TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 1 day ago #11209

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 231
ConstantinosRed wrote:
Σήμερα τελείωσα και το The Legend of Zelda:Link's Awakening..Από τα καλύτερα remakes που έχω παίξει και σίγουρα μέσα στα καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς...Είχα ξεχάσει πόσο πολύ μπορείς να κολλήσεις σε ένα σημείο σε αυτό το παιχίδι χαχα..Θυμάμαι όταν έπαιζα το original να χω μείνει για μήνες σε ένα σημείο..Ευτυχώς τώρα κάποια τα θυμόμουν και κάποια τα έβρισκα με λίγη δόση τύχης...
Τελικά είναι όσο καλο λένε? Οι περισσότεροι μιλάνε για αριστούργημα. Μπαίνω στον πειρασμό να το δοκιμάσω.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 23 hours ago #11210

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
SupahMari0 wrote:
ConstantinosRed wrote:
Σήμερα τελείωσα και το The Legend of Zelda:Link's Awakening..Από τα καλύτερα remakes που έχω παίξει και σίγουρα μέσα στα καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς...Είχα ξεχάσει πόσο πολύ μπορείς να κολλήσεις σε ένα σημείο σε αυτό το παιχίδι χαχα..Θυμάμαι όταν έπαιζα το original να χω μείνει για μήνες σε ένα σημείο..Ευτυχώς τώρα κάποια τα θυμόμουν και κάποια τα έβρισκα με λίγη δόση τύχης...
Τελικά είναι όσο καλο λένε? Οι περισσότεροι μιλάνε για αριστούργημα. Μπαίνω στον πειρασμό να το δοκιμάσω.

Μετά το mario odyssey που λέω να συνεχίσω βλέπω να παίρνει σειρά. Βασικά ποιό από όλα να πάρει σειρά στο switch :P

Δύο λόγια για την δεύτερη "beta" του breakpoint... βασικά δεν έχω λόγια. Το παιχνίδι φαινόταν επικίνδυνο από την closed, 5 μέρες πριν το release και είναι τσίρκο. Gameplay από στιβαρό τα όπλα έγιναν πλαστικά,η κίνηση του παίκτη είναι..περίεργη, τεχνικά έχει πολλά θέματα,η ΑΙ προκαλεί γέλια και υπάρχουν οι ίδιες εμμονές με την ίδια κλασσική ubi. Γιατί να έχω καλύτερα stats στα όπλα αν οι οχτροί είναι ένα hit στο κεφάλι(η απάντηση είναι για να βαράω τηλεκατευθυνόμενα sponges)Να δω μάλιστα χωρίς AI συμπαίκτες ποιος θα κάτσει να ασχοληθεί μόνος του.
Μια από τα ίδια και χειρότερα.Τουλάχιστον αγοράζουμε coins και dlcs να περνάει η ώρα χεχε

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 17 hours ago #11211

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2342
SupahMari0 wrote:
ConstantinosRed wrote:

Αν σου άρεσε το original ή αν γενικά σου αρέσουν τα 2D Zelda τότε λογικά θα σου αρέσει κι αυτό..

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 12 hours ago #11212

• Teo_
  • Wishlister
  • Thank you received: 6
Ηθελα καποια στιγμη αυτες τις μερες να ξαναξεκινησω το Breath of the Wild. Εκει που επαιζα στο πρωτο μου save εξερευνωντας τριγυρω για shrines που μου ξεφυγαν, ξαφνικα το παιχνιδι πεταει error και λεει οτι επαθε corrupt το save. Ειχα καπου στις 120 ωρες στο συγκεκριμενο.
Για να μην τα πολυλογω, διαγραφτηκε το save μου και αναγκαστικά το ξαναξεκινησα απο την αρχη...
Ξερει κανεις αν το nintendo online υποστηριζει cloud saves στο botw;
Last Edit: 8 months 12 hours ago by Teo_.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 8 months 3 hours ago #11213

• KTI23
  • Courier
Teo_ wrote:
Ηθελα καποια στιγμη αυτες τις μερες να ξαναξεκινησω το Breath of the Wild. Εκει που επαιζα στο πρωτο μου save εξερευνωντας τριγυρω για shrines που μου ξεφυγαν, ξαφνικα το παιχνιδι πεταει error και λεει οτι επαθε corrupt το save. Ειχα καπου στις 120 ωρες στο συγκεκριμενο.
Για να μην τα πολυλογω, διαγραφτηκε το save μου και αναγκαστικά το ξαναξεκινησα απο την αρχη...

αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει, κρίμα πάντως για το save το εχω νιώσει στο skyrim :side:
The following user(s) said Thank You: Teo_

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 4 weeks ago #11214

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 262
Teo_ wrote:

κάτι τέτοια έχω δει κατά καιρούς και συνέχεια, τα ανεβάζω τα save για σίγουρα. ψυχαναγκασστικό μου έγινε
απο ότι είδα, πάντως το breat of the wild το υποστηρίζει
The following user(s) said Thank You: Teo_

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 3 weeks ago #11215

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 134
Επιτέλους ξεκίνησα το Bioshock. Τι ατμοσφαιράρα είναι αυτή...... Παίζω με κλειστά φώτα και ακουστικά μόνος στο σπίτι και έχω τρομοκρατηθεί!

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 3 weeks ago #11216

• KTI23
  • Courier
TW Three kingdoms το οποιο με εχει ρουφηξει (οπως και καθε TW) και ειναι αρκετα δυσκολο το :sexy:campaign. Παράλληλα λίγα GP στο F1 2018 career mode

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 3 weeks ago #11217

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 299
Wargroove στο switch. Το πηρα για να παιζω χαλαρα καμια πιστουλα ετσι να περναει η ωρα και τελικα κόλλησα. Εχω ευχαριστηθει το switch με τα indie games!
Τωρα με το wargroove νοιώθω λες και πηρα καινουριο παιχνιδι στο gba.
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 2 weeks ago #11218

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 134
Αυτό τον καιρό έπαιξα αρκετά games. Εβαλα λοιπόν game pass ξεκινώντας με παρέα το Gears 5 και πραγματικά κόλλησα. Εκπληκτικό στο gameplay και στη μουσική, όμορφα γραφικά και χορταστικό περιεχόμενο.

Μετά έπαιξα το αριστουργηματικό για μένα Vampyr. Εχω καιρό να συναντήσω τόσο πλούσιο παιχνίδι στον τομέα της ιστορίας. Ολα τα άλλα για μένα ερχόντουσαν σε δεύτερη μοίρα καθώς στο κομμάτι αυτό και στην ατμόσφαιρα έπαιρνε άριστα.

Τώρα ξεκίνησα και το Sunset Overdrive αλλά δεν μπορώ να πω πολλά καθώς είμαι στην αρχή..

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 2 weeks ago #11219

• KTI23
  • Courier
The_monster wrote:
Αυτό τον καιρό έπαιξα αρκετά games. Εβαλα λοιπόν game pass ξεκινώντας με παρέα το Gears 5 και πραγματικά κόλλησα. Εκπληκτικό στο gameplay και στη μουσική, όμορφα γραφικά και χορταστικό περιεχόμενο.

Μετά έπαιξα το αριστουργηματικό για μένα Vampyr. Εχω καιρό να συναντήσω τόσο πλούσιο παιχνίδι στον τομέα της ιστορίας. Ολα τα άλλα για μένα ερχόντουσαν σε δεύτερη μοίρα καθώς στο κομμάτι αυτό και στην ατμόσφαιρα έπαιρνε άριστα.

Τώρα ξεκίνησα και το Sunset Overdrive αλλά δεν μπορώ να πω πολλά καθώς είμαι στην αρχή..
Χορταστικό campaign του gears , απλά θα μπορούσε να εκμεταλευτεί αρκετά καλύτερα τις ανοικτές περιοχές που δίνονται προς εξερεύνηση.

Το Vampyr πολύ καλό ειδικά για όποιον γουστάρει το setting και το είχα ευχαριστηθεί απλά για μένα σκοντάφτει πάνω στους μηχανισμούς που το ίδιο εισάγει. Σχεδόν ακατόρθωτο να δεις κάποια άλλα endings. Η ατμόσφαιρα πάντως, η σκοτεινή θεματαλογία γύρω από τον μύθο και η γραφή του ήταν πολύ ενδιαφέρουσες
The following user(s) said Thank You: The_monster

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 7 months 2 weeks ago #11220

• KTI23
  • Courier
Είχα ξεχάσει πόσο απαίσιο συναίσθημα είναι :woohoo:
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]