TOPIC: Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 4 weeks ago #625

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 171
ConstantinosRed wrote:
KTI23 wrote:
Νομιζω εχω φτασει πλεον πολυ κοντα στην αγορα μιας κονσολας και η αποψη μου διιστανται μεταξυ PS4 και Nintendo Switch.
Υπαρχουν καλυτερες προσφορες για μια πιο οικονομικη αγορα απο εξω ή με συμφερει περισσοτερο να κοιταξω σε μεταχειρισμενα?
Α και επισης ακομα προβληματιζομαι για το ποια απο τις δυο να προτιμησω, απειρα παιχνιδια που θελω να παιξω και στις δυο πλατφορμες :blink:

Παρόλο που αγαπάω το Switch μου δεν θα μπορούσα Κώστα να μην σου προτείνω το PS4.... 5 χρόνια ζωής σχεδόν και παρα πολλά exclusives(Bloodborne....the end :sexy:)...Το Value είναι πολύ καλό....

Κοιτα μιλωντας αποκλειστικα για τα exclusives γιατι πολλα απο τα multiplatform που ηθελα να παιξω τα εχω στο PC .
Απο τη μια παντα ημουν ninty σε κονσολες γιατι με τραβαγε ο gimmicky χαρακτηρας τους και μου αρεσει η φορητοτητα και θελω πολυ να παιξω BOTW, Mario odyssey, xenoblade 2, metroid prime και φυσικα το νεο smash
Απο την αλλη δεν μπορω να φανταστω οτι θα περασει η γενια χωρις να εχω παιξει bloodborne, GOW , last of us , death stranding, ghost of tsushima , KH3 , RDR2 και βαλε αλλα ποσα.
Το ps4 ειναι πιο established πλατφορμα αλλα φοβαμαι μην τελειωσει η γενια πανω που θα αρχισω να το χαιρομαι ενω το switch τωρα ξεκιναει΄.
Τα γραφικα ειναι το τελευταιο πραγμα που με απασχολει και σε τιμες κυμαινονται το ιδιο. Εαν τελικα προτιμησω PS4 θα παω σε κατι μεταχειρισμενο λογικα εκτος αν υπαρχει καποια καλυτερη τιμη απο καταστηματα εξω.

Πολυ δυσκολη αποφαση :pinch:
The administrator has disabled public write access.

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 4 weeks ago #626

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 228
PS4 θα βρεις σίγουρα σε καλή τιμή στα μεταχειρισμένα, όπως και τα περισσότερα του παιχνίδια <20€, ειδικά τώρα που βγήκαν και τα Playstation Hits.
Και εγώ θεωρώ πως η καλύτερη επιλογή είναι PS4 και λόγω πολλών excusive τίτλων αλλά και για το πορτοφόλι σου.
Στο switch θα δώσεις αρκετά περισσότερα χρήματα και θα έχεις αρκετά λιγότερους τίτλους.
Οπότε και εγώ πιστεύω πως πρέπει να πάρεις PS4, αν δεν καίγεσαι κάνεις και υπομονή μέχρι Black Friday που το slim λογικά θα παίξει σε κάποια καλή προσφορά.

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 4 weeks ago #627

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2311
KTI23 wrote:
ConstantinosRed wrote:
KTI23 wrote:
Νομιζω εχω φτασει πλεον πολυ κοντα στην αγορα μιας κονσολας και η αποψη μου διιστανται μεταξυ PS4 και Nintendo Switch.
Υπαρχουν καλυτερες προσφορες για μια πιο οικονομικη αγορα απο εξω ή με συμφερει περισσοτερο να κοιταξω σε μεταχειρισμενα?
Α και επισης ακομα προβληματιζομαι για το ποια απο τις δυο να προτιμησω, απειρα παιχνιδια που θελω να παιξω και στις δυο πλατφορμες :blink:

Παρόλο που αγαπάω το Switch μου δεν θα μπορούσα Κώστα να μην σου προτείνω το PS4.... 5 χρόνια ζωής σχεδόν και παρα πολλά exclusives(Bloodborne....the end :sexy:)...Το Value είναι πολύ καλό....

Κοιτα μιλωντας αποκλειστικα για τα exclusives γιατι πολλα απο τα multiplatform που ηθελα να παιξω τα εχω στο PC .
Απο τη μια παντα ημουν ninty σε κονσολες γιατι με τραβαγε ο gimmicky χαρακτηρας τους και μου αρεσει η φορητοτητα και θελω πολυ να παιξω BOTW, Mario odyssey, xenoblade 2, metroid prime και φυσικα το νεο smash
Απο την αλλη δεν μπορω να φανταστω οτι θα περασει η γενια χωρις να εχω παιξει bloodborne, GOW , last of us , death stranding, ghost of tsushima , KH3 , RDR2 και βαλε αλλα ποσα.
Το ps4 ειναι πιο established πλατφορμα αλλα φοβαμαι μην τελειωσει η γενια πανω που θα αρχισω να το χαιρομαι ενω το switch τωρα ξεκιναει΄.
Τα γραφικα ειναι το τελευταιο πραγμα που με απασχολει και σε τιμες κυμαινονται το ιδιο. Εαν τελικα προτιμησω PS4 θα παω σε κατι μεταχειρισμενο λογικα εκτος αν υπαρχει καποια καλυτερη τιμη απο καταστηματα εξω.

Πολυ δυσκολη αποφαση :pinch:

Προσωπικά πιστεύω πως ποτέ δεν είναι αργά να πάρεις ps4 ακομη κι αν αύριο ανακοινωθεί το ps5...Το switch ίσα ίσα τώρα ξεκίνησε άρα δεν τρέχει κάτι αν το πάρεις του χρόνου πχ...

Πάντως ναι το ποιο βασικό είναι να βάλεις κάτω τα exclusives των 2 κονσολών που σε ενδιαφέρουν και να ρωτήσεις τον εαυτόν σου ποια καίγεσαι να τα παίξεις μέσα στους επόμενους μήνες χαχα..Σίγουρα δεν είναι εύκολη απόφαση..

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 4 weeks ago #628

• KTI23
  • Courier
Το καλό είναι ότι έχω φιλαράκι που έχει και τις δύο κονσόλες και μπορεί να μου δανείσει παιχνίδια που θέλω να παίξω εάν θελήσω.
Νομίζω ότι ο Μιχάλης έχει δίκιο και σίγουρα μπορώ να βρω slim σε καλή τιμή .
Απλά δεν θέλω να έχω την αίσθηση ότι "μένω πίσω" γιατί με το ps2 είχα πάθει το ίδιο και είχε ανακοινωθεί το ps3 την επόμενη χρονιά που το πήρα :P
Σίγουρα όμως τα παιχνίδια είναι περισσότερα οπότε μάλλον θα κινηθώ προς τα εκεί.

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 3 weeks ago #629

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 212
Φιλε όντως το PS4 έχει πολύ πράμα όμως τα games του τα βρίσκεις και στο PC, ακόμα και τα exclusives του βαδίζουν σε πολύ παρόμοιο έδαφος με PC και X1. Αντίθετος, το Switch έχει arsenal ιδιαίτερο και ξεχωριστό. ’Αλλο να παίξεις Smash τα Χριστούγεννα μαζί με φίλους και πολλούς άλλους μέσα από την νέα online υπηρεσία της Nintendo και άλλο να το παίξεις 2-3 χρονια μετά. Αν μπορείς πάρε μεταχειρισμένο PS4 στα 100-150 ευρώ και περίμενε για Switch με Smash στο Black Friday. Το PS4 έχει παιχνιδάρες, όμως πιστεύω πως αν έπαιξες πολλά games στο PC δεν θα νιώσεις την διαφορα όσο έντονα θα την νιώσεις με ένα Switch που έχει και παιχνιδάρες από Wii U που πιθανόν να μην έπαιξες.

Συνήθως ο καλύτερος συνδυασμός στο gaming είναι PC και Nintendo console, έτσι είσαι όσο πιο complete γίνετε. Όμως το γεγονός ότι το PS4 έχει υπερπαιχνιδάρες δεν αλλάζει.

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 3 weeks ago #630

• KTI23
  • Courier
Καλα τοσο χαμηλα ps4 δεν υπαρχει. Με εβαλε παντως σε προβληματισμους παλι, πφφφ :sexy:

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 3 weeks ago #631

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
Ποσο πάει ένα απλό μεταχειρισμένο PS4 πρώτης γενιάς? Ένα 500GB slim είναι 300 καινούριο, κοντά Black Friday/Χριστούγεννα όλο και κάτι θα βρίσκεις με 250 (καινούριο). Μεταχειρισμένο fat PS4 ποσα θα σου το πουλήσουν? 150 και κάτω.

Επίσης και η τιμή του Switch πιθανόν να αλλάξει την συγκεκριμένη περίοδο.
Last Edit: 1 year 3 weeks ago by SupahMari0.

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 1 week ago #632

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
Έχει παίξει κανείς από εδώ το Asura's Wrath να μου πει τι γνώμη του;
Μου φαίνεται αρκετά μοναδικό αλλά δεν κατάφερα να το παίξω στην εποχή του

Επίσης νομίζω πως δεν υπάρχει digital; :dry:

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 1 week ago #633

• Gio_S
  • Packer
  • Thank you received: 124
KosD wrote:

Δεν έχω άποψη για το παιχνίδι αλλά όντως για το ps3 δεν υπάρχει digital, είναι disc only παιχνίδι. Ψηφιακά το έχει μόνο το xbox 360. Αν σε ενδιαφέρει για το ps3 πάντως είναι φθηνότερο το retail (εντός Ελλάδας) έτσι και αλλιώς :P
The following user(s) said Thank You: KosD

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 1 year 1 week ago #634

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
KosD wrote:

Το έπαιξα και το τελειωσα εγώ φιλε. Αν θέλεις μάχες τεραστιων διαστάσεων συνοδευόμενες με Beethoven αυτό είναι το παιχνίδι που ψάχνεις. Ασιατικοί θρύλοι με έντονο το στοιχειο της υπερβολής.
The following user(s) said Thank You: KosD

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 11 months 1 week ago #635

• KTI23
  • Courier
Ρε παιδια, ειναι δυνατον στο release του AC: Odyssey να μην υπαρχει ουτε μια retail εκδοση για PC στα καταστηματα? Πραγματικα οπου και να ψαξω ειναι ανυπαρκτο πλην ενος καταστηματος που δινει μονο uplay κωδικο!

Ερωτήσεις και απορίες για gaming online αγορές 11 months 1 week ago #636

• JuanPirate
  • JuanPirate's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 10
KTI23 wrote:
Ρε παιδια, ειναι δυνατον στο release του AC: Odyssey να μην υπαρχει ουτε μια retail εκδοση για PC στα καταστηματα? Πραγματικα οπου και να ψαξω ειναι ανυπαρκτο πλην ενος καταστηματος που δινει μονο uplay κωδικο!
Και δύσκολα θα βρείς retail έκδοση με τα 6-7 DVD που χρειάζονται για να μπορέσεις να γράψεις το παιχνίδι.
Ότι έκδοση υπάρχει με DVD έχει μέσα ένα που περιέχει το Uplay και το game το κατεβάζεις πάλι απο το ίντερνετ.
Why learn algebra?
Finding X is useful only if you are a pirate