Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό;

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #1

• megathemiis
  • megathemiis's Avatar
  • Moderator
  • Trust Me, I'm an "Engineer"
  • Thank you received: 1344
Σίγουρα θα υπάρχει κάποιο παιχνίδι που θα έχετε τερματίσει περισσότερες απο μια φορές. Κάθε playthrough έχει κάτι να προσφέρει, αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με την πρώτη φορά που θα αντικρίσετε μια μοναδική τοποθεσία ή θα ρίξετε ενα δύσκολο boss. Εδώ λοιπόν είναι σχετικό το ερώτημα: "Αν θα μπορούσατε να ξαναβιώσετε ενα παιχνίδι σαν να το παίζατε για πρώτα φορά. Ποιό παιχνίδι θα επιλέγετε;"

Ξεκινάω εγώ, προσωπικά θεωρώ το Mass Effect ως εναν μοναδικό τίτλο. Η πρώτη φορά που λαμβάνεις τον έλεγχο της Normandy ή όταν έρχεσαι αντιμέτωπος με μια δύσκολη απόφαση για πρώτη φορά και δεν ξέρεις τις συνέπειες της, είναι ανεπανάληπτες εμπειρίες που πραγματικά θα μου μείνουν αξέχαστες.
Last Edit: 3 years 3 months ago by megathemiis.
The administrator has disabled public write access.

Αν θα μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι και πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #2

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 2004
Πολυ ωραιο θεμα Θεμη!!!!!!
Εγω 2 παιχνιδια θα ηθελα να ξαναπαιξω για πρωτη φορα....
Resident Evil 4
και φυσικα Dark Souls.....
Μακαρι να μπορουσα, πραγματικα :3

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #3

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2178
Δεν θα πω το αναμενόμενο παιχνίδι που νε φυσικά Dark Souls(και Demon's Souls θα έλεγα) αλλά θα πω το 1ο Bioshock....Ναι μακάρι να μπορούσε να διαγραφούν τα πάντα από μυαλό μου με όσα έχουν να κάνουν με αυτή τη παιχνιδάρα(εκτός από τη ύπαρξη του για να το έβρισκα και να το έπαιζα lol :silly:) και να το έπαιζα για πρώτη φορά ξανά!!!! :hellyeah:
Last Edit: 3 years 3 months ago by ConstantinosRed.

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #4

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Α, χωρίς δεύτερη σκέψη το VEXX. Αγαπημένο platform, και πολύ δύσκολο σε κάποια σημεία. Πραγματικά αξέχαστο για μένα. :3:3

Με δεύτερη σκέψη θα πρόσθετα και το πρώτο God of War, εκείνο το σοκ όταν το πρωτόπαιξα τότε που βγήκε στο PS2 δεν το έχω ξανανιώσει. :hellyeah:

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #5

• Tanno
  • Tanno's Avatar
  • User is blocked
  • «Η Φαντασία είναι η Πραγματικότητα του Νου.» - Tanno Buchino
  • Thank you received: 94
The Witcher για να πάρω τα σωσμένα δεδομένα, καθώς και την ανάπτυξη του Γκέραλτ στα ύψη, όταν πάρω τη νέα κάρτα γραφικών.

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #6

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2178
MADnJIM wrote:
Α, χωρίς δεύτερη σκέψη το VEXX. Αγαπημένο platform, και πολύ δύσκολο σε κάποια σημεία. Πραγματικά αξέχαστο για μένα. :3:3

Με δεύτερη σκέψη θα πρόσθετα και το πρώτο God of War, εκείνο το σοκ όταν το πρωτόπαιξα τότε που βγήκε στο PS2 δεν το έχω ξανανιώσει. :hellyeah:

Σωραίος!! :like:Εγώ θυμάμαι το trailer που μου τρέχανε τα σάλια τότε χαχα

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #7

• Ps2
  • Ps2's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 10
The Secret of Monkey Island..Παλιό αλλά έχει μείνει ανεξίτηλο στην μνήμη μου

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #8

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
Να έχω πάθει σαν την ταινία αμνησία, και κάθε πρώι να έχω ξεχάσει τα πάντα και κάθε μέρα να παίζω το TLOU .
ZeitGeist

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #9

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 275
Θα γίνω κλασικός αλλά τι να κάνω.. Νομίζω το MGS2 θα επιλέξω γιατι το περίμενα σαν τρελός. Δε θα ξεχάσω την πρώτη φορά που είδα το εισαγωγικό με τον Snake στη γέφυρα που πηδάει.
Θα μπορούσα να πω και το πρώτο MGS αλλά αυτό δεν το περίμενα. Απλά το είδα να το παίζει ο φίλος μου που παίζαμε μαζι και το mg στο nes. Ετσι και το έμαθα. Ηταν σοκ πάντως η μεταφορά του απο 2D σε 3D.. Όχι τίποτα άλλο ηταν και πιστή στα 2D. Μόνο και μόνο οι κάμερες με ενθουσίαζαν απίστευτα...
Ενω MGS2 είχα φαγωθεί μέχρι να κυκλοφορήσει. Διάβαζα για μπουκάλια που έσπαγαν απο τη σφαίρα σου ή για τιγάνια που κουνιούνται οταν τα πυροβολείς και δεν το πίστευα..

MGS2 λοιπόν!
Μόνο 2 πράγματα με είχαν χαλάσει.
1) Το πόσο πιο φλόρικα έλεγε ο Raiden το freeze σε σχέση με τον Snake
και
2) Αυτό!
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

κατα τ' άλλα :3
Last Edit: 3 years 3 months ago by GrayFox46.

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #10

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1579
Μου έρχονται πολλά στο μυαλό αλλά ένα συγκεκριμένο αποτελεί φοβερή κλιμάκωση ολικής εμπειρίας λόγω του τι διαδραματίστηκε στα πολλά προηγούμενα της σειράς και αυτό δεν είναι άλλο απο το MGS4.

Κάποιος που απλά έπαιξε κανένα ή 1 με 2 απο τα προηγούμενα, θα εισπράξει μόνο το 10% το πολύ του ολικού συναισθήματος και lore που κρύβει το 4. Για κάποιον που τα έπαιξε όλα προηγουμένως, όπως εγώ, το 4 ως πρωτοβίωμα, είναι απερίγραπτο. :3

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #11

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 275
Έχεις δίκιο Nike. Μιλάς κυρίως για το τέλος, αλλά και στο ενδιάμεσο αφορούσε το 3. Εγω όταν έπαιξα το 4, όπως έχω πει ξανα, δυστυχώς είχα παίξει MG MGS1 MGS2 και είχα κενά απο το 3. Αλλά εντάξει θες έτσι θές αλλιώς το έπαιξα ξανα το 4 απο οταν έβγαλα το 3.
Με έβαλες σε σκέψεις και τύψεις ταυτόχρονα όμως τώρα γιατι το 4 είναι το τέλος ενός θρύλου και είχε άπειρα σκηνικά και συγκινήσεις...

Πολυ κλάμα το 4 ρε παιδι μου.. πολύ :(

Αν μπορούσατε να παίξετε ένα παιχνίδι πάλι για πρώτη φορά, ποιο θα ήταν αυτό; 3 years 3 months ago #12

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 968
Xμμμ Assassins Creed 2 και Halo αυτα τα 2 πιστευω.