TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 3 weeks ago #11257

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
@Constantinosred Ναι δεν θεώρησα κακή εμπειρία το Firewatch απαραίτητα , απλά δεν με συγκίνησε η ιστορία μέσω του text στην αρχή και το ξετύλιγμα του μυστηρίου με ξενέρωσε από τη στιγμή που έφτασα στο σημείο με τις "εγκαταστάσεις" και γενικά με άφησε μέχρι το τέλος να περιμένω να δω κάτι.
Το εικαστικό και η μουσική οκ , οι δραστηριότητες λίγο μουντές. Διάλογοι υψηλού επιπέδου αλλά μικρού ενδιαφεροντος. Απλά δεν μου έκατσε καλά.
Το Edith finch ίσως το δοκιμάσω κάποια στιγμή αλλά ακόμα και το Dear Esther ήταν πιο ενδιαφέρον χωρίς να αναφέρω βέβαια Hellblade που ήταν σοκαριστικό ή Gris που με συγκίνησε και το art direction έριξε σαγόνια.

Όσο για το Botw , μόνο και μόνο από το μέγεθος του map φοβάμαι ήδη τον ψυχαναγκασμό μου να κάνω τα πάντα :silly:
Θα δούμε πως θα το πάω
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 3 weeks ago #11258

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 296
Παίζω uncharted 4 και τρομάζω στην ιδέα του τι θα δω στο καινούριο last of us..
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 2 weeks ago #11259

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 133
Τέλειωσα το τεράστιο και επικό Zelda Breath of the Wild. Φοβερό ταξίδι, υπέροχα ζωντανός κόσμος που σε αφήνει να αλληλεπιδράσεις με τα πάντα. Πολύ καλή μουσική, ωραίο gameplay και γενικά δεν βρήκα κάτι που να μην μου άρεσε. Ισως έχει λίγα παραπάνω shrines από όσα πρέπει αλλά χαλάλι του :P

Τώρα συνεχίζω στο Switch με το Marrio and Rabbids στο οποίο είμαι κοντά στο τέλος. Πολύ ωραίο αν σου αρέσει η κατηγορία. Επίσης έχουν ταιριάξει τέλεια τους δύο κόσμους και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Μάλιστα αν το αρχίσεις φτάνεις στο σημείο να λες μία μάχη ακόμα θα κάνω και έτσι δεν το κλείνεις :lol:

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 1 week ago #11260

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 255
Χθες τελείωσα το fire emblem three houses. Πολύ ωραίο παιχνίδι. Ήλπιζα να είναι καλό, γιατί πάντα έχω τις αμφιβολίες μου για τα turn-based καθώς δεν με κράτησαν ποτέ(με εξαίρεση το persona 5 και το valkyria chronicles) , και τελικά ήταν πολύ καλύτερο. αν και τα υπόλοιπα της σειράς είναι στο ίδιο μοτίβο, τότε είναι άλλη μια σειρά που με κέρδισε.

τώρα λέω να συνεχίσω με το bayonetta 2, αλλά θα εξαρτηθεί από το αν θα μου σπάσει πάλι τα νεύρα το χειριστήριο.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 1 week ago #11261

• thanoskaram
  • Wishlister
Παίζω δεύτερη φορά Hollow Knight. Νομίζω πια πως είναι το αγαπημένο videogame μου. Στα διαλλείματά μου από το διάβασμα της εξεταστικής παίζω και το κάνω και stream, στο twitch.tv/thanoskaram.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 1 week ago #11262

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 255
Τέλος και το Bayonetta 2. μου άρεσε αρκετά, ειδικά τα τελευταία κεφάλαια που νομίζω ήταν και το καλύτερο μέρος του παιχνιδιού.
σε σχέση με το 1ο, επειδή εκείνο είχε το fly me to the moon ίσως να το προτιμώ περισσότερο :lol:αλλά και τα 2 είναι καταπληκτικά. περιμένω το 3ο

τώρα λέω να κάνω ένα μικρό διάλειμμα γιατί 2 βδομάδες έχω λιώσει στο switch, και μετά μάλλον θα αρχίσω το link's awakening

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 6 days ago #11263

• Warrior1331
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
Fifa 19 παίζω αυτή την εβδομάδα,σεζόν στο Career Mode και απο εβδομάδα σκέφτομαι να ξεκινήσω το Detroit Become Human.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 weeks 22 hours ago #11264

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 225
Ξεκίνησα το Red Dead Redemption 2. Έπαιξα μερικές ώρες και χωρίς να φτάσω καν στην πρώτη πολύ έγινε αυτό που φοβόμουν, με έπνιξε. Είναι απίστευτα όμορφο, κινηματογραφικό με τρομερό voice acting όμως too complicated και περίπλοκο για τα γούστα μου. Το παράτησα, για την ώρα τουλάχιστον.

Παίζω για πρώτη φορα το πρώτο μου Dark Souls, το Remastered. Δεν έχω προχωρήσει πολύ ακόμα αλλα περνάω υπέροχα! Αυτό είναι παιχνίδι για μένα. Ξεκίνησα σαν Deprived χωρίς Gift για extra "καλοπέραση".
The following user(s) said Thank You: thanoskaram

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 weeks 9 hours ago #11265

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 296
Δεν κατάλαβα. Το έχεις παίξει ξανα το DS1? Αν θες ακόμα πιο extra καλοπέραση παίξτε offline και χωρίς αναζητήσεις στο internet! Γιατί ο βασικό σου αντίπαλος στο DS1 ακόμα και για βετεράνο είναι το περιβάλλον. Στο πρώτο play through τουλάχιστον.

Εγώ οπότε έχω χρόνο λιώνω sekiro. Οι τύποι έχουν ταλέντο. Τι να λέμε. Περιμένω να δω ποτέ θα δω φόλα από την from. Μέχρι στιγμής με βγάζει και με ξανα βγάζει λαθος.
Στα του παιχνιδιού, είμαι στα πιθικια. Έπαιξα ένα μίνι Μπος με μεταλλική πανοπλία 2handed Σπάθα. Αμα οι άνθρωποι είναι καλλιτέχνες μπορούν να φτιάξουν μίνι μπος καλύτερο από τελικό Μπος άλλων παιχνιδιών. Με απλά πραγματάκια. Χωρίς φανφάρες.
Γενικά το απολαμβάνω. Είναι από τα παιχνίδια που το σκέφτεσαι και ανυπομονείς να γυρισεις οπως ολα τα παιχνιδια της from.
Praise the sun.
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
Last Edit: 3 weeks 9 hours ago by GrayFox46.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 weeks 6 days ago #11266

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 225
GrayFox46 wrote:
Δεν κατάλαβα. Το έχεις παίξει ξανα το DS1? Αν θες ακόμα πιο extra καλοπέραση παίξτε offline και χωρίς αναζητήσεις στο internet! Γιατί ο βασικό σου αντίπαλος στο DS1 ακόμα και για βετεράνο είναι το περιβάλλον. Στο πρώτο play through τουλάχιστον.

Εγώ οπότε έχω χρόνο λιώνω sekiro. Οι τύποι έχουν ταλέντο. Τι να λέμε. Περιμένω να δω ποτέ θα δω φόλα από την from. Μέχρι στιγμής με βγάζει και με ξανα βγάζει λαθος.
Στα του παιχνιδιού, είμαι στα πιθικια. Έπαιξα ένα μίνι Μπος με μεταλλική πανοπλία 2handed Σπάθα. Αμα οι άνθρωποι είναι καλλιτέχνες μπορούν να φτιάξουν μίνι μπος καλύτερο από τελικό Μπος άλλων παιχνιδιών. Με απλά πραγματάκια. Χωρίς φανφάρες.
Γενικά το απολαμβάνω. Είναι από τα παιχνίδια που το σκέφτεσαι και ανυπομονείς να γυρισεις οπως ολα τα παιχνιδια της from.
Praise the sun.
Μονο Bloodborne έπαιξα μέχρι τώρα οπότε ναι, πρώτη φορα. Αγόρασα Gold για το Dark Souls και δεν μπορώ να παίξω offline για τον λόγο οτι γουστάρω τρελα το online του, το subtle minimal interaction με τα μηνύματα. Το βρίσκω άρκως διασκεδαστικό και η πρώτη φορα που το βίωσα ήταν στο... Super Mario 3D World! Για PvP δεν με ενδιαφέρει δεν ασχολούμαι και ακόμα δεν μου έκαναν invade ευτυχώς. :PΕπίσης όταν σε ένα boss χάσω 7-8 φορες τότε κοιτάζω online για στρατηγικές. Ο λόγος είναι πως το παιχνίδι γίνετε δύσκολο έμμεσα, δηλαδή η μιση δυσκολία/ενόχληση είναι να πας στο boss. Είναι σαν να σου λένε "Θα κανεις respawn ακριβώς έξω από το boss αλλα κάθε φορα που θα χάνεις για να ξεκινήσεις ξανά το παιχνίδι θα πρέπει να κανεις 20 push ups 20 sit ups 20 pull ups και 20 squats.". Καταντά κουραστικό και στο τέλος δεν θα διασκεδάζω. Δεν σε αφήνει πειραματιστείς πολύ σε αυτό τον τομέα έτσι όπως είναι φτιαγμένο δυστυχώς. Θα δεχόμουν να χάσω 30 φορες μέχρι να μάθω την στρατηγική κάποιου boss φτάνει να μην πρέπει να κάνω μαραθώνα για να ξαναφτάσω εκεί. Εξάλλου ακόμα και την στρατηγική να ξέρεις αν δεν έχεις τις ικανότητες και τις σωστές αντιδράσεις τίποτα δεν γίνετε. Κατά τα αλλα το παιχνίδι το κάνω explore μονος μου, γλείφω τους τόπους και πολλές φορες κάνω παλαβομάρες και σκοτώνομε. :lol:

Παρεπιπτόντως, εσύ πως ακριβώς κρατάς το χειριστήριο? Από Bloodborne μου έβγαινε να κάνω claw grip που τελικά είναι και ο σωστότερος τρόπος απ' ότι μου είπαν και τα παιδιά στο community του παιχνιδιού (νόμιζα ήμουν σπανια περίπτωση :P), όμως το έκανα μονο εκτος μάχης και μετά έκανα switch. Σε αυτό που παίζω τώρα όμως έμαθα να παίζω με claw grip all the time και μέσα στις μάχες, από μονο του το χέρι μου γυρίζει έτσι, όμως άρχισε να με πονάει και στο τέλος θα καταλήξω με κανένα carpal tunnel και θα τρέχω, είναι πολύ αφύσικο. Λέω να πάρω extension σκανδάλες/κουμπιά για το πίσω μέρος του μοχλού για να παίξω όλα τα παιχνίδια της εταιρίας όπως πρέπει σαν άνθρωπος. Εσύ πως το παλεύεις?

Το Sekiro είναι τόσο καλο και δύσκολο όσο λένε? ’Ακουσα για ένα συγκεκριμένο optional boss... θάνατο! :pinch:Με φοβίζει λίγο ο stealth τομέας του όμως μου είπαν ότι το παιχνίδι δεν σε αναγκάζει να παίξεις έτσι.
Last Edit: 2 weeks 6 days ago by SupahMari0.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 weeks 3 days ago #11267

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 990
Τελειωσα το Lords of the Fallen σε περιπου 12 ωρες. Μοιαζει αρκετα με DS οποτε δεν ειχα θεμα και γενικα το βρηκα πιο ευκολο οπως ειπα ειναι αναλογα και το class. Ενα που με ψιλο χαλασε ειναι οτι ενω στο τελος εχεις 3 επιλογες το ending ουσιαστικα ειναι το ιδιο απλα αλλαζουν καποια λογια. Θα ηθελα να δω κατι αλλο ας πουμε αλλα οκε.
Επισης τελειωσα μετα απο παααααααρα πολυ καιρο το AC Black Flag το οποιο το βρηκα πολυ καλο σε σχεση με το 3 το οποιο μεχρι στιγμης για εμενα ειναι και το πιο αδυναμο. Εχω δρομο ακομα ομως μεχρι να φτασω στο τελευταιο. Το DLC του ( Freedom Cry) ηταν σχετικα οκε ηθελα ισως παραπανω αποστολες με τον Adéwalé αλλα νταξει τι περιμενω απο ενα DLC :lol:.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 weeks 3 days ago #11268

• StrLab
  • StrLab's Avatar
  • Wishlister
Τερμάτισα το Children of Morta, παιχνίδαρος, από στούντιο του Ιράν μάλιστα. Κατεβάζω το Bleeding Edge στο Xbox Gamepass PC ενώ κυκλοφορεί τον Μάρτιο, στις 14-16/2 θα είναι σε beta. Απλά από περιέργεια, να δω αν είναι ''σκουπίδι'' όπως έλεγε ο Σάκης σε Framerate :lol:
Last Edit: 2 weeks 3 days ago by StrLab.