TOPIC: Τι παίζω αυτόν τον καιρό;

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 5 months ago #11149

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
Τελείωσα το παρανοικό Observer. Πολύ αρρωστημένη και καλοφτιαγμένη η cyberpunk δυστοπία των πολωνών. Θα το έλεγα ψυχολογικό θριλερ περισσότερο από horror αν και είχε και κάποιες προσπάθειες για jump scares.
To ending δεν το περίμενα. Γενικά η ιστορία ήταν δυνατή αλλά θα ήθελα να δω περισσότερα και περισσότερα περιβάλλοντα σε αυτή τη θεματολογία και όχι να λαμβάνει χώρα μόνο στο condo αλλά και πάλι αυτά που έδειξε για το μέγεθος της ομάδας ήταν πολλά.

Πραγματικά δεν μπορώ να κρατηθώ, θέλω να βγει το pre-order για το Cyberpunk 2077 αύριο :lol:

Θα συνεχίσω το company of heroes 2 λίγο λίγο που δεν μου αρέσει τόσο και μετά αρχίζω το Shadow of Mordor.
Last Edit: 1 year 5 months ago by KTI23.
The administrator has disabled public write access.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 5 months ago #11150

• KTI23
  • Courier
3 ώρες στο shadow και έχω βαρεθεί να σκοτώνω Uruk. Σε γενικές γραμμές, πάει μέχρι το τέλος έτσι μόνο με ξύλο ; Καλό το gameplay αλλά δεν βλέπω κάτι παραπάνω πέρα από αυτό...
όσον αφορά τους captains ,πως μπορώ να συγκρίνω το power που έχω με το δικό τους ; πάντα μου την πέφτουν 3- 4 μαζί και οι μάχες είναι σχεδόν ακατόρθωτες
Last Edit: 1 year 5 months ago by KTI23.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 5 months ago #11151

• only_human1987
  • Payment receiver
  • Thank you received: 16
Περιμένοντας να διορθωθεί το bug στο Kingdom Come η να αγοράσω κάποιο νέο παιχνίδι,ξεκίνησα να παίζω παλιά και νέα αγαπημένα games.Έκανα την αρχή με το αγαπημένο μου "παρεξηγημένο διαμάντι" το Crysis 1.
9ο Playthrough κι ακόμα γίνονται πράγματα που δεν έχουν γίνει.Τακτικές που δεν είχα σκεφτεί.Κι όσο ανεβαίνει το skill μου τόσο περισσότερα επικά πράγματα μπορώ να κάνω.Το παιχνίδι παλιώνει σαν το κρασί αλλά δε γερνάει,μόνο γίνεται καλύτερο.Κι εδώ που τα λέμε τα γραφικά του είναι καλύτερα απο αρκετά σημερινά παιχνίδια,οπότε δε γερνάει ούτε στον τεχνικό τομέα.Κι αν συμβεί αυτό υπάρχουν Mods για να ρίξεις ένα μικρό lifting.
Το παίζω παράλληλα με το Crysis Warhead για να ζήσω την εμπειρία ολοκληρωμένη.Μόλις τελειώσουν αυτά τα 2 σειρά έχει το Crysis 2.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 5 months ago #11152

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2357
Σήμερα αγόρασα το Katana Zero στο Nintendo Switch και πρέπει να χω παίξει γύρω στις 5 ώρες..Το αγαπάω...Πολύ ωραίο pixel art και η μουσική του τα σπάει..Το gameplay του έχει τη λογική του Hotline Miami απλά εδώ κρατάς ένα katana και μπορείς να κάνεις slow το χρόνο α και δεν είναι top down(γενικά το πάει ένα βημα παρα πέρα σε σχέση με το Hotline Miami)..Ακόμη και το story του μου χει κάνει εντύπωση..Αν ΄δώσεις τη απαραίτητη προσοχή μπορεί να σε τραβήξει..

Last Edit: 1 year 5 months ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 5 months ago #11153

• The_monster
  • The_monster's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 134
Επιτέλους ξεκίνησα αυτές τις μέρες το Red Dead Redemption 2. Εχω πάθει σοκ! Από την πρώτη στιγμή φαίνεται πως έπεσε τρελή δουλειά από την Rockstar. Είμαι στις πρώτες ώρες βέβαια οπότε δεν έχω δει τίποτα ακόμα και ανυπομονώ φυσικά να το προχωρήσω, απλά θα το πάω όσο πιο αργά γίνεται..

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 4 months ago #11154

• KTI23
  • Courier
The_monster wrote:
Επιτέλους ξεκίνησα αυτές τις μέρες το Red Dead Redemption 2. Εχω πάθει σοκ! Από την πρώτη στιγμή φαίνεται πως έπεσε τρελή δουλειά από την Rockstar. Είμαι στις πρώτες ώρες βέβαια οπότε δεν έχω δει τίποτα ακόμα και ανυπομονώ φυσικά να το προχωρήσω, απλά θα το πάω όσο πιο αργά γίνεται..

Ελπίζω κάποια στιγμή η Rockstar να λογικευτεί και να το βγάλει σε pc για να πάρουμε και εμείς μια μυρωδιά.

Άντεξα μόλις 4 ώρες με το Shadow of Mordor. Είναι από τις λίγες φορές που ένα παιχνίδι μου σπάει τα νεύρα τόσο γρήγορα και τόσο πολύ ώστε να φύγει το unistall σε μερικά λεπτά. Κάθε mission είναι ακριβώς το ίδιο με το προηγούμενο και πετάει άπειρα waves εχθρών συνεχόμενα. Δεν ξέρω αν κρύβεται κάποιο goty εκεί μέσα αλλά δεν έχω και καμία όρεξη να το μάθω και μάλιστα απορώ με τις τότε κριτικές. Δεν υπάρχει κάτι που να με κρατήσει στο παιχνίδι παρά την αγάπη που τρέφω για την δημιουργία του Tolkien.

όπως και να χει, ξανακατέβασα το TW: Rome 2 προς προετοιμασία του three kingdoms και με mod είναι άλλο παιχνίδι. Μπορεί να τιμήσω και το ιδιαίτερα φαντεζί Warhammer 2 που έχει ωραία factions σύντομα.
Last Edit: 1 year 4 months ago by KTI23.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 4 months ago #11155

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Katana Zero τέλος....Διαμαντάκι.....Πάρτε το!! :3

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 4 months ago #11156

• KTI23
  • Courier
Mario and Rabbids Kingdom Battle, είμαι ακόμα στον πρώτο κόσμο και είναι εξαιρετικό έως τώρα από τον τρόπο που συστήνει τους μηχανισμούς και τους εμπλουτίζει, τα RPG στοιχεία,το platforming,τον σχεδιασμό και πόλλα ακόμα. Ξεγελάει πολύ στο μάτι αλλά παιδιά έχει πραγματικά μεγάλο βάθος όντως.

Υ.Γ Είναι σε sale στα 20 στο e-shop , τρέχτε!
Last Edit: 1 year 4 months ago by KTI23.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 4 months ago #11157

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
KTI23 wrote:
Mario and Rabbids Kingdom Battle, είμαι ακόμα στον πρώτο κόσμο και είναι εξαιρετικό έως τώρα από τον τρόπο που συστήνει τους μηχανισμούς και τους εμπλουτίζει, τα RPG στοιχεία,το platforming,τον σχεδιασμό και πόλλα ακόμα. Ξεγελάει πολύ στο μάτι αλλά παιδιά έχει πραγματικά μεγάλο βάθος όντως.

Είναι σε προσφορά και το retail..20-25 ευρό νομίζω...
Last Edit: 1 year 4 months ago by ConstantinosRed.

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 4 months ago #11158

• KTI23
  • Courier
ConstantinosRed wrote:
KTI23 wrote:

Δεν το είχα τσεκάρει. όπως και να χει, αξίζει ! :lol:

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 4 months ago #11159

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
KTI23 wrote:
ConstantinosRed wrote:
KTI23 wrote:

Δεν το είχα τσεκάρει. όπως και να χει, αξίζει ! :lol:

Το χα πάρει παλιά που το χα βάλει ξανά σε έκπτωση...Θυμάμαι τότε που είχε πρωτοβγει που έλεγαν ότι είχε πολύ περισσότερο βάθος από ότι περίμεναν..Γενικά μου αρέσουν τα XCOM οπότε κι αυτό λογικά θα μου αρέσει..

Τι παίζω αυτόν τον καιρό; 1 year 4 months ago #11160

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 996
Έχω τερματίσει εδώ και δύο μέρες το Metal Gear Solid 3 και ακόμα προσπαθώ να συνέλθω... Δύο χρόνια μετά το MGS2 δεν είχα αντιληφθεί πόσο πολύ μου έλειψε η σειρά και πόσο γουστάρω την όλη φάση και τον πλούσιο σε Lore, χαρακτήρες κλπ. κόσμο που έχει φτιάξει ο Kojima, που με το MGS3 εμπλουτίζεται ακόμα περισσότερο. Το Story, τα Boss Fights, οι χαρακτήρες, το gameplay και ο τρόπος που μπορείς να πειραματιστείς με αυτό, το OST, οι ''Hideo Kojima πινελιές'' συνθέτουν μια ακόμα κλασσική ''tactical espionage action'' εμπειρία γεμάτη συναισθήματα και αξέχαστες στιγμές που θα έχω να θυμάμαι. :3
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Υ.Γ. 1) Young Ocelot= Best Character of all time! :sexy:Το μεγαλύτερο κάθαρμα, το απόλυτο μπασταρδάκι. :evil::hellyeah:
Υ.Γ. 2) Eva= Best Waifu of all time? :whistle::silly:
Last Edit: 1 year 4 months ago by simovitch123.