

Όσο αναφορά την προσωπική σου άποψη σεβαστή, αλλά στο κάτω κάτω ότι θέλουν θα κάνουν :sexy::p.Όπως έχει ο καθένας την ελευθερία να κάνει κανάλια και να βάζει σε αυτά ότι θέλει και όπως θέλει, έχεις και εσύ την ίδια ελευθερία να διαλέξεις από το τσούρμο ότι σου αρέσει και να μην ασχοληθείς με αυτούς που δεν το αξίζουν.

Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred) 3 years 4 months ago #4

• TheCh0senOne
  • TheCh0senOne's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 5
GrayFox46 wrote:
Πρώτον είσαι υπερβολικός. Αγώνες και τέτοια τα θεωρώ να 'χαμε να λέγαμε. Μην τα παίρνετε όλα στα σοβαρά, μην δημιουργείται gaming μόδες. Απλά να παίζεται παιχνίδια λέω εγω. Γνώμη μου, αμα θες γράφτει και στο χιόνι.

Πολύ σωστός, με εκφράζει απόλυτα αυτό που γράφεις. Δεν έχω κάτι άλλο να πω :)

Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred) 3 years 4 months ago #5

• sub_zero
  • sub_zero's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 15
Μην ξεχνάς επίσης ότι πλέον ειδικά μετά την εξαγορά το twitch είναι ένα πάρα πολύ δημοφιλές μέσο ψυχαγωγίας και βρίσκεται σε ευαίσθητη νομικά θέση, όπως τα μεγάλια κανάλια της τηλεόρασης. Οι μηνύσεις εκατομμυρίων θα πέφτουν έτσι. Δεν είναι απλά ένα site μειονοτήτων που βγάζει βίντεο για εσωτερική κατανάλωση.
Last Edit: 3 years 4 months ago by sub_zero.

Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred) 3 years 4 months ago #6

• Ps2
  • Ps2's Avatar
  • Add-to-carter
Και βεβαίως δεν το ξεχνώ γιαυτό το έγραψα κιόλας έτσι Twitch - Amazon.Είναι όμως το λιγότερο υποκριτικό και αντιεπαγγελματικό να παίρνεις μια τέτοια απόφαση μόνο και μόνο για ένα game το όποιο κιόλας άμα δείτε από τα early reviews δεν δείχνει τπτ παραπάνω από ότι έχουμε ήδη παίξει σε άλλα..

Υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο; (Twitch-Hatred) 3 years 4 months ago #7

• TheCh0senOne
  • TheCh0senOne's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 5
Χαχα, εν τω μεταξύ παρατήρησα πως στο steam κοστίζει 16,66. Λέτε να είναι τυχαίο; :P

Edit: Εννοώ αν το έκαναν επίτηδες, όχι τίποτα άλλο... :blush:
Last Edit: 3 years 4 months ago by TheCh0senOne.