TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 months 1 week ago #11161

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2311
Έχω φθάσει στις 15 ώρες στο Dragon Quest XI ..Πολύ ωραίο μέχρι στιγμής... Έχω μπόλικο δρόμο όμως μιας και είναι αρκετά μεγάλο παιχνίδι... Τις τελευταίες μέρες έκανα έκανα και ένα διάλλειμα γιατί με έπιασε εθισμός με το Borderlands 2..Το χα παίξει στο ps3 αλλά δυστυχώς τα dlc δεν τα χα παίξει ποτέ...Το πήρα και στο ps4 με το Handsome collection και είμαι προς το τέλος του main story και παίζω τα dlc τα οποία είναι ΦΟΒΕΡΆ!!! Παίζω αυτό της Tiny Tina τώρα και είναι τίνγκα στα fantasy genre references(dark souls ειδικά)....Ανυπομονώ για το Borderlands 3!!! :hellyeah:
Last Edit: 4 months 1 week ago by ConstantinosRed.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 months 1 week ago #11162

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 171
Το borderlands για μένα είναι το απόλυτο παρείστικο παιχνίδι, μακάρι και το Rage να είχε διατηρήσει το co-op μιας και μιλάμε για post apocalyptic.

Δοκίμασα το No Mans Sky τώρα που υποτίθεται ότι έχει content. όσο και να είμαι hypαρισμένος με την ιδέα του απέραντου σύμπαντος και του space sim, το grindfest του είναι παραπάνω από κουραστικό. Βρές άνθρακα για το beam, οξυγόνο για το exosuit, mine copper, γύρνα στο διαστημόπλοιο> ουψ ξέμεινε το launcher από καύσιμα, grindαρε πέτρα ούψ χάλασε πάλι το beam, απογείωση> ουψ ξέμεινε το hyperdrive και το warp speed, πάμε να βαρέσουμε μετεωρίτες. Ένιωθα ότι grindαρω για το grind των αντικειμένων που μου ζητούσε το objective το όποιο είναι grind για να στήσω μια βάση ή να κάνω trade και να αγοράσω διαστημόπλοιο που θα έχει περισσότερα inventory slots γιατί ούτως οι άλλως δεν έχω που να βάλω τα αντικείμενα. όσο συναρπαστική και να είναι η εξερεύνηση ή το co-op potential , αν νιώθεις ότι δουλεύεις δεν έχει νόημα. Έφυγε επιστροφή.

Επειδή ψάχνομαι τελευταία με space sim , κοίταξα και το εντυπωσιακό στην θεωρία project του Star Citizen αλλά νομίζω ότι δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ,μπορεί να το δοκιμάσω κάποια στιγμή αν και τα 40 εύρω για pre alpha είναι πολλά για 8 χρόνια ανάπτυξης χωρίς release date.

Η μόνη επιλογή που μένει σε κάτι τέτοιο μάλλον θα είναι το Elite Dangerous. Παράλληλα συνεχίζω την βελτίωση στο Rocket League στο οποίο χτύπησα Diamond στα 3v3.
Γενικά πάντως έχει ξεμείνει το backlog μου από "σοβαρά" παιχνίδια στο PC και ασχολούμαι περισσότερο με το Mario & Rabbids στο switch.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 months 1 week ago #11163

• Hechmanic369
  • Hechmanic369's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 479
Bayonetta τέλος! :woohoo::3

ΠΑΙ
ΧΝΙ
ΔΑ
ΡΑ!

ΥΓ: Έκανα μερικά platinums στο πρώτο πέρασμα.. Πσσ τεράστιος παίκτης είμαι τελικάχαχαχαχα. :lol::P:lol::P

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 months 1 week ago #11164

• KTI23
  • Courier
Κόλλησα από την Κυριακή με το υπερβολικά διασκεδαστικό Mordhau!
Πνευματικός διάδοχος του Chivalry,θεωρητικά είναι indie από το Σλοβένικο στούντιο Triternion και αναπτύχθηκε με συμμετοχή επαγγελματιών παικτών του chiv.

Καταιγιστικες μάχες(32v32) και υψηλό skill cap αν θέλει κάποιος να ασχοληθεί μαζί του σοβαρά. Έχει συνεχές support από την alpha. Το combat system είναι απολαυστικό και εθιστικό ταυτόχρονα :woohoo:

Μακάρι να δούμε review αν και αμφιβάλλω . Το παιχνίδι πάντως αξίζει την προώθηση!
Last Edit: 4 months 1 week ago by KTI23.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 months 1 week ago #11165

• Gio_S
  • Packer
  • Thank you received: 124
Μετά το Sekiro είχα διάθεση να ασχοληθώ με παιχνίδια που δεν εστιάζουν πολύ στην δράση και το fast-paced gameplay οπότε τον τελευταίο καιρό επέστρεψα στο Stealth Genre, που του έχω πολύ μεγάλη αδυναμία.

Τερμάτισα για ακόμα μια φορά το αριστουργηματικό Metal Gear Solid 3 : Snake Eater στην Εuropean Extreme δυσκολία, χωρίς kills και περιορίζοντας όσο μπορώ την χρήση του tranquilizer όπως κάνω κάθε φορά για μεγαλύτερη πρόκληση. Το έπαιξα για 5η-6η φορά και ακόμα δεν το χορταίνω! Ο The End παραμένει το καλύτερο boss που έχω αντιμετωπίσει ποτέ και το MGS3 παραμένει το παιχνίδι με τα καλύτερα και πιο ευφάνταστα boss fights που έχω παίξει, συνεχίζοντας την παράδοση που πάντα είχε η σειρά σε αυτόν τον τομέα. Το επίπεδο της λεπτομέρειας του είναι μέχρι σήμερα αξεπέραστο, αποδεικνύοντας γιατί ο Kojima διαφέρει από κάθε άλλον developer. Ο τρόπος που εκτυλίσσεται η ιστορία είναι πολύ έξυπνος και αποτελεί παράδειγμα για το πώς πρέπει να φτιάχνεται ένα σωστό prequel. Οι χαρακτήρες είναι φανταστικοί και σε συνδυασμό με την σκηνοθεσία δεν σου επιτρέπουν να πάρεις τα μάτια σου από την οθόνη. Δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο παιχνίδι της σειράς είναι το κορυφαίο, λόγω της ξεχωριστής ποιότητας του καθενός, όμως το Snake Eater είναι σίγουρα στα top της σειράς αλλά και γενικότερα. Νομίζω ωστόσο πως η πλειοψηφία το θεωρεί το κορυφαίο επειδή, εκτός του ότι τα είχε όλα, είχε την καλύτερη ισορροπία μεταξύ gameplay και σεναρίου/cutscenes, ενώ η ιστορία του παρότι ήταν πολύ καλογραμμένη, ήταν σαφώς πιο κατανοητή (σε σχέση π.χ. με του 2 ή του V που όσοι δεν τις αναλύσουν εις βάθος δεν θα τις εκτιμήσουν πολύ εύκολα).

Επίσης, έπαιξα επιτέλους την πρώτη season του Hitman, την οποία βρήκα φανταστική. Τα levels είναι πολύ μεγάλα και καλοσχεδιασμένα, ενώ το gameplay προσφέρει πάρα πολλές επιλογές κατά την διάρκεια κάθε αποστολής. Το replayability είναι πάρα πολύ υψηλό (έπαιξα την πρώτη season σχεδόν 3 φορές) και το παιχνίδι έχει αρκετό περιεχόμενο (contracts, challenges κ.α.). Το κατατάσσω πιο ψηλά και από το Blood Money. Χάρηκα πολύ που η σειρά επανήλθε στα παλιά της επίπεδα, μιας και το Absolution δεν ήταν γνήσιο Hitman αφού έπασχε από όλα εκείνα τα κακά που είχαν παιχνίδια της εποχής του που ήθελαν να γίνουν mainstream... Θα ασχοληθώ οπωσδήποτε και με την 2η season και εύχομαι να μην αργήσουμε πολύ να δούμε την συνέχεια της σειράς, αν και οι πωλήσεις της κάνουν τα πράγματα δύσκολα...

Τις τελευταίες μέρες έχω ξεκινήσει το Splinter Cell : Chaos Theory, άλλο ένα διαμάντι του genre που είχα να παίξω καιρό. Κρατιέται πολύ καλά μέχρι και σήμερα και παραμένει ένα από τα κορυφαία παιχνίδια της κατηγορίας. Τώρα που σειρές όπως τα Metal Gear, Hitman, Deus Ex, Dishonored, Thief είτε βρίσκονται στον πάγο λόγω χαμηλών πωλήσεων είτε απλά πέθαναν (τις σκότωσαν κάποιοι για την ακρίβεια) ελπίζω πως έστω ο Sam Fisher θα επιστρέψει για να καλύψει το κενό...

Πριν το Sekiro είχα παίξει και τα 2 DLCs του Dark Souls III, τα οποία ευχαριστήθηκα εξίσου. Μου άρεσαν πάρα πολύ οι νέες περιοχές και το Ashes of Ariandel συγκεκριμένα μου προσέφερε μια μάχη που θα θυμάμαι για πολύ καιρό, ενώ το τελικό boss του Ringed City ήταν επίσης εντυπωσιακό και πολύ ωραίο κλείσιμο για αυτήν την σπουδαία σειρά.
Last Edit: 4 months 1 week ago by Gio_S.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 months 1 week ago #11166

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 979
Gio_S wrote:
Ο The End παραμένει το καλύτερο boss που έχω αντιμετωπίσει ποτέ και το MGS3 παραμένει το παιχνίδι με τα καλύτερα και πιο ευφάνταστα boss fights που έχω παίξει, συνεχίζοντας την παράδοση που πάντα είχε η σειρά σε αυτόν τον τομέα.
Εγώ έκανα το λάθος και στο πρώτο μου playthrough
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 4 months 1 week ago #11167

• Gio_S
  • Packer
  • Thank you received: 124
simovitch123 wrote:
Gio_S wrote:
Ο The End παραμένει το καλύτερο boss που έχω αντιμετωπίσει ποτέ και το MGS3 παραμένει το παιχνίδι με τα καλύτερα και πιο ευφάνταστα boss fights που έχω παίξει, συνεχίζοντας την παράδοση που πάντα είχε η σειρά σε αυτόν τον τομέα.
Εγώ έκανα το λάθος και στο πρώτο μου playthrough

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 3 weeks ago #11168

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Είμαι στις 65 ώρες στο Dragon Quest XI..Το χω αγαπήσει όσο δεν πάει πλέον.Μακάρι να χα χρόνο να το λιώνω όπως του αξίζει γμτ..Έχει 2 μήνες που το χω ξεκινήσει αλλά δεν πειράζει οσο μπορώ παίζω.. Ευτυχώς που είχα πάρει παλιά το Dragon Quest VIII στο 3DS γιατί η σειρά με έχει κερδίσει με χίλια...Είναι μια γιορτή για τα JRPG το συγκεκριμένο παιχνίδι και θα λεγα ότι εν τέλη ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του 18..Δυστυχώς η σειρά στη δύση δεν είναι τόσο δημοφιλής όσο στη Ιαπωνία ( όπου γίνεται πραγματικά χαμός) και έτσι αρκετοί το αγνόησαν...Κακώς γιατί είναι πραγματικά ένα διαμάντι..Κλείνει το μάτι στους παλιούς του είδους αλλά ταυτόχρονα καλοσωρίζει πολύ θερμά και τους νέους...Όσοι θέλουν να μπουν στη σειρά ή σε αυτό το είδος το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ένα πολύ καλό starter point...

Υ.Γ:Εξαιρετικό timing το ότι μπαίνει στο Smash ο Hero/Luminary!!! :hellyeah:
Last Edit: 2 months 3 weeks ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11169

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 132
ConstantinosRed wrote:
Είμαι στις 65 ώρες στο Dragon Quest XI..Το χω αγαπήσει όσο δεν πάει πλέον.Μακάρι να χα χρόνο να το λιώνω όπως του αξίζει γμτ..Έχει 2 μήνες που το χω ξεκινήσει αλλά δεν πειράζει οσο μπορώ παίζω.. Ευτυχώς που είχα πάρει παλιά το Dragon Quest VIII στο 3DS γιατί η σειρά με έχει κερδίσει με χίλια...Είναι μια γιορτή για τα JRPG το συγκεκριμένο παιχνίδι και θα λεγα ότι εν τέλη ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του 18..Δυστυχώς η σειρά στη δύση δεν είναι τόσο δημοφιλής όσο στη Ιαπωνία ( όπου γίνεται πραγματικά χαμός) και έτσι αρκετοί το αγνόησαν...Κακώς γιατί είναι πραγματικά ένα διαμάντι..Κλείνει το μάτι στους παλιούς του είδους αλλά ταυτόχρονα καλοσωρίζει πολύ θερμά και τους νέους...Όσοι θέλουν να μπουν στη σειρά ή σε αυτό το είδος το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ένα πολύ καλό starter point...

Υ.Γ:Εξαιρετικό timing το ότι μπαίνει στο Smash ο Hero/Luminary!!! :hellyeah:
Χαίρομαι με αυτά που διαβάζω! Οταν βρω και εγώ χρόνο θα το ξεκινήσω οπωσδήποτε!

Εγώ έπαιξα το Iconoclasts το οποίο μου άρεσε πολύ. Ενδιαφέρουσα παραγωγή αν δεν κάνω λάθος μόνο από ένα άτομο. Τώρα θα ξεκινήσω το The Witness.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11170

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
Τελείωσα πριν κάτι μέρες το campaign του Titanfall 2. Πάρα πολύ ωραίο και διασκεδαστικό με πολύ ωραίες ιδέες, ατμόσφαιρα, μουσική και τρομερό pacing, shooting, platforming. Κρίμα που δεν πήρε την αναγνώριση που του άξιζε.

Τώρα έχω ξεκινήσει το Sekiro, είμαι σχετικά στην αρχή ακόμα. Ίσως βαριά κουβέντα για να πω από τώρα, αλλά νομίζω ότι περνάω πολύ καλύτερα με το Sekiro παρά με τα άλλα παιχνίδια της From.
Ειδικά το Dark Souls μου φαίνεται πολύ dated μπροστά σε αυτό!

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11171

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Πριν 1-2 εβδομάδες είχα τερματίσει το Dragon Quest XI..Η γνώμη μου παραμένει ίδια με αυτή που είχα πει ποιο πάνω..Φοβερό παιχνίδι... Μετά ήθελα να ασχοληθώ με τα Gears Of War μετά από καιρό και έτσι έπαιξα και τερμάτισα το 2ο...Μου άρεσε παρα πολύ..Γενικά τα Gears προς το παρών φαίνεται να μου αρέσουν περισσότερο από τα Halo..

Τώρα δεν ξέρω τι να ξεκινήσω...Γενικά το καλοκαίρι δεν έχω και τόση όρεξη για βαρύ gaming..Προς το παρών θα παίζω χαλαρά Super Mario Maker 2 ( :hellyeah:) και βλέπουμε.
Last Edit: 2 months 2 weeks ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 2 months 2 weeks ago #11172

• KTI23
  • Courier
ConstantinosRed wrote:
Πριν 1-2 εβδομάδες είχα τερματίσει το Dragon Quest XI..Η γνώμη μου παραμένει ίδια με αυτή που είχα πει ποιο πάνω..Φοβερό παιχνίδι... Μετά ήθελα να ασχοληθώ με τα Gears Of War μετά από καιρό και έτσι έπαιξα και τερμάτισα το 2ο...Μου άρεσε παρα πολύ..Γενικά τα Gears προς το παρών φαίνεται να μου αρέσουν περισσότερο από τα Halo..

Τώρα δεν ξέρω τι να ξεκινήσω...Γενικά το καλοκαίρι δεν έχω και τόση όρεξη για βαρύ gaming..Προς το παρών θα παίζω χαλαρά Super Mario Maker 2 ( :hellyeah:) και βλέπουμε.

Ισχύει αυτό που λές
Εγώ από την βαρύτατη έλλειψη τίτλων στο PC, κάπως μου ήρθε και ξεκίνησα Dota και μου θύμισε εποχές LoL :silly:
Παράλληλα μιας και επιτέλους τελείωσε η εξεταστική θα συνεχίσω το Mario & Rabbids που είχα αφήσει στα μισά ενώ έχω και το (δανεικό) super mario Odyssey να αρχίσω