TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 3 weeks ago #11185

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 171
Τελείωσα (επιτέλους) το Mario & Rabbids. Αποδείχθηκε τελικά μεγάλο σε διάρκεια και αρκετά tactical με βάθος στους μηχανισμούς. Τα μόνα παράπονα που έχω είναι το rng που εμπεριέχεται και σε φάσεις πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα, ένα απότομο spike στην δυσκολία κατά τον 3ο κόσμο μαζί με αρκετά τεχνικά θεματάκια όπως πάμπολλα fps drops,bugs. Ναι μεν nintendo collab αλλά όχι τόσο polished.

Μιας και το τελείωσα λοιπόν και ικανοποιήσα τον ψυχαναγκασμό μου, ξεκινάω το Super Mario Odyssey το οποίο από την πρώτη στιγμή με ταξίδεψε σε εποχές Ν64 που ήμουν πιτσιρίκος. Περιμένω κάτι αριστουργηματικό και πιστεύω δεν θα απογοητευτώ
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 2 weeks ago #11186

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2312
Πριν μια εβδομάδα τερμάτισα το Assassin's Creed Origins..Το χα αρχίσει παλιά αλλά δεν ήταν και το ποιο καλό timing και το χα αφήσει.. Μου άρεσε σε γενικές γραμμές...Το στόρυ είχε ένα περίεργο ρυθμο και σίγουρα θα μπορούσε να ήταν καλύτερο αλλά είχε τις στιγμές του ενώ τα side quests για παιχνίδι της Ubisoft ήταν αρκετά καλά!..Ο Bayek και η Aya ήταν πολύ καλοί σαν πρωταγωνιστές......Προσωπικά μου αρέσει ο "δρόμος" που δείχνει να ακολουθεί το franchise..( ακολουθούν τα χνάρια του Witcher βασικά). Υπάρχουν εννοείται αρκετά περιθώρια βελτίωσεις που ελπίζω να δω στο Odyssey όταν με το καλό το ξεκινήσω στο μέλλον..

Χθες ξεκίνησα το Fire Emblem:Three Houses και έπαιξα είδη 10 ώρες!! Ο ορισμός του εθισμού αυτό το παιχνίδι!!Έχει από το persona 5 να εθιστώ τόσο χαχαχα...Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις μου είναι παααρα πολύ καλές και δείχνει να νε παιχνίδι υποψήφιο για GOTY...Είμαι περίεργος να δω και τι πωλήσεις θα κάνει..Πιστεύω θα νε πολύ ψηλές..

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 6 days ago #11187

• Stratoulis
  • Administrator
  • Thank you received: 127
Προσπαθώ τον τελευταίο καιρό να παίξω DarkSiders 3! Καλούτσικό είναι, τίποτα όμως το ιδιαίτερο...

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 4 days ago #11188

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 292
Εχω βαλει κατω το Undertale στο switch και του πινω το αιμα. Ηθελα κατι μικρο και διασκεδαστικο για ενα τριημερο που αναγκαστικα θα σκοτωνα χρονο. Και ακριβως αυτο ειναι. Εκανα πιστευω πολυ καλη επιλογη. Το παιχνιδι τρολαρει ολη την ωρα..
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 2 days ago #11189

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 133
Επαιξα μερικά καλά παιχνίδια αυτό τον καιρό. Αρχικά τερμάτισα το Detroit Become Human . Κλασικός τίτλος Cage που απόλαυσα όσο έπαιζα. Πολύ καλή ιστορία και αρκετές επιλογές.
Επίσης έπαιξα το πολύ καλό Psychonauts στο PC. Πολύ διασκεδαστικό με ωραίο gameplay και έξυπνους χαρακτήρες.
Τώρα ξεκίνησα το Kingdom Come Deliverance και από ότι φαίνεται είναι πάρα πολύ καλή περίπτωση. Είμαι στην αρχή βέβαια και είναι τεράστιο.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 2 days ago #11190

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
30 κάτι ώρες στο Fire Emblem:Three Houses ...Φοβερή παιχνιδάρα και χαίρομαι που τα πάει πολύ καλά και στις πωλήσεις..

Πηρα επίσης τα dlc για το Spiderman στο PS4 τα οποία είχε σε προσφορά.. Έπαιξα το 1ο και οκ είναι σαν τα fillers στα anime χαχα αλλά για κάποιο που θέλει περισσότερο ή το πεθύμησε όπως εγώ , είναι καλή φάση..

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 2 days ago #11191

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 123
Περιμένω να επιστρέψω στο σπίτι μου στη Θεσσαλονίκη με το ξεκίνημα της νέας σεζόν από Σεπτέμβρη, να παίξω Bioshock και Transistor τα οποία έχω εγκατεστημένα. Τι παίζετε αυτόν τον καιρό παιδιά;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 1 day ago #11192

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
Ξεκίνησα το Hyper Light Drifter που έδωσε το Epic Games Store. Απίστευτο artstyle και πολύ ωραία μουσική.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 month 12 hours ago #11193

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
Την εχει ακομα την προσφορα; με ψηνει. Εγω τρ παιζω το gris. Παλευω και το mario odyssey, το οποιο ναι μεν ειναι καλο, προσεγμενο και με λεπτομερεια νιτεντο αλλα δεν μ εχει κατσει καλα. Θεωρω το 3d world κλασεις ανωτερο (αν κ ουσιαστικα μιλαμε για αλλο παιχνιδι) και μεγαλη ελλειψη για το switch.
Επισης με περιμενει το dlc του φοβερου undertale το οποιο τερματισα προσφατα.
Και οταν βρισκομαι σπιτι παιζω detroit το οποιο φευγει ευχαριστα.

Edit τερματισα και το halo 3. Μεχρι στιγμης τα halo δεν μ λενε κατι. Ισως γιατι τα παιζω εκτος εποχης, αλλα δεν μπορω να πω οτι με εχουν χαλασει. Φευγουν γρηγορα κ σχετικα ευχαριστα.
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
Last Edit: 1 month 12 hours ago by GrayFox46.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 weeks 2 days ago #11194

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
GrayFox46 wrote:
Την εχει ακομα την προσφορα; με ψηνει. Εγω τρ παιζω το gris. Παλευω και το mario odyssey, το οποιο ναι μεν ειναι καλο, προσεγμενο και με λεπτομερεια νιτεντο αλλα δεν μ εχει κατσει καλα. Θεωρω το 3d world κλασεις ανωτερο (αν κ ουσιαστικα μιλαμε για αλλο παιχνιδι) και μεγαλη ελλειψη για το switch.
Επισης με περιμενει το dlc του φοβερου undertale το οποιο τερματισα προσφατα.
Και οταν βρισκομαι σπιτι παιζω detroit το οποιο φευγει ευχαριστα.

Edit τερματισα και το halo 3. Μεχρι στιγμης τα halo δεν μ λενε κατι. Ισως γιατι τα παιζω εκτος εποχης, αλλα δεν μπορω να πω οτι με εχουν χαλασει. Φευγουν γρηγορα κ σχετικα ευχαριστα.

Για το Spiderman λες Ιάσονα..Νομίζω πως όχι...

Για τα Halo πάντως και εγώ το ίδιο δεν με ενθουσίασαν όσο θα περίμενα..Δοκίμασε τα Gears of War αν δεν τα χεις παίξεις.Προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο..(ντάξη third person είναι απλά το αναφέρω ως το άλλο μεγάλο franchise της Microsoft.)
Last Edit: 4 weeks 2 days ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 weeks 6 days ago #11195

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
Εχω παιξει το πρωτο gears οταν ειχε βγει αλλα δεν το θυμαμαι καθολου. Τρ με το game pass λεω να τα δοκιμασω.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 3 weeks 1 day ago #11196

• thanoskaram
  • thanoskaram's Avatar
  • Wishlister
Μολις τερματισα το Far cry primal. Τωρα παιζω λιγο celeste και λιγο Limbo αλλα εχω κολησει σε ενα σημειο .Μετα απο αυτα εχω να παιξω το alan wake και το inside. B)
Last Edit: 3 weeks 1 day ago by thanoskaram.