TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 months 2 weeks ago #11341

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2357
Και έχεις και το Royal που είναι άλλες 120 ώρες.. :sexy:(ντάξη αν δεν έχεις παίξει το αρχικό Persona 5 πας απευθείας στο Royal)...

Για να μην γράφω τα ίδια με ποιο πάνω να σου πω κάποια που ίσως σου ξέφυγαν...

-Xenoblade Chronicles 2
-Fire Emblem:Three Houses
-Katana Zero
-Slay The Spire
-Enter the Gungeon
-Transistor
-Final Fantasy VII Remake
-What Remains of Edith Finch
-Dead Cells
-The Outer Worlds
-Valkyria Chronicles Remastered ( και το Valkyria Chronicles 4 αλλά δεν το χω παίξει ακόμη)
-Prey

Αυτά μου ήρθαν τώρα..Είναι και ένα άλλο παιχνίδι που ανακάλυψα προχθές..Αν σου αρέσουν τα Paper Mario είναι αυτής της λογικής...Κυκλοφόρησε και πρόσφατα στο Switch...Ονομάζεται Bug Fables:The Everlasting Sapling και έχει πάρει αρκετά καλές κριτικές...Αν δεν είχα το Xenoblade Chronicles DE θα το χα ξεκινήσει...
Last Edit: 3 months 2 weeks ago by ConstantinosRed.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 months 2 weeks ago #11342

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 310
simovitch123 wrote:
Εντάξει μωρε σιγά, μόνο 120 ώρες μου πήρε εμένα :sexy:(aka όλο το καλοκαίρι). Πάντως ειδικά για όσους γουστάρουν Ιαπωνία και anime είναι το απόλυτο στιλάτο/edgy/ γαμάτο Videogame. Γουστάρεις και Jojo που έχει επηρεάσει αρκετά τα Persona οπότε θα το λατρέψεις!

Με κατέστρεψες!

Κώστα Fire Emblem το σκέφτομαι για το καλοκαίρι ;)Νομίζω ταιριάζει γάντι! Μετα τα μπάνια πριν το φαι κανα fight και ετσι και τα βραδια! Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδια. Αρχίζω να γλυκοκοιταω Persona και Witcher όπως είχα πει.
Ωραίο το Bug Fables αλλά δεν είμαι για indie αυτή την περίοδο. Ελιωσα σε αυτα πριν κατι μήνες. Θελω ΑΑΑ τώρα. Καλά και ΑΑ εννοείται.

Άσχετο. Πλάκα πλάκα το JoJo δεν θυμίζει λίγο Bayonetta σαν στυλάκι? ή το ανάποδο.
Joseph Joestar μόνο!
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
Last Edit: 3 months 2 weeks ago by GrayFox46.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 months 2 weeks ago #11343

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
GrayFox46 wrote:
simovitch123 wrote:
Εντάξει μωρε σιγά, μόνο 120 ώρες μου πήρε εμένα :sexy:(aka όλο το καλοκαίρι). Πάντως ειδικά για όσους γουστάρουν Ιαπωνία και anime είναι το απόλυτο στιλάτο/edgy/ γαμάτο Videogame. Γουστάρεις και Jojo που έχει επηρεάσει αρκετά τα Persona οπότε θα το λατρέψεις!

Με κατέστρεψες!

Κώστα Fire Emblem το σκέφτομαι για το καλοκαίρι ;)Νομίζω ταιριάζει γάντι! Μετα τα μπάνια πριν το φαι κανα fight και ετσι και τα βραδια! Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδια. Αρχίζω να γλυκοκοιταω Persona και Witcher όπως είχα πει.
Ωραίο το Bug Fables αλλά δεν είμαι για indie αυτή την περίοδο. Ελιωσα σε αυτα πριν κατι μήνες. Θελω ΑΑΑ τώρα. Καλά και ΑΑ εννοείται.

Άσχετο. Πλάκα πλάκα το JoJo δεν θυμίζει λίγο Bayonetta σαν στυλάκι? ή το ανάποδο.
Joseph Joestar μόνο!

Ισχύει...Και Devil May Cry θα έλεγα...

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 months 2 weeks ago #11344

• giannis
  • giannis's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 14
Σκέφτομαι να παίξω Deus ex Human revolution. Τι λέτε;
Ακούω απο όλους οτι είναι αριστούργημα αλλά είναι και παιχνίδι του 2011. Θα με χαλάσει το gameplay;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 months 1 week ago #11345

• Stratoulis
  • Administrator
  • Thank you received: 127
Τις τελευταίες μέρες απολαμβάνω το Luigi's Mansion 3 στο Switch. :3

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 months 1 week ago #11346

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 310
giannis wrote:
Σκέφτομαι να παίξω Deus ex Human revolution. Τι λέτε;
Ακούω απο όλους οτι είναι αριστούργημα αλλά είναι και παιχνίδι του 2011. Θα με χαλάσει το gameplay;

Αποψή μου είναι να παίξεις το τελευταιο. :/
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 6 days ago #11347

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Οι πρώτες εντυπώσεις από το Ghost of Tsushima είναι αρκετά θετικές!!Έχουν πετύχει σε πολύ μεγάλο βαθμό το feeling της φεουδαρχικής Ιαπωνίας...Το combat μοιάζει να νε όπως πρέπει με τα χτυπήματα σου να τα νιώθεις και να μην είναι άψυχα( γκουχου γκουχου Odyssey)....

Το έβαλα στα Ιαπωνέζικα και νομίζω πως αυτός είναι και ο ποιο σωστός τρόπος να παιχτεί...Δεν με ενοχλει και τόσο το lip synchronization...Το immersion απογειωνεται οπότε είναι ένα μικρό τίμημα για μένα...

Να πω και λίγα λόγια για το Xenoblade Chronicles Definitive Edition..Το τερμάτισα προχθές μετά από περίπου 80 ώρες...Θα μπορούσα να παίξω άλλες τόσες αν ήθελα να κάνω όλα τα side quests και να ασχοληθώ και με το building του Colony 6 ..Είναι μια μεγάλη παιχνιδάρα και δικαίως θεωρείται ως ένα από τα καλύτερα JRPG...Για να είμαι ειλικρινής όμως το Xenoblade Chronicles 2 το θεωρώ καλύτερο και ποιο βελτιωμένο ( όπως είναι φυσιολογικό για ένα "sequel")..Ειδικά αν βάλεις μέσα και το expansion του !Anw και τα 2 είναι φοβερά παιχνίδια και όσοι έχετε Switch και σας αρέσουν τέτοια παιχνιδια απλά δεν τα χάνετε...Μακάρι κάποια στιγμή να έρχθει και το X στο Switch ή ακόμη καλύτερα να δούμε και Xenoblade Chronicles 3... :like:
Last Edit: 2 months 6 days ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 2 weeks ago #11348

• Teo_
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 7
Καλησπερα στη παρεα.

(Ξανα)ξεκινησα Horizon Zero Dawn. Να πω οτι ειχα αγορασει απο το ps store το complete edition σε sale πριν ακριβως ενα χρονο, επαιξα κανα 10ωρο και το διεγραψα. Δεν με ειχε κρατησει καθολου. Λογικα θα εφταιγε η περιοδος που το αγορασα γιατι δεν ειχα τον χρονο να κατσω να ασχοληθω σοβαρα μαζι του.

Απο χτες ομως που το επιασα παλι εχω ηδη 15 ωρες και το ευχαριστιεμαι πολυ περισσοτερο. Εχει βεβαια τα θεματα του (ξυλινα cutscenes με κακο lip sync, απαισιο combat με ανθρωπους, αθλια hitboxes και μηδαμινη αισθηση στα οπλα). Θα μπορουσε σιγουρα να γινει καλυτερη δουλεια και περισσοτερο polish, αλλα εφοσον ειναι η πρωτη μεγαλη open world παραγωγη της εταιρειας κανω και λιγο τα στραβα ματια. Α και κατι αλλο, αυτο το μπλε ιχνος στα melee hits γιατι το βαλανε; Ειναι εντελως σπαστικο να το βλεπεις.

Το core gameplay ομως μ'αρεσει πολυ. Εχω απενεργοποιησει τις περισσοτερες ενδειξεις στο HUD και το παιχνιδι ειναι πεντακαθαρο. Ο εξαιρετικος οπτικος τομεας, ο κοσμος, οι εχθροι (ρομποτ), και το art direction κουβαλανε σοβαρα την ολη κατασταση, και εν τελει πιστευω οτι εξαιτιας αυτων το παιχνιδι εχει λαβει τετοιο τρελο praise. Εχει ωραια mechanics και το οτι πρεπει να κανεις διαφορετικη προσεγγιση σε καθε ρομποτ ειναι πολυ ενδιαφερον ως σκεπτικο. Τα animations και οι κινησεις της Αλου ειναι ολα ομαλοτατα και ειδικα οταν τρεχεις στις πεδιαδες ειναι χαρμα οφθαλμων. Επισης ειναι πολυ smooth ως παιχνιδι, ακομα και στο απλο PS4 τρεχει πολυ καλα. Γενικα η Decima κανει παπαδες. Τρομαζω με αυτα που θα δουμε στο Forbidden West, ειδικα αν βελτιωσουν τα προβληματα του πρωτου!
Last Edit: 1 month 2 weeks ago by Teo_.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 1 week ago #11349

• Teo_
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 7
Τερματισα το Horizon πριν μερικες μερες. 40 ωρες συνολικα. Δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα αλλα μου αρεσε σιγουρα πολυ περισσοτερο απο περσυ.

Αρχικα να πω οτι ειναι μακραν απο τα πιο ομορφα open world παιχνιδια που εχω δει. Δεν υπαρχει αυτο που καταφεραν στον οπτικο τομεα. Ομαλοτατο και πανεμορφο μεχρι και τη παραμικρη λεπτομερεια. Το επαιξα τρια χρονια μετα τη κυκλοφορια του και επαθα πλακα. Το συστημα μαχης με τα ρομποτ το απολαυσα στο επακρο και το φιναλε του παιχνιδιου ηταν ακρως ικανοποιητικο. Γενικα η πλοκη ηταν πολυ οκ. Με κουρασε βεβαια σε μερικα σημεια με το exposition αλλα η ιδεα ηταν τρομερη. Ισως να μπορουσαν να ειχαν βελτιωσει λιγουλακι την εκτελεση. Γενικα εξακολουθω να πιστευω οτι το παιχνιδι το κουβαλησαν σοβαρα τα γραφικα και η πλοκη. Σε σχεδον ολους τους υπολοιπους τομεις εχει αρκετα προβληματα, τα οποια ανεφερα στο προηγουμενο post. Στα αρνητικα θα προσθεσω ακομα οτι ο κοσμος ηταν καπως επιφανειακος και δεν ειχε οση διαδραστικοτητα θα ηθελα, σχεδον ολοι οι secondary χαρακτηρες ηταν αδιαφοροι και το level design στα κατεστραμμενα κτηρια το απεχθανομαι οσο δε παει αλλο.

Εχει πολλη δουλεια η Γκεριλα για το Forbidden West. Πρεπει να κατσουν σοβαρα και να βελτιωσουν αρκετα θεματα και τη συνταγη. Απαξ ομως και το κανουν, τοτε το sequel θα ειναι ισως απο τα καλυτερα open world που εχουν υπαρξει. Αυτα.
Last Edit: 1 month 1 week ago by Teo_.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 1 week ago #11350

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Από τότε που βγήκε το Ghost of Tsushima ασχολούμε μαζί του αλλά να πω τη αλήθεια δεν με τραβάει να παίξω αρκετές ώρες..Συνήθως παίζω 1-2 ώρες την ημέρα..Δεν ξέρω ενώ έχει ωραίο κόσμο και κάποια ενδιαφέρον πράγματα στο story ή όλη δομή του κουράζει κάπως.. ..Βέβαια το καλό είναι ότι ο χάρτης του δεν είναι τόσο βαρυφορτωμένος όσο πχ στο Odyssey...

Τίμια προσπάθεια από τη Sucker Punch αλλά τα χει τα θεματάκια του...
Last Edit: 1 month 1 week ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 2 days ago #11351

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Τελείωσα λοιπόν το Ghost of Tsushima και πήρα και την πλατίνα!!Όπως είπα δεν είναι τέλειο σαν παιχνίδι αλλά σε γενικές γραμμές μου άρεσε..Το story από τη μέση και μετά έδωσε αρκετό πόνο και περίμενα να δω τι θα γίνει παρακάτω...Οι χαρακτήρες που πλαισιώνουν τον Jin ως companions είναι όλοι τους πολύ ενδιαφέρον με ωραία side quests για αυτούς...Ανυπομονώ να δω τι επιφυλάσσει το μέλλον για τον Jin Sakai....

Υ.Γ: Yuna FTW!!

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 week 2 days ago #11352

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 265
Αυτές τις ημέρες έπαιζα το paper mario origami king. πολύ ωραίο παιχνίδι, ευχάριστο, με διασκεδαστικούς διαλόγους και δεν έχει ιδιαίτερη πρόκληση. για να περάσει η ώρα χαλαρά είναι ιδανικό.