TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 2 weeks ago #11221

• kjtzemis
  • kjtzemis's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 21
Καλησπέρα επιτέλους τέλος τπ bioshock 1 που ήθελα εδω και ποσά χρόνια να ασχολειθω μαζι του...πολύ δυνατό αν και με κούρασε με τα μπρος πισω και με τα μεγάλα κύματα εχθρών...Επισης περιττό να αναφέρω πως χρειάστηκα επιπλέον searching στο google ετσι ώστε να καταλάβω πλήρως το τι και πως.
επισης ψάχνω να ξεκινήσω κανένα παιχνιδάκι με την κοπέλια...τερματίσαμε μαζι το bioshock 1...εχουμε στα σκαριά εννοείται και τα επόμενα 2 αλλα δεν την παλεύω ετσι στα καπάκια όλα μαζι...
Ψάχνω κατι παρόμοιο να εχει ιστορία κι ενδιαφέρον...
Δεν ψάχνω να παίζεται από δυο παίχτες...μόνος μου θα παιζω στην ουσία απλα της αρέσει να κάθεται να παρακολουθεί :lol::lol:
Έχετε να προτείνεται τπτ;;;
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 2 weeks ago #11222

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
kjtzemis wrote:
Καλησπέρα επιτέλους τέλος τπ bioshock 1 που ήθελα εδω και ποσά χρόνια να ασχολειθω μαζι του...πολύ δυνατό αν και με κούρασε με τα μπρος πισω και με τα μεγάλα κύματα εχθρών...Επισης περιττό να αναφέρω πως χρειάστηκα επιπλέον searching στο google ετσι ώστε να καταλάβω πλήρως το τι και πως.
επισης ψάχνω να ξεκινήσω κανένα παιχνιδάκι με την κοπέλια...τερματίσαμε μαζι το bioshock 1...εχουμε στα σκαριά εννοείται και τα επόμενα 2 αλλα δεν την παλεύω ετσι στα καπάκια όλα μαζι...
Ψάχνω κατι παρόμοιο να εχει ιστορία κι ενδιαφέρον...
Δεν ψάχνω να παίζεται από δυο παίχτες...μόνος μου θα παιζω στην ουσία απλα της αρέσει να κάθεται να παρακολουθεί :lol::lol:
Έχετε να προτείνεται τπτ;;;

Το Bioshock 2 B)

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 2 weeks ago #11223

• kjtzemis
  • kjtzemis's Avatar
  • Payment receiver
Χαχαχαχ τα ίδια μου λέει και η κοπέλα αλλα δεν την παλεύω παλι το ίδιο ρε συ...
Με κούρασε το πόσους πολλούς εχθρούς εχει τα συχνά κύματα εχθρών και αυτα τα μπρος πισω μέσα στην ίδια πίστα...γιαυτο δυσκολεύομαι να τα πάω σερί όλα μαζι...εντάξει στο 3 αλλάζει η τοποθεσία όποτε πιστεύω δεν θα δυσκολευτώ μετά το 2 να πιάσω κατευθείαν το 3 αλλα τωρα κατι με ζορίζει...

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11224

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2332
Τερμάτισα χθες το Judgment..Από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα το 19....Είναι στο σύμπαν των Yakuza αλλά αυτή τη φορά ο πρωταγωνιστής είναι ένας ντετεκτιβ και πρώην δικηγόρος...Μου άρεσε πολύ ο Yagami ως ο main character καθώς και το supporting cast...Η δομή του ως παιχνίδι είναι πάνω κάτω όπως τα Yakuza απλά αλλάζει λίγο το ύφος του ..Εκπληκτικό main story και πάλι...Όσα και αν πέρνουν οι σεναριογράφοι τους εκεί στο Ryu Ga Gotoku Studio είναι λίγα χαχα...Έχει ένα ποιο αργό pacing από τι στα Yakuza αλλά σου κρατάει συνεχώς το ενδιαφέρον και θες να δεις που το πάει...Στο τέλος όταν όλα δένουν το αποτέλεσμα έιναι φοβερό..Η τελική μάχη ήταν ένα έπος...Ελπίζω να δούμε κι ένα 2ο μέρος όπως και το να δούμε τον Yagami σε κάποιο μελλοντικό Yakuza!
Last Edit: 5 months 1 week ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11225

• kjtzemis
  • kjtzemis's Avatar
  • Payment receiver
Φιλε μου πόσες ώρες σου πήρε πάνω κατω να το τελειωσεις;;;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11226

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2332
kjtzemis wrote:
Φιλε μου πόσες ώρες σου πήρε πάνω κατω να το τελειωσεις;;;

40 ώρες αλλά μπορείς άνετα να βάλεις άλλες τόσες αν θες να το πάρεις 100% χαχα...

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11227

• kjtzemis
  • kjtzemis's Avatar
  • Payment receiver
Χαχαχχαχα Οχι ρε συ και οι 40 μου φαίνονται πολλές να φανταστείς...δεν υπάρχει τόσος χρόνος.
Να κάνω άλλη μια ερώτηση...μπορώ κάπου στο ps4 να βλέπω ποσό χρόνο έχω γράψει στο κάθε παιχνίδι;;;όπως δλδ στο steam στο pc.ή δρν υπάρχει τέτοια επιλογή;;;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11228

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 298
Τερματισα το wargroove στο switch. Το παιχνιδακι ηταν ακριβως οτι χρειαζομουν.
Οποιος διψαει για λιγη δοση advance wars να το δοκιμασει. Δεν ειναι advance wars αλλα ειναι αντιατοιχα ευχαριστο. Χαλρο χαζοστορι που εν τελη δενεσαι σχετικα με τους χαρακτηρες και ωραιες πιστες χωρις επαναληψη που να κουραζει.
Μου ευτιαξε την ορεξη για το fire emblem αλλα ειμαστε και pokemon trainers πανω απ ολα!
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11229

• thanoskaram
  • Wishlister
Εδω και καιρό έχω σκιστεί να τερματίζω το ένα παιχνίδι μετά το άλλο .Χτές τελείωσα το ΑΒΖU, προχτες το inside και πιο πριν το Far cry 5 και το sequel του, new dawn. Τώρα έχω πολλές επιλογές στο game pass να αρχίσω όπως Kingdom come deliverance, outer worlds αλλά μπορεί να αγοράσω τα dark souls που είναι σε 75% sale στο steam και να αφεθώ για μήνες εκεί. Θα δω.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11230

• Teo_
  • Wishlister
  • Thank you received: 5
Συνεχιζω για δευτερη φορα το BotW. Μπορω να πω οτι εχω κανει γενικα καλυτερο playthrough απο τη πρωτη φορα. Εχω σχεδον γεμισει το compedium και εχω βρει πολλα περισσοτερα shrines.

Θελω να γραψω και κατι αλλο που το ποσταρα τη προηγουμενη εβδομαδα στο thread του Switch για ενα τεχνικο θεμα που συναντησα, αλλα απ΄οτι φενεται δεν το ειδε κανεις. Ισως μπορει καποιος να με βοηθησει εδω.

Ξερει κανεις να μου πει εαν το Switch γενικα εχει θεμα με corrupted saves και κρασαρισμα παιχνιδιων;
Πριν αρκετες εβδομαδες ειχα γραψει εδω οτι καθως επαιζα το πρωτο μου save στο BotW με τις 110 ωρες, ξαφνικα το παιχνιδι πεταει error και μου βγαζει μηνυμα οτι επαθε corrupt το save, με αποτελεσμα να διαγραφει τελειως. Το ξαναξεκινησα απο την αρχη το παιχνιδι και μετα απο μερικες ημερες ξαναβγαζει error και κλεινει. Ευτυχως αυτη τη φορα απλα κρασαρε και το ξανανοιξα, χωρις να παθει κατι το save. Απο τοτε που συνεβη αυτο εχω ενεργοποιησει online συνδρομη οποτε εχω και τα cloud saves.
Τοσα χρονια που ασχολουμαι με games πρωτη φορα συναντω τοσο εντονο προβλημα σε save file.
Και μιας και αναμενω σαν τρελος τα καινουργια Pokemon, ανυσηχω μπας και ξανασυμβει και εκει και τα χασω ολα.
Στη περιπτωση του BotW εφταιγε το cartridge του παιχνιδιου ή το Switch ως συσκευη;
Last Edit: 5 months 1 week ago by Teo_.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11231

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 258
Teo_ wrote:
Συνεχιζω για δευτερη φορα το BotW. Μπορω να πω οτι εχω κανει γενικα καλυτερο playthrough απο τη πρωτη φορα. Εχω σχεδον γεμισει το compedium και εχω βρει πολλα περισσοτερα shrines.

Θελω να γραψω και κατι αλλο που το ποσταρα τη προηγουμενη εβδομαδα στο thread του Switch για ενα τεχνικο θεμα που συναντησα, αλλα απ΄οτι φενεται δεν το ειδε κανεις. Ισως μπορει καποιος να με βοηθησει εδω.

Ξερει κανεις να μου πει εαν το Switch γενικα εχει θεμα με corrupted saves και κρασαρισμα παιχνιδιων;
Πριν αρκετες εβδομαδες ειχα γραψει εδω οτι καθως επαιζα το πρωτο μου save στο BotW με τις 110 ωρες, ξαφνικα το παιχνιδι πεταει error και μου βγαζει μηνυμα οτι επαθε corrupt το save, με αποτελεσμα να διαγραφει τελειως. Το ξαναξεκινησα απο την αρχη το παιχνιδι και μετα απο μερικες ημερες ξαναβγαζει error και κλεινει. Ευτυχως αυτη τη φορα απλα κρασαρε και το ξανανοιξα, χωρις να παθει κατι το save. Απο τοτε που συνεβη αυτο εχω ενεργοποιησει online συνδρομη οποτε εχω και τα cloud saves.
Τοσα χρονια που ασχολουμαι με games πρωτη φορα συναντω τοσο εντονο προβλημα σε save file.
Και μιας και αναμενω σαν τρελος τα καινουργια Pokemon, ανυσηχω μπας και ξανασυμβει και εκει και τα χασω ολα.
Στη περιπτωση του BotW εφταιγε το cartridge του παιχνιδιου ή το Switch ως συσκευη;

απο ότι διάβασα έχει γίνει και σε άλλα παιχνίδια στο swich. δες εδώ στο site της nintendo πως να το αντιμετωπίζεις
αλλά εγώ πάντως θα σου ξαναπω ότι ακόμα και να μην είχε, ανέβαζε τα τα save. όχι μόνο στο switch. οπουδήποτε. δεν είναι να το ρισκάρεις. κάθε φορά που τελειώνεις ανέβαζε το. ούτε 1 λεπτό θα πάρει. είναι αγγαρεία που δεν θα έπρεπε να την έχουμε αλλά απο το να χτυπιέσαι μετά προτιμότερο είναι

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 5 months 1 week ago #11232

• only_human1987
  • Payment receiver
  • Thank you received: 16
Αυτόν το καιρό παίζω το Resident Evil 2 Remake και έχω μείνει έκπληκτος με το πόσο πιστό είναι στο original όμως και πόσο νέο παιχνίδι φαίνεται.Όλα εκείνα που έκαναν κλασικό το Resident Evil 2 είναι και στο Remake,γρίφοι,backtracking,περιορισμένα πυρομαχικά κλπ.Η ιστορία του είναι η ίδια απλά με διαφορετική προσέγγιση,η οποία βοηθάει στο να αναδειχτούν νέοι χαρακτήρες και περιοχές.Περιοχές που πλημμυρίζουν απο ατμόσφαιρα χάρη στην εξαιρετική RE Engine που είδαμε και στο Resi 7.Το μόνο που μπορεί να ενοχλήσει κάποιον είναι η οπτική αλλά είναι θέμα γούστου.Άλλοι προτιμούν την στατική κάμερα των παλιών RE ενώ εγώ προτιμώ την First Person του Resi 7.Όμως το παιχνίδι σε απορροφάει πλήρως και δεν σε απασχολεί καθόλου.

Μετά το καταπληκτικό Remake του πρώτου Resident Evil και το 2 πήρε το Remake που του άξιζε.Μπράβο στη Capcom.Ελπίζω να δούμε κάτι ανάλογο και με το Nemesis.