TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 1 day ago #11245

• only_human1987
  • Payment receiver
  • Thank you received: 16
Αυτές τις μέρες παίζω το S.T.A.L.K.E.R. Spatial Anomaly,ένα custom story mod του 2017 για το Call of Pripyat.Και απορώ πως δεν το είχα παίξει νωρίτερα.Διαθέτει κάποιους survival μηχανισμούς απο το Misery για όσους το έχουν παίξει.Κάτι που το κάνει ακόμη πιο survival απ' οσο είναι τα παιχνίδια S.T.A.L.K.E.R. απο τη φύση τους.Η υπόθεση έχει να κάνει με μια μικρή ομάδα ανθρώπων απο διαφορετικά factions που έχουν παγιδευτεί σε ένα μικρό κομμάτι της ζώνης,σε μια spatial anomaly και θα πρέπει να βρούν τρόπο να φύγουν.Όμως τίποτα δεν είναι όσο απλό φαίνεται και αρχίζουν να συμβαίνουν περίεργα πράγματα.Περίεργα ακόμα και για τη ζώνη.Και εκεί που νόμιζα οτι το παιχνίδι θα είναι γραμμικό και θα μείνει μόνο σε αυτό το μέρος αρχίζει να πηγαίνει κι αλλού και το κάνει με ωραίο τρόπο.Ακόμα δεν το έχω τελειώσει όμως έχει μπεί ήδη στα αγαπημένα μου Custom Stories.
Last Edit: 7 months 1 day ago by only_human1987.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 4 weeks ago #11246

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2355
Τερμάτισα το Star Wars:Jedi Fallen Order!! Το αγάπησα όσο δεν πάει!!Τεράστιο μπράβο στην Respawn...Κατάφερε να με πορώσει και πάλι με το Star Wars Universe...Σαν παιχνίδι συνδιάζει πολλά πράγματα που μου αρέσουν..Δεν καινοτομεί αλλά ότι κάνει το κάνει πολύ καλά...Όσοι παίξατε Sekiro θα σας φανεί οικείως ο τρόπος που δουλεύει το stamina με το parry..Παρόλο που το Sekiro έχει ποιο βαθύ gameplay και μπορείς να πεις ότι είναι και καλύτερο παιχνίδι προσωπικά εγώ πέρασα πολύ καλύτερα με το Fallen Order...Βασικά είναι από τα ποιο fun to play παιχνίδια που έχω παίξει τελευταία...Στο story τα πήγαν και εκεί εξαιρετικά...Ότι καλύτερο έχω δει από τότε που ανέλαβε η Disney και δεν κάνω πλάκα...Όλοι οι χαρακτήρες(μαζί και οι villains) ήταν πολύ ενδιαφέρον..Και ο Cal ενώ μπορεί να φαίνεται generic στη αρχή μου άρεσε πολύ το πως εξελίχθηκε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.. Το τελευταίο level και γενικά το τελευταίο sequence ήταν από τα καλύτερα πράγματα που έχω δει γενικά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με Star Wars...Το χειρίστηκαν τέλεια!!Όσοι θα το παίξετε προσπαθήστε να μην φάτε spoiler για το τέλος...

Το έπαιξα στο Jedi Master(στο hard βασικά) επίπεδο δυσκολίας και ήταν αρκετά καλό...Στο Grand Master λογικά θα νε αρκετά ποιο ζόρικα τα πράγματα...Γενικά έχει ικανοποιητικό challenge.. Το level design του είναι επίσης παρα πολυ καλό με ωραία metroidvania στοιχεία... Ακούω ότι τα πάει καλα και σε πωλήσεις οποτε ελπίζω να δούμε κάποιο sequel στο μέλλον!!! :hellyeah:
Last Edit: 6 months 4 weeks ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 3 weeks ago #11247

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 134
Αυτές τις μέρες έπαιξα διάφορους τίτλους. Σε coop το φοβερό A Way Out. Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ. Μου άρεσε η ιστορία και είχε χορταστική διάρκεια για την κατηγορία. Επίσης έχτισε ωραία ατμόσφαιρα με ωραίους κεντρικούς χαρακτήρες. Γενικά πολύ ωραία προσπάθεια. Επίσης πάλι σε coop έπαιξα το Unravel Two. Πολύ καλοφτιαγμένο και αυτό σε εμπειρία για δύο παίχτες που λειτουργεί μια χαρά αλλά παρόλα αυτά δεν εντυπωσιάζει. Είναι δυστυχώς ίδιο με το προηγούμενο χωρίς να έχει καμία εξέλιξη σε κανέναν τομέα.

Επαιξα και το Fe. Ενδιαφέρον μηχανισμοί με όμορφο εικαστικό που αξίζει κάποιος να το δει κυρίως για να κάνει και ένα ευχάριστο διάλειμμα από τις μεγάλες παραγωγές.

Ενας άλλος τίτλος που παίζω τώρα είναι το Aragami. Μέχρι στιγμής απολαμβάνω το stealth gameplay του και μαρέσει πολύ.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 1 week ago #11248

• Loup-Garou
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
Ξεκινησα το Yakuza 0
Eχοντας παιξει το Judgment ελεγα οτι θα μ αρεσει πολυ
Αλλα δεν σφαξανε και ειχα παρει και το Kiwami 1 & 2
Επεσε refund τρελο!
Το 0 εχει πολυ filler και μπλα-μπλα λες και ειναι rpg ενω στο Judgment δεν ηταν ετσι...
Kριμα μ αρεσει το παιχνιδι αλλα σιχαθηκα να παταω Χ συνεχεια στους ασχετους διαλογους
Last Edit: 6 months 1 week ago by Loup-Garou.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 6 days ago #11249

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Τερμάτισα το Control πριν 10 μέρες...Ήταν ότι περίμενα από ένα παιχνίδι της Remedy...Το gameplay ήταν απολαυστικό ίσως το καλυτερο που έβγαλε η εταιρία μέχρι τώρα...Πολύ ωραία ατμόσφαιρα και art direction...Με κούρασε λίγο προς το τέλος αλλά κατα πάσα πιθανότητα δεν εθύνεται το παιχνίδι...

Αφου τελείωσα τη σειρά The Witcher έκανα αυτο που όπως φαίνεται έκανε και ο περισσότερος κόσμος..Έβαλα ξανά να παίξω το Τhe Witcher 3:Wild Hunt..Δεν είχα παίξει το Blood & Wine..Δεν έκαναν πλάκα ότι θα νε σαν κανονικό παιχνίδι χαχα..Πολύ μεγάλο περιεχόμενο....Η νέα τοποθεσία είναι κάπως διαφορετική απο αυτή που μας συνήθισε το παιχνίδι με ποιο πολλά χρώματα αλλά μου άρεσε εμένα...Πόσο το αγαπάω αυτό το παιχνίδι!!Σκέφτομαι να το ξεκινήσω ξανά σύντομα απο τη αρχή αλλά στο Xbox One X...Έβλεπα κάτι video και μου φάνηκε πολύ ποιο smooth από ότι στο απλό PS4...(και απλό xbox one) Ειδικά στο perfomance mode...

Τα βράδια επίσης παίζω το Blaster Master Zero στο Switch!! :hellyeah:
Last Edit: 6 months 6 days ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 5 days ago #11250

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 231
ConstantinosRed wrote:
Αφου τελείωσα τη σειρά The Witcher έκανα αυτο που όπως φαίνεται έκανε και ο περισσότερος κόσμος..Έβαλα ξανά να παίξω το Τhe Witcher 3:Wild Hunt..Δεν είχα παίξει το Blood & Wine..Δεν έκαναν πλάκα ότι θα νε σαν κανονικό παιχνίδι χαχα..Πολύ μεγάλο περιεχόμενο....Η νέα τοποθεσία είναι κάπως διαφορετική απο αυτή που μας συνήθισε το παιχνίδι με ποιο πολλά χρώματα αλλά μου άρεσε εμένα...Πόσο το αγαπάω αυτό το παιχνίδι!!Σκέφτομαι να το ξεκινήσω ξανά σύντομα απο τη αρχή αλλά στο Xbox One X...Έβλεπα κάτι video και μου φάνηκε πολύ ποιο smooth από ότι στο απλό PS4...(και απλό xbox one) Ειδικά στο perfomance mode...
Υπεραγάπησα το Skyrim αλλα για κάποιο λόγο που ούτε εγώ ο ίδιος δεν ξέρω δεν έχω παίξει ποτε μου Witcher. Ούτε κάποιο RDR. Τώρα που βλέπω την σειρά του Witcher σκέφτομαι να το τιμήσω. Βασικά... Μου έκαψε κεραυνός σχεδόν όλες τις συσκευές στο δωμάτιο μου και αντί για PS4 σκέφτομαι να χτυπήσω ένα used/like new X στα 250 ευρώ καθώς έμεινα χωρίς κονσόλα. Έτσι θα παίξω και τα 2 παιχνίδια σε πολύ τίμιο quality. Εσύ που τα έπαιξες και έχεις το μηχάνημα τι πιστεύεις?

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 5 days ago #11251

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
SupahMari0 wrote:
ConstantinosRed wrote:
Υπεραγάπησα το Skyrim αλλα για κάποιο λόγο που ούτε εγώ ο ίδιος δεν ξέρω δεν έχω παίξει ποτε μου Witcher. Ούτε κάποιο RDR. Τώρα που βλέπω την σειρά του Witcher σκέφτομαι να το τιμήσω. Βασικά... Μου έκαψε κεραυνός σχεδόν όλες τις συσκευές στο δωμάτιο μου και αντί για PS4 σκέφτομαι να χτυπήσω ένα used/like new X στα 250 ευρώ καθώς έμεινα χωρίς κονσόλα. Έτσι θα παίξω και τα 2 παιχνίδια σε πολύ τίμιο quality. Εσύ που τα έπαιξες και έχεις το μηχάνημα τι πιστεύεις?

Ω ρε φίλε..Μεγάλη μλκια...Ότι ευκαιρία βρεις Στέλιο είτε σε ps4 είτε σε xbox πάρτη να περάσεις..Του χρόνου θα χουμε νέες κονσόλες..Για το Xbox One X εγώ το θεωρώ σπουδαίο μηχάνημα...Και το backwards compatibility του ειναι φοβερό επειδή όχι μόνο παίζει αρκετά ( όχι όλα) παιχνίδια από το xbox 360 και original xbox αλλά κάποια απο αυτά τα παίζει και βελτιωμένα με μεγαλύτερη ανάλυση ..(δωρεάν remasters lol χαχα)...Το witcher 3 στο X παίζει στα 60 fps στο permomance mode με 1080 ανάλυση νομίζω..Αν θες 4Κ πάει στα 30 fps..

Υ.Γ:Το witcher 2 είναι κι αυτό βελτιωμένο στο X
Last Edit: 6 months 5 days ago by ConstantinosRed.
The following user(s) said Thank You: SupahMari0

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 5 days ago #11252

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 231
ConstantinosRed wrote:
SupahMari0 wrote:
ConstantinosRed wrote:

Ω ρε φίλε..Μεγάλη μλκια...Ότι ευκαιρία βρεις Στέλιο είτε σε ps4 είτε σε xbox πάρτη να περάσεις..Του χρόνου θα χουμε νέες κονσόλες..Για το Xbox One X εγώ το θεωρώ σπουδαίο μηχάνημα...Και το backwards compatibility του ειναι φοβερό επειδή όχι μόνο παίζει αρκετά ( όχι όλα) παιχνίδια από το xbox 360 και original xbox αλλά κάποια απο αυτά τα παίζει και βελτιωμένα με μεγαλύτερη ανάλυση ..(δωρεάν remasters lol χαχα)...Το witcher 3 στο X παίζει στα 60 fps στο permomance mode με 1080 ανάλυση νομίζω..Αν θες 4Κ πάει στα 30 fps..

Υ.Γ:Το witcher 2 είναι κι αυτό βελτιωμένο στο X
Ναι φιλε, καλά να λέω τουλάχιστον που δεν με πήρε και μένα. Μέχρι και την δεκάχρονη tv μου μου έφαγε. :/

Έχω παίξει αρκετά στο PS4 και μιας και δεν έχω PC για Gears 4-5 και για καλή εμπειρία στο RDR2 και Witcher σκέφτηκα το X1 X. Παίζει και blu ray UHD 4k και κάνει καλά την δουλειά του και σε αυτό τον τομέα άκουσα. Θα δω κάποια comparisons στο YouTube για αυτό με το Witcher που είπες άμα είναι. Το free remasters πάντως δεν ακούγεται άσχημο. :cheer:

Θα το ψάξω λίγο και θα δω τα pros και τα cons μέχρι να καταλήξω. Καλού κακού τώρα με τις καταιγίδες στην Κύπρο αν δεν έχεις UPS βγάζε τις πρίζες να είσαι ήσυχος, την έπαθαν αρκετοί απ' ότι μου είπε και το παιδί που ήρθε να μου αλλάξει το modem.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 4 days ago #11253

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
ConstantinosRed wrote:
Τερμάτισα το Control πριν 10 μέρες...Ήταν ότι περίμενα από ένα παιχνίδι της Remedy...Το gameplay ήταν απολαυστικό ίσως το καλυτερο που έβγαλε η εταιρία μέχρι τώρα...Πολύ ωραία ατμόσφαιρα και art direction...Με κούρασε λίγο προς το τέλος αλλά κατα πάσα πιθανότητα δεν εθύνεται το παιχνίδι...

Επέστρεψα και εγώ λόγω της σειράς, λογικά θα προσπαθήσω να τελειώσω ότι έχει απομείνει στο Toussaint και ρέστα. Προς το παρόν ψάχνω για grandmaster diagrams. Γενικά μόνο που γύρισα θυμήθηκα γιατί το θεωρώ το καλύτερο παιχνίδι της δεκαετίας κάθε φόρα δεν το χορταίνει το μάτι.

Παράλληλα τελείωσα το firewatch σε ένα σύντομο walkthrough. Θύμαμαι που όλοι λέγαν τα καλύτερα ωστόσο προσωπικά δεν με ενθουσίασε και ίσα κιόλας στο τέλος έσκασε λίγο η φούσκα του σεναρίου. Κατανοώ ότι αυτό ήταν ουσιαστικά το point πέρα από τον κοινωνικό σχολιασμό και την escape θεματολογία αλλά δεν μου φάνηκε τίποτα ιδιαίτερο. Υπάρχουν άλλα σε αυτή την κατηγορία που με έχουν συγκινήσει ιδιαίτερα.

Από κει και πέρα , Rust κάψιμο με παρέα. Τελείωσα το adventure mode του smash (αγγαρεία) και τσίμπησα δανεικό και το Breath of the wild που ξεκίνησα χθες το βράδυ. Αναμένεται πολύ ψωμί.
3 μήνες είπαμε για Cyberpunk ? :silly:

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 4 days ago #11254

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
KTI23 wrote:
ConstantinosRed wrote:

Επέστρεψα και εγώ λόγω της σειράς, λογικά θα προσπαθήσω να τελειώσω ότι έχει απομείνει στο Toussaint και ρέστα. Προς το παρόν ψάχνω για grandmaster diagrams. Γενικά μόνο που γύρισα θυμήθηκα γιατί το θεωρώ το καλύτερο παιχνίδι της δεκαετίας κάθε φόρα δεν το χορταίνει το μάτι.

Παράλληλα τελείωσα το firewatch σε ένα σύντομο walkthrough. Θύμαμαι που όλοι λέγαν τα καλύτερα ωστόσο προσωπικά δεν με ενθουσίασε και ίσα κιόλας στο τέλος έσκασε λίγο η φούσκα του σεναρίου. Κατανοώ ότι αυτό ήταν ουσιαστικά το point πέρα από τον κοινωνικό σχολιασμό και την escape θεματολογία αλλά δεν μου φάνηκε τίποτα ιδιαίτερο. Υπάρχουν άλλα σε αυτή την κατηγορία που με έχουν συγκινήσει ιδιαίτερα.

Από κει και πέρα , Rust κάψιμο με παρέα. Τελείωσα το adventure mode του smash (αγγαρεία) και τσίμπησα δανεικό και το Breath of the wild που ξεκίνησα χθες το βράδυ. Αναμένεται πολύ ψωμί.
3 μήνες είπαμε για Cyberpunk ? :silly:

Εξακουλουθώ να το θεωρώ πολύ ωραία εμπειρία το Firewatch .Αλλά από τότε οκ έπαιξα παρόμοια που ήταν ακόμη καλύτερες εμπειρίες όπως πχ τοο What Remains of Edith Finch .

Καλό λιώσιμο με το Breath of the Wild..Ανάλογα πως θα το πας μπορεί άνετα να σε βγάλει μέχρι το Cyberpunk χαχα..

Υ.Γ:Σαν ψέμα μου φαίνεται ότι έμειναν 3 μήνες...

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 4 days ago #11255

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 264
αυτές τις ημέρες έλιωσα με το bayonetta. αυτό το παιχνίδι ήθελα να το παίξω απο το 2014, το έμαθα απο το 2, αλλά τότε πήρα ps4. κάλλιο αργά παρά ποτέ. πριν το παίξω, πίστευα ότι θα μου αρέσει. και τελικά ήταν πολύ καλύτερο απο ότι περίμενα! ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ! Εκπληκτική μουσική, απίστευτοι διάλογοι. Αυτή τη μάγισσα τη αγαπώ :3ΤΕΛΟΣ!
τώρα δεν θα πάω στο 2, αλλά θα πάρει σειρά το fire emblem three houses

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 6 months 4 days ago #11256

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
marius_octavus wrote:
αυτές τις ημέρες έλιωσα με το bayonetta. αυτό το παιχνίδι ήθελα να το παίξω απο το 2014, το έμαθα απο το 2, αλλά τότε πήρα ps4. κάλλιο αργά παρά ποτέ. πριν το παίξω, πίστευα ότι θα μου αρέσει. και τελικά ήταν πολύ καλύτερο απο ότι περίμενα! ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ! Εκπληκτική μουσική, απίστευτοι διάλογοι. Αυτή τη μάγισσα τη αγαπώ :3ΤΕΛΟΣ!
τώρα δεν θα πάω στο 2, αλλά θα πάρει σειρά το fire emblem three houses

Το 1ο το έπαιξα ξανά κι εγώ στο switch..Η νύχτα με τη μέρα σε σχέση με τη έκδοση του ps3 που είχα παίξει χαχα..Σταθερό framerate και το ευχαριστήθηκα παρα πολύ...Το 2 πρέπει να το βάλω κι εγώ στο πρόγραμμα...Έλεγα να το έπαιζα λίγο πριν το 3 αλλά δεν το βλέπω να κυκλοφορεί σύντομα αυτο ..
Last Edit: 6 months 4 days ago by ConstantinosRed.