TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11317

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 994
GrayFox46 wrote:
Το mgsV το έχεις παίξει?
Όχι Ιάσονα, τα παίζω με την σειρά που κυκλοφόρησαν, οπότε τώρα πάω για Peace Walker και μετά για MGS5. Πάντως το 4 κλείνει με τόσο ωραίο τρόπο την αυλαία, που σχεδόν δεν έχω όρεξη να παίξω τα άλλα δύο χαχαχα, νιώθεις την ολοκλήρωση. Ελπίζω το 5 να προσφέρει και αυτό έναν εξίσου ικανοποιητικό επίλογο.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11318

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 305
Καλά πάρε τον χρόνο σου. Πρέπει να σου λείψει λίγο το προηγούμενο game για να ευχαριστηθείς το επόμενο. Αν βαριέσαι το PW πήγαινε απευθείας στο 5 αν και κρίμα. Αλλα περισσότερο κρίμα είναι να καταστρέψεις την εμπειρία σου και να παίζεις κάτι αναγκαστικά. Την έχω πατήσει ετσι και πλέον έβαλα μυαλό. Το Mass Effect 1 το έπαιξα πριν 2-3 χρόνια και τώρα λέω να παίξω το 2.

Αυτή την περίοδο παίζω το Animal Crossing στο switch. Αυτή την κονσόλα την ερωτεύομαι καθε φορά που επιστρέφω σε αυτήν και παίζω κυρίως handeheld. To AC το φοβόμουν καθώς δεν είχα εμπειρία γενικά απο τετοιου είδους παιχνίδια. Τελικά ηταν οτι ακριβώς χρειαζόμουν. Άμυαλο σε σημεία χωρίς απαιτήσεις και γλυκούλι. Δεν κάνω time travel καθώς το απολαμβάνω ακόμα να περιμένω να δω τι θα γίνει την επόμενη μέρα. Δεν ξέρω αργότερα μπορεί να κάνω και Time Travel.
Έχω γνωρίσει και μία πολονέζα στην ηλικία μου παρακαλώ, ένα βήμα πριν τα τιράντα που στέλνουμε γράμματα ο ένας στον άλλον με καρδούλες και δωράκια τύπου φορεματα εγω και αυτή στολές τύπου σούπερ ήρωα! χαχαχα Animal Crossing παιδιά πολύ αθώο. Πλατονικά πράγματα!
Κατα τ' άλλα το παιχνίδι αν και δεν του φαίνεται its all about business! και δουλειά. Πολύ δουλειά. Πρέπει να είσαι εργάτης.

Παίζω και Warzone με φίλους στο PS4. Έχω παίξει λίγο απο τα άλλα battle royal. Κανα 10ωρο pubg και κανα 40ωρο fortnite και με την λίγη εμπειρία που έχω μπορώ να πώ οτι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο warzone.
Edit: σταθερά παίζω κάποια online games που είχα αναφέρει στο PC και ίσως κάποια στιγμή να γράψω εντυπώσεις για pc experience ύστερα απο τόσα χρόνια αποκλειστικής ενασχόλησης με κονσόλες.
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
Last Edit: 2 months 2 weeks ago by GrayFox46.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11319

• Gunslinger
  • Gunslinger's Avatar
  • Pre-orderer
  • Thank you received: 7
Τελείωσα λοιπόν το Antichamber.

Ψιλοντρέπομαι με τον εαυτό μου που δέν μου άρεσε γιατί το παιχνίδι είναι όντως πολύ έξυπνο, αλλά μου φάνηκε υπερβολικά βαρετό.

Ξεκίνησα αμέσως μετά το Wargroove.

Εξαιρετικές πρώτες εντυπώσεις, θα μπορούσε άνετα να το μπερδέψει κανείς για παιχνίδι της Nintendo.
Ακολουθεί την συνταγή του Advance Wars, αλλά τα πάντα κινούνται σε πολύ ανώτερο επίπεδο.
Αρκετά δύσκολο επίσης, με κοπάνησε αλύπητα παρά το χαριτωμένο art direction που προδιαθέτει για πιό light καταστάσεις.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11320

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 305
Εξαιρετικό το Wargroove όντως. Και έχει ωραίο extra περιεχόμενο για μετα το campaign. Χρειαζόμαστε ένα Advance Wars. Σκέψου τι μπορούν να βγάλουν τώρα αν συγκρίνεις τo Fire Emblem του DS με τo FE του Switch.

Για το into the breach έχει κάποιος γνώμη να μας πει?
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
Last Edit: 2 months 2 weeks ago by GrayFox46.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11321

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 480
GrayFox46 wrote:
Εξαιρετικό το Wargroove όντως. Και έχει ωραίο extra περιεχόμενο για μετα το campaign. Χρειαζόμαστε ένα Advance Wars. Σκέψου τι μπορούν να βγάλουν τώρα αν συγκρίνεις τo Fire Emblem του DS με τo FE του Switch.

Για το into the breach έχει κάποιος γνώμη να μας πει?

Ναι, για μένα είναι εξαιρετικό.
40κάτι ώρες λέει το steam, ενώ θεωρητικά το τερματίζεις και στις 5, δηλαδή δεν υπάρχει καινούριο περιεχόμενο μετά το 1ο run με εξαίρεση τα καινούρια mechs που ξεκλειδώνονται τα οποία αλλάζουν κατά πολύ την στρατηγική σου και τον τρόπο προσέγγισης της κάθε μάχης.

Μου θύμισε αρκετά το Invisible Inc. το οποίο έχω επίσης λιώσει
Επίσης μου θύμισε πολύ σκάκι. (Έχεις όλο το info μπροστά σου και πρέπει να διαλέξεις την πιο αποδοτική κίνηση)

Ο παράγοντας της τύχης είναι αρκετά περιορισμένος μέχρι το σημείο που κρατάει το ενδιαφέρον και την αγωνία του και δεν ένιωσα ότι ήταν άδικο σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι τους, το FTL, το οποίο ήταν κανονικές ζαριές σε πάρα πολλά σημεία και μπορούσες να χάσεις όλο το run αν ήσουν αρκετά άτυχος.

Στο Into the Breach δεν το ένιωσα ποτέ αυτό.
Από ένα σημείο και μετά, αν μάθεις την λογική του, μπορείς να νικάς σε όλα τα runs και ακόμα και τότε υπάρχει ενδιαφέρον να συνεχίσεις να παίζεις για highscores, να φτιάξεις τα δικά του class κλπ.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Last Edit: 2 months 2 weeks ago by KosD.
The following user(s) said Thank You: GrayFox46

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 1 week ago #11322

• Gunslinger
  • Gunslinger's Avatar
  • Pre-orderer
  • Thank you received: 7
Well said, το Into The Breach είναι όντως έτη φωτός (χαχα) καλύτερο απο το FTL. Περισσότερο παιχνίδι ικανότητας παρά τύχης.
Είναι σαν να συγκρίνεις τάβλι με σκάκι. Πολύ πολύ καλό, αξίζει οπωσδήποτε η ενασχόληση μαζί του!

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 6 days ago #11323

• simovitch123
  • Unboxholic
20 ώρες στο Yakuza Kiwami 2 και το λατρεύω τόσο, μα τόσο πολύ, έχει ένα τόνο πράγματα να κάνεις και πραγματικά όλες οι δραστηριότητες και το περιεχόμενο του (Subs-Stories, Mini Games, Shops, Colosseum, Majima-Construction, Manager κλπ. κλπ.) είναι απίστευτα απολαυστικό και ενδιαφέρον! :3Δεν ξέρω πόσο μου έχει μείνει από το Main Story το οποίο είναι επίσης φοβερό (είμαι στο chapter 8 ), αλλά νομίζω έχω πολύ δρόμο ακόμα και το απολαμβάνω στο έπακρο. :hellyeah:
Last Edit: 2 months 6 days ago by simovitch123.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 6 days ago #11324

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2355
simovitch123 wrote:
20 ώρες στο Yakuza Kiwami 2 και το λατρεύω τόσο, μα τόσο πολύ, έχει ένα τόνο πράγματα να κάνεις και πραγματικά όλες οι δραστηριότητες και το περιεχόμενο του (Subs-Stories, Mini Games, Shops, Colosseum, Majima-Construction, Manager κλπ. κλπ.) είναι απίστευτα απολαυστικό και ενδιαφέρον! :3Δεν ξέρω πόσο μου έχει μείνει από το Main Story το οποίο είναι επίσης φοβερό (είμαι στο chapter 8), αλλά νομίζω έχω πολύ δρόμο ακόμα και το απολαμβάνω στο έπακρο. :hellyeah:

Καλό λιώσιμο Σίμο...Φοβερό το Kiwami 2..Χρησιμοποιεί και την ίδια engine με αυτή του Yakuza 6.....Έχει βγει και το Remastered Collection ,υπάρχει και το εξαιρετικό Judgment οπότε έχεις μπόλικο πράγμα να παίξεις χαχα...
The following user(s) said Thank You: simovitch123

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 6 days ago #11325

• simovitch123
  • Unboxholic
ConstantinosRed wrote:
simovitch123 wrote:
20 ώρες στο Yakuza Kiwami 2 και το λατρεύω τόσο, μα τόσο πολύ, έχει ένα τόνο πράγματα να κάνεις και πραγματικά όλες οι δραστηριότητες και το περιεχόμενο του (Subs-Stories, Mini Games, Shops, Colosseum, Majima-Construction, Manager κλπ. κλπ.) είναι απίστευτα απολαυστικό και ενδιαφέρον! :3Δεν ξέρω πόσο μου έχει μείνει από το Main Story το οποίο είναι επίσης φοβερό (είμαι στο chapter 8), αλλά νομίζω έχω πολύ δρόμο ακόμα και το απολαμβάνω στο έπακρο. :hellyeah:

Καλό λιώσιμο Σίμο...Φοβερό το Kiwami 2..Χρησιμοποιεί και την ίδια engine με αυτή του Yakuza 6.....Έχει βγει και το Remastered Collection ,υπάρχει και το εξαιρετικό Judgment οπότε έχεις μπόλικο πράγμα να παίξεις χαχα...
Thanks Κώστα, πάει ενάμισης χρόνος από τότε που έπαιξα το Kiwami, μου έλειψε :3Τα Yakuza είναι για εμένα ότι πιο Fun to play υπάρχει. Και ναι, η Dragon Engine είναι τεράστιο τεχνικό Level-Up, ο φωτορεαλισμός και η λεπτομέρεια ρίχνουν σε σημεία σαγόνια, Kamurocho και Sotenbori δείχνουν πιο όμορφα από ποτέ! :hellyeah:

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 1 day ago #11326

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Με το που τελείωσα το Final Fantasy VII Remake ξεκίνησα στα καπάκια το hard mode και έβγαλα 8 chapters αλλά λέω μέχρι να βγει το επόμενο θα το χω πεθυμήσει οπότε θα το αφήσω για λίγο ποιο μετά για να πάρω και τη πλατίνα...Εκτός από το hard mode όμως είχα ξεκινήσει και το original Final Fantasy VII..Πάνε 5-6 χρόνια από τότε που το χα τελειώσει για 1η φορά και ήθελα να το παίξω ξανά μιας και είχα φρέσκο το remake για να δω διάφορες λεπτομέρειες για να καταλάβω και κάποια πράγματα που γίνονται στο remake κάπως καλύτερα...Το τελείωσα και αυτό και πραγματικά το απόλαυσα ίσως και περισσότερο από τη 1η φορά χαχα..Πολύ μπροστά για τη εποχή του...
Κάποια στιγμή θα παίξω και το Crisis Core ...Μου το χε δανείσει ένα παιδί στο στρατό πριν 12 χρόνια(wow) και το έλιωσα αλλά δεν το τελείωσα ποτέ μιας και θα άλλαζε μονάδα και το πήρε μαζί του..Δεν θυμάμαι όμως σχεδόν τίποτα άσε που νόμιζα πως είναι και sequel του Final Fantasy VII χαχα....

Τώρα ασχολούμε με το Assassin's Creed Odyssey και μπορώ να πω ότι περνάω πολύ καλά μέχρι στιγμής.....Η Κασσάνδρα τα σπάει !!Μου αρέσει που έχεις το πλοίο σου και μπορείς να κάνεις recruit μου δίνει vibes από Black Flag....Το ποιο δυνατό του σημείο είναι νομίζω το exploration και μιας και αγαπάω την ιστορία και τη μυθολογία νομίζω θα περάσω καλά...

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 1 day ago #11327

• MiltKal11
  • MiltKal11's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 482
ConstantinosRed wrote:
Τώρα ασχολούμε με το Assassin's Creed Odyssey και μπορώ να πω ότι περνάω πολύ καλά μέχρι στιγμής.....Η Κασσάνδρα τα σπάει !!Μου αρέσει που έχεις το πλοίο σου και μπορείς να κάνεις recruit μου δίνει vibes από Black Flag....Το ποιο δυνατό του σημείο είναι νομίζω το exploration και μιας και αγαπάω την ιστορία και τη μυθολογία νομίζω θα περάσω καλά...

Κώστα, σχετικά με την εξερεύνηση, έχω ακούσει ότι σε κατευθύνουν με διάφορα "αντικείμενα" στον κόσμο του παιχνιδιού, χωρίς τα συνηθισμένα βελάκια και "μονοπάτια στο mini-map" που υπάρχουν στα περισσότερα open-worlds (νομίζω το έχουν αναφέρει και τα παιδιά σε ένα framerate). Αυτό γίνεται συνεχώς ή μόνο σε ορισμένες αποστολές;

Εγώ παίζω το The Last Guardian και είμαι περίπου στις 9 ώρες. Στην αρχή δυσκολευόμουν λίγο με την κίνηση του αγοριού, ωστόσο όσο προχωρούσα παρακάτω το συνήθισα και πλέον μου αρέσει που είναι λίγο "άγαρμπη" και "ατσούμπαλη" μιας και πιστεύω ότι ταιριάζει στο παιδί. Θυμάμαι πως όταν είχε κυκλοφορήσει υπήρχαν αρκετά παράπονα για την κάμερα η οποία σε μερικά σημεία όντως μπορεί να ενοχλήσει αλλά νομίζω πως είναι αμελητέο μπροστά σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 1 day ago #11328

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
MiltKal11 wrote:
ConstantinosRed wrote:

Κώστα, σχετικά με την εξερεύνηση, έχω ακούσει ότι σε κατευθύνουν με διάφορα "αντικείμενα" στον κόσμο του παιχνιδιού, χωρίς τα συνηθισμένα βελάκια και "μονοπάτια στο mini-map" που υπάρχουν στα περισσότερα open-worlds (νομίζω το έχουν αναφέρει και τα παιδιά σε ένα framerate). Αυτό γίνεται συνεχώς ή μόνο σε ορισμένες αποστολές;

Εγώ παίζω το The Last Guardian και είμαι περίπου στις 9 ώρες. Στην αρχή δυσκολευόμουν λίγο με την κίνηση του αγοριού, ωστόσο όσο προχωρούσα παρακάτω το συνήθισα και πλέον μου αρέσει που είναι λίγο "άγαρμπη" και "ατσούμπαλη" μιας και πιστεύω ότι ταιριάζει στο παιδί. Θυμάμαι πως όταν είχε κυκλοφορήσει υπήρχαν αρκετά παράπονα για την κάμερα η οποία σε μερικά σημεία όντως μπορεί να ενοχλήσει αλλά νομίζω πως είναι αμελητέο μπροστά σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Ναι Μίλτο υπάρχουν 2 modes..Το ένα στα λέει ποιο ξεκάθαρα νομίζω που θα πάεις ενώ στο άλλο (το οποίο είναι αυτό που συνηστούν οι devs να παίξεις) πρέπει να ρωτάς κάποιες ερωτήσεις πχ στον NPC που σου δίνει το quest και αυτός θα σου πει στο περίπου που είναι το τάδε..Πχ θα σου πει βορειοδυτικά από την τάδε περιοχή κοντά στη τάδε military camp ή πόλη(την οποία αν δεν έχεις ανακαλύψει δεν σου την εμφανίζει στο χάρτη) Κάνει την εξερευνηση ακόμη ποιο καλή και ποιο απολαυστική...
The following user(s) said Thank You: MiltKal11