TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 6 days ago #11233

• Teo_
  • Wishlister
  • Thank you received: 6
.
Last Edit: 8 months 6 days ago by Teo_.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 6 days ago #11234

• Teo_
  • Wishlister
  • Thank you received: 6
Ευχαριστω φιλε για την απαντηση. Ναι, εννοειται πως τωρα κανω backup καθε φορα που κλεινω το game. Αλλα απ'οσο ξερω δεν εχουν ολα τα παιχνιδια υποστηριξη για cloud save. Πχ. τα Pokemon Lets GO ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν υποστηριζουν, νομιζω το λεει πισω απο τη συσκευασια. Αυτο λογικα σημαινει οτι ουτε τα SwordShield θα εχουν υποστηριξη. Μλκια αν ισχυει κατι τετοιο βεβαια... Τελος παντων, θα το διαπιστωσω στις 15 του μηνα.
(καποιος πλζ να σβησει το πανω ποστ, ειμαι λιγο κουλος με τα κουμπια στο φορουμ)
Last Edit: 8 months 6 days ago by Teo_.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 6 days ago #11235

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 264
Teo_ wrote:
Ευχαριστω φιλε για την απαντηση. Ναι, εννοειται πως τωρα κανω backup καθε φορα που κλεινω το game. Αλλα απ'οσο ξερω δεν εχουν ολα τα παιχνιδια υποστηριξη για cloud save. Πχ. τα Pokemon Lets GO ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν υποστηριζουν, νομιζω το λεει πισω απο τη συσκευασια. Αυτο λογικα σημαινει οτι ουτε τα SwordShield θα εχουν υποστηριξη. Μλκια αν ισχυει κατι τετοιο βεβαια... Τελος παντων, θα το διαπιστωσω στις 15 του μηνα.
(καποιος πλζ να σβησει το πανω ποστ, ειμαι λιγο κουλος με τα κουμπια στο φορουμ)

η λίστα με όσα παιχνίδια ΔΕΝ υποστηρίζουν cloud saves
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
Last Edit: 8 months 6 days ago by marius_octavus.
The following user(s) said Thank You: Teo_

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 4 days ago #11236

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 231
only_human1987 wrote:
Αυτόν το καιρό παίζω το Resident Evil 2 Remake και έχω μείνει έκπληκτος με το πόσο πιστό είναι στο original όμως και πόσο νέο παιχνίδι φαίνεται.Όλα εκείνα που έκαναν κλασικό το Resident Evil 2 είναι και στο Remake,γρίφοι,backtracking,περιορισμένα πυρομαχικά κλπ.Η ιστορία του είναι η ίδια απλά με διαφορετική προσέγγιση,η οποία βοηθάει στο να αναδειχτούν νέοι χαρακτήρες και περιοχές.Περιοχές που πλημμυρίζουν απο ατμόσφαιρα χάρη στην εξαιρετική RE Engine που είδαμε και στο Resi 7.Το μόνο που μπορεί να ενοχλήσει κάποιον είναι η οπτική αλλά είναι θέμα γούστου.Άλλοι προτιμούν την στατική κάμερα των παλιών RE ενώ εγώ προτιμώ την First Person του Resi 7.Όμως το παιχνίδι σε απορροφάει πλήρως και δεν σε απασχολεί καθόλου.

Μετά το καταπληκτικό Remake του πρώτου Resident Evil και το 2 πήρε το Remake που του άξιζε.Μπράβο στη Capcom.Ελπίζω να δούμε κάτι ανάλογο και με το Nemesis.
Ναι το αποτέλεσμα είναι μια τίμια προσπάθεια. Η camera έτσι όπως το έκαναν όμως δεν θα μπορούσε να λειτουργήσει διαφορετικά, ούτε fixed ούτε first person. Έτσι όπως έκαναν το παιχνίδι ο παίχτης μπορεί να βιώσει τα γεγονότα με τον καλύτερο και εντονότερο τρόπο.
The following user(s) said Thank You: only_human1987

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 4 weeks ago #11237

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2355
Τερμάτισα πριν κάτι μέρες το The Outer Worlds..Φανταστικό παιχνίδι!!..Βαδίζει σε safe μονοπάτια αλλά προσωπικά με την Bethesda να κάνει τα δικά της είχα ανάγκη από τέτοιου είδους RPG...Η Obsidian διαθέτει πολύ ταλαντούχους devs και μαζί με το μπάτζετ που θα χουν από τη Microsoft ανυπομονώ να δω τι θα μας δώσουν στο μέλλον ( ελπίζω και σε ένα The Outer Worlds 2)...

Χθες ξεκίνησα το Death Stranding όπου έπαιξα κάποιες ώρες...Προσωπικά μου αρέσει πολύ μέχρι στιγμής...Έχει φοβερή ατμόσφαιρα με τα τραγούδια να μπαίνουν στη κατάλληλη στιγμή!! Το voice acting όπως ήταν αναμενόμενο είναι σε ψηλά επίπεδα ενώ και το story έχει πολύ ενδιαφέρον..Γενικά πάντως είναι πολύ περίεργη περίπτωση το Death Stranding χαχα Το HDR στο Death Stranding παίζει να νε ότι καλύτερο είδα σε video games μέχρι στιγμής.. :like:( ο τεχνικός του τομέας είναι φοβερός)
Last Edit: 7 months 4 weeks ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 3 weeks ago #11238

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 264
Σήμερα τελείωσα το gravity rush 2. Το 1, είναι απο τα καλύτερα παιχνίδια του vita. Αυτό στην αρχή μου φάνηκε λίγο βαρετό, ίσως και κουραστικό. Αλλά στη συνέχεια, ειδικά απο το σημείο που παίρνεις νέες δυνάμεις γίνεται πολύ πιο ευχάριστο και διασκεδαστικό. Ίσως να μου άρεσε περισσότερο απο το 1ο. Το μόνο του κακό ήταν στη κάμερα που δυσκόλευε λίγο τον χειρισμό. Δεν διαφέρει τόσο απο το 1ο απλά στο vita δεν φαινόταν τόσο γιατί του ταίριαζε.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 3 weeks ago #11239

• thanoskaram
  • Wishlister
Dark souls remastered εχω 46 ωρες σε 14 μερες

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 3 weeks ago #11240

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 305
Μολις τελειωσα την ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ που ακουει στο ονομα ASTRAL CHAIN. Οσοι γουσταρετε anime, bayonetta, platinum γενικα, απλα παοξτε το. Μιλαμε για παιχνιδαρα. Πορωθηκα ασχημα. Αυτη τη στιγμη ειμαι super hyped για bayonetta 3.
Οι τυποι στην platinum εχουν παει τη δραση σε αλλα επιπεδα προσφυσης. Δεν πανε καλα. Το gameplay οσο το συνηθισεις και γινεσαι καλυτερος, ειναι απολαυση. Μπορεις να κανεις τρελα πραγματα.
Και μουσικαρες... μην το ξεχναμε αυτο.
Μου πηρε 27_28 ωρες και πολυ θα ηθελα να το παιξω στο επιπεδο δυσκολιας που σου ξεκλειδωνει οπως κια στα bayoyoyo, αλλα ειναι λιγο διαφορετικης φυσης παιχνιδι. Δεν απαιτει μονο τις μαχες. Οποτε αυτο με κολλαει λιγο. Επισης περιμενουμε και ενα ποκεμον αλλωστε.
Το switch στα καλυτερα του. Θελω να φυγη λιγο το hype αλλα ισως το αγαπημενο μου game της γεννιας, μαζι με το bloodborne
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
The following user(s) said Thank You: ConstantinosRed

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 2 weeks ago #11241

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 134
10 χρόνια Left 4 Dead 2 κλείνουμε σήμερα σύμφωνα με το Store Page του παιχνιδιού στο Steam. Τιμητικό revisit λοιπόν ξεκίνησα από χθες το βράδυ και θα συνεχίσω σήμερα, άμα κάποιος θέλει να παίξει μαζί μου contact me at:
Steam: steamcommunity.com/id/MindCrusherXx
Discord: MindCrusherXx#2291
Last Edit: 7 months 2 weeks ago by MindCrusherXx.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 2 weeks ago #11242

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 134
Τον τελευταίο καιρό έπαιξα τα Shenmue I & II τα οποία και ήθελα να δω πριν έρθει το νέο κεφάλαιο. Φανταστικές εμπειρίες και τα δύο που με έκαναν να μην μπορώ να περιμένω το τρίτο μέρος. Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία.

Επαιξα και το The Outer Worlds το οποίο και αυτό μου άρεσε αρκετά. Πολύ καλοί RPG μηχανισμοί στους διαλόγους και στην ανάπτυξη του χαρακτήρα, όμορφα περιβάλλοντα και ωραίο soundtrack. Σίγουρα όχι ο τίτλος που θα σου μείνει για πάντα στο μυαλό που λέμε αλλά πολύ καλή προσπάθεια στην κατηγορία αυτή.

Επίσης τέλειωσα και το Sunset Overdrive. Ισως ότι πιο κάφρικο και διασκεδαστικό έχω παίξει εδώ και πολύ καιρό. Πέρασα τέλεια κυρίως με το χιούμορ και το απίστευτο gameplay του. Σφραγίδα Insomniac.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 2 weeks ago #11243

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 231
The_monster wrote:
Τον τελευταίο καιρό έπαιξα τα Shenmue I & II τα οποία και ήθελα να δω πριν έρθει το νέο κεφάλαιο. Φανταστικές εμπειρίες και τα δύο που με έκαναν να μην μπορώ να περιμένω το τρίτο μέρος. Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία.
Μπράβο ρε τέρας! Χαίρομαι που σου άρεσαν ακόμα και μετά από τόσα χρονια! Αντε να δούμε τι θα δούμε σήμερα!

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 1 week ago #11244

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2355
Τελείωσα το Death Stranding σήμερα το απόγευμα και ακόμη προσπαθώ να χωνέψω αυτά που έβλεπα στη τηλεόραση μου...Στη τελευταία ώρα του παιχνιδιού ειδικά βούρκουσα περισσότερο από μία φορά..Πάει καιρός να το πάθω σε παιχνίδι...Το πως έδεσαν όλα στο τέλος είναι απλά απίστευτο..Έβγαλε απίστευη κ"υλα με αυτό το παιχνίδι ο Kojima ..Σαν εμπειρια ειναι σίγουρα μέσα στις καλύτερες και κυρίως στις ποιο μοναδικές σε αυτή τη γενιά...Θέλω πολλά να πω για το story αλλά θέλω πρώτα να τα "χωνέψω" καλά!
The following user(s) said Thank You: Gio_S