TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11197

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 251
τώρα που είχα πάει διακοπές, ξεκίνησα το bowsers inside story στο ds. ακόμα στην αρχή είμαι , γύρω στις; 4 ώρες αλλά μου αρέσει αρκετά. ωραίο παιχνίδι και διαφορετικό απο τα mario που είχα παίξει μέχρι σήμερα.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 1 week ago #11198

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2319
Τελείωσα πριν μέρες το Fire Emblem:Three Houses..Εξαιρετικό!!Έπαιξα με τους Black Eagles...Σε κάποια φάση θα επιστρέψω για να παίξω και με τα άλλα 2 Houses...

Μετά πήρε σειρά το Astral Chain που το περίμενα από το 1ο trailer που μας είχαν δέιξει..Άλλο ένα διαμάντι από τι Platinum....Φοβερό combat μαζί με ένα πολύ ενδιαφέρον κόσμο και σενάριο..Είμαι στις 13 ώρες περίπου και μπορώ να πω ότι θα νε σίγουρα υποψήφιο για GOTY! :hellyeah:

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 1 week ago #11199

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 293
Τετοια λεγε κ την εχω καρφωμενη την κασετα στο switch! Εχω παιξει την εισαγωγη μονο και γουσταρα απιστευτα πολυ που ειχε εισαγωγη τυπου anime
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
The following user(s) said Thank You: ConstantinosRed

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 1 week ago #11200

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Τερμάτισα σήμερα το Astral Chain..Για μένα είναι ένα αριστούργημα στο σύνολο του....Μετά από το DMC V δεν περίμενα ότι θα έπαιζα κι άλλο παιχνίδι φέτος με τόσο φοβερο gameplay...Αλλά από τι Platinum θα έπρεπε....Για το story τώρα ναι όντως σε κάποια σημεία υπάρχουν ορισμένα κλισέ ωστόσο δεν είναι κακό αυτό ειδικά όταν η εκτέλεση είναι φοβερή...Όσοι έχετε δει Psycho Pass και Neon Genesis Evangelion θα πάρετε αρκετά vibes..

Anw όσα και να πω θα νε λίγα ..Όσοι έχετε Switch και σας αρέσει το είδος δεν πρέπει να το προσπεράσετε...Από την Platinum είπαν ότι έχουν παρα πολλές ιδέες αρκετές για μια τριλογία τουλάχιστον..Φθάνει να πάει καλά στις πωλήσεις..
The following user(s) said Thank You: GrayFox46

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 6 days ago #11201

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 133
Τερμάτισα μετά απο πάρα πολλές ώρες το επικό Kingdom Come Deliverance. Ευχαριστήθηκα πάρα πολύ το ιδιαίτερο στυλ που είχε και μου άρεσε πολύ η ιστορία και το gameplay.
Επίσης έπαιξα από το game pass στο PC το Blair Witch και το Wolfenstein 2 το οποίο ήταν τόσο καλό όσο και το πρώτο.
The following user(s) said Thank You: only_human1987

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 4 weeks ago #11202

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 176
δυνατή επιλογή το kingdom come , θα ήθελα πολύ να μου πεις πως προσέγγισες την φάση στο μοναστήρι που ήταν μακράν από τις πιο αστείες :woohoo:

Gears 5 για μένα και απόψε δοκιμή για την beta του Cod ενόψει του τέλους εξεταστικής :sexy:

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 4 weeks ago #11203

• seit
  • User is blocked
  • Thank you received: 5
Τελος το Astral chain σημερα ..Ενα παιχνιδι που άρχισε να φτιάχνεται πριν το nier automate αλλά σε εμας ηρθε ουρανοκατεβατο απο το πουθενα.Μου θύμισε εντονα την πρώτη ταινια matrix,ενω φαίνεται πως πειρε αρκετά στοιχεία το επίσης πολυ ωραιο παιχνιδι nier απο το Astral chain.Ενα σύστημα μαχης εκπληκτικό, με τις λεγεώνες που εχουν σημαντικό ρολο,μια ιστορία μεσω του gameplay της και καποιον μικρο cinematic που οσο παει το παιχνίδι γίνετε απιστευτα αγρια και σε λυγίζει.Η επιλογη που μπορείς να βάλεις το παιχνιδι σε ευκολο βαθμο δυσκολιας και να το επαναφερεις ειναι επίσης πολυ εξυπνη για το λογο οτι ειναι πολυ απαιτητικό και σιγουρα αν ξεκίνησεις να παιζεις δεν πρεπει σε καμια περίπτωση να χασεις το τελος .Ενα εκπληκτικό παιχνιδι που πρεπει ολοι να παιξουν ακομη και αν δεν ειναι λάτρεις του high and slash .Εκπληκτικό.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 4 weeks ago #11204

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 217
marius_octavus wrote:
τώρα που είχα πάει διακοπές, ξεκίνησα το bowsers inside story στο ds. ακόμα στην αρχή είμαι , γύρω στις; 4 ώρες αλλά μου αρέσει αρκετά. ωραίο παιχνίδι και διαφορετικό απο τα mario που είχα παίξει μέχρι σήμερα.
Τελικά? Προχώρησες πολύ? Φιλε προσπάθησα, πιέστηκα να παίξω 5-6 ώρες όμως δεν το άντεξα. Δεν μπορώ τους Ιάπωνες σε τέτοια παιχνίδια με τίποτα.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 3 weeks ago #11205

• KTI23
  • Courier
3ο act στο Gears 5. Οπτικά προσεγμένη η έκδοση του pc και με καλο optimization τα μόνα προβλήματα ως τώρα είναι αρκετά crashes που έχω φάει περισσότερο σε cutscenes και από ότι διαβάζω είναι πρόβλημα ασυμβατότητας των drivers.
όπως και να έχει φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα η περιπέτεια της Kait και μου αρέσει περισσότερο η έρημος σαν setting. δίνει και μια διαφορετική πνοή αυτό το ψευτό-open world hub αν και στο δεύτερο act δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με τα side missions. είδωμεν και παρακάτω.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 3 weeks ago #11206

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 981
Το καλοκαίρι ασχολήθηκα με το αριστουργηματικό Hollow Knight, το οποίο 50 ώρες στο παιχνίδι συνέχιζε να με εκπλήσσει και να με κάνει να το αγαπάω ακόμα περισσότερο! :3Αν και το τερμάτισα και εξερεύνησα κάθε σημείο του τεράστιου του κόσμου όπου μπορούσα να σκεφτώ, είμαι σίγουρος πως έχω αφήσει κάποια κρυμμένα μυστικά/ μηχανισμούς/ περιοχές που θέλουν ή πολύ ψάξιμο ή κάποιο guide. Νομίζω πως έχω 95% completion, άφησα και μια μικρή προαιρετική περιοχή που είναι ακατόρθωτος για εμένα άθλος καθώς έχει το δυσκολότερο platforming session που έχω δει σε παιχνίδι. (path of pain :evil:)
Απίστευτο παιχνίδι, μπόλικο περιεχόμενο, έξυπνοι-καλοδουλεμένοι μηχανισμοί, τεράστια ποικιλία εχθρών/ περιοχών/ bosses/ Npcs, βαθύ-καλογραμμένο Lore επιπέδου Bloodborne και το σημαντικότερο, υπέροχος μαγευτικός κόσμος να εξερευνήσεις. :3Για εμένα το καλύτερο μοντέρνο Metroidvania και ένα απ'τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς!

Επιτέλους, έπαιξα πρόσφατα το Resident Evil 7 και είναι χωρίς αμφιβολία ένα κλασσικό, ποιοτικό Survival Horror παιχνίδι πλασμένο με πάθος και μεράκι από την Capcom και φτιαγμένο για τους λάτρεις της αρχικής τριλογίας ( ειδικά του 1). Το τελευταίο δίωρο θα μπορούσε να ήταν καλύτερο, αλλά σε γενικές γραμμές μιλάμε για αγνό, γνήσιο Biohazard τρόμο. :hellyeah:

Τώρα ασχολούμαι με το Dragon's Dogma: Dark Arisen, το εξαιρετικό Action RPG του Itsuno, της προηγούμενης γενιάς. Έχω παίξει 40+ ώρες, τελείωσα το Main Story του αρχικού παιχνιδιού και συνεχίζω με το Bitterblack Isle Expansion/ Dlc. Story-wise είναι κάπως generic και στην αρχή το pacing είναι κάπως αργό, αλλά overall είναι αρκετά οκευ. Εκεί που λάμπει όμως και είναι το δυνατό του σημείο, είναι στο σύστημα μάχης και τους gameplay μηχανισμούς, εκεί βγάζει πραγματικά το καπέλο σε πολλά άλλα western RPG και δείχνει τι πραγματικά σημαίνει επικές μάχες με τεράστιας κλίμακας και μεγέθους Boss Fights! Τα Bosses σε αυτό το παιχνίδι είναι πραγματικά top-tier. :hellyeah:

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 3 weeks ago #11207

• KTI23
  • Courier
Το RE7 το έχω βαλει στο μάτι καιρό σιμο και είναι μέχρι να το πάρω απόφαση ότι μπορώ να το παίξω σολο :P

Τίτλοι τέλους για το campaign του Gears 5 λοιπόν. αποδείχθηκε πιο σύντομο από όσο περίμενα και το τελείωσα με σχετικά καλό completion (71%).
Έληξε κάπως απότομα και αναπάντεχα από εκεί που δεν το περίμενα. Έπαιξα σολο αν και πάντα co-op αυτά τα παιχνίδια είναι καλύτερα.
Το story ήταν ενδιαφέρον και ξέφυγε κάπως αλλά παραμένει στο ίδιο μοτίβο με τα κλασσικά ΑΑΑ action μονοπάτια. Η ιστορία και το background της kait ήταν αρκετά ενδιαφέροντα και αφήνουν το cliffhanger για το sequel.
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Gameplay παραμένει το ίδιο στιβαρό με αυτό της τριλογίας που έπαιζα και τότε χωρίς κάποια αλλαγή στη συνταγή και τη δομή. Κλεφτές ματιές νοσταλγίας στους παλιούς fans σε πολλά σημεία. Το open world δεν με ενθουσίασε αλλά έσπαγε τον ρυθμό ευχάριστα.
οπτικά ήταν πολύ όμορφο και προσεγμένο με καλό optimise σε γενικές γραμμές αλλά υπήρχαν κάποια θεματακιά με crashes και drivers στην pc έκδοση.
Γενικότερα χορταστικό και γεμάτο αλλά δεν είδα κάτι που δεν περίμενα ή δεν έχω ξαναδεί.
Με αυτά και με αυτά είναι ίσως το μοναδικό πραγματικά σημαντικό exclusive της MS σε αυτή τη γενιά. :S

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 3 weeks ago #11208

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Τελείωσα πριν μέρες το Gears of War 3... Ακόμη μια παιχνιδάρα...Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ το franchise.....Άντε να πάρει σειρά το 4 για να φθάσω και στο πρόσφατο 5!!

Σήμερα τελείωσα και το The Legend of Zelda:Link's Awakening..Από τα καλύτερα remakes που έχω παίξει και σίγουρα μέσα στα καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς...Είχα ξεχάσει πόσο πολύ μπορείς να κολλήσεις σε ένα σημείο σε αυτό το παιχίδι χαχα..Θυμάμαι όταν έπαιζα το original να χω μείνει για μήνες σε ένα σημείο..Ευτυχώς τώρα κάποια τα θυμόμουν και κάποια τα έβρισκα με λίγη δόση τύχης...

Τώρα λέω να ξεκινήσω επιτέλους το Judgment..