Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Gaming και...Ατυχήματα!

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #1

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 2020
Sorry αν υπαρχει ειδει τετοιο topic!
Λοιπον, εδω λεμε τα ατυχηματα που ειχαμε κατα την διαρκεια του gaming!Επαθε κατι η κονσολα?Εσπασε κανα χειριστηριο?Εφυγε κανα handheld απο το παραθυρο?
Ολα αυτα ειναι ατυχηματα, οποτε μην ποσταρετε ξερω γω, μου χαλασε το πορτακι του ps2 απο μονο του! :silly:
Ολα εδω, ολα εδω :woohoo:
Δεν θα πω για τα δικα μου τωρα, δεν εχω χρονο αυτη την στιγμη!Περιμενω να δικα σας και θα γραψω το βραδυ!!!
The administrator has disabled public write access.

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #2

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2201
Captain_Zaraki wrote:
Sorry αν υπαρχει ειδει τετοιο topic!
Λοιπον, εδω λεμε τα ατυχηματα που ειχαμε κατα την διαρκεια του gaming!Επαθε κατι η κονσολα?Εσπασε κανα χειριστηριο?Εφυγε κανα handheld απο το παραθυρο?
Ολα αυτα ειναι ατυχηματα, οποτε μην ποσταρετε ξερω γω, μου χαλασε το πορτακι του ps2 απο μονο του! :silly:
Ολα εδω, ολα εδω :woohoo:
Δεν θα πω για τα δικα μου τωρα, δεν εχω χρονο αυτη την στιγμη!Περιμενω να δικα σας και θα γραψω το βραδυ!!!

Χαχαχαχα ωραίο thread Πανο...Εγώ παραλίγο να χω χαζό ατύχημα το περασμένο Πάσχα όταν έπαιζα ένα boss στο Dark Souls και από την ένταση της μάχης και από τα νεύρα μου έφυγε το χειριστήριο και στο τσακ το πρόλαβα και το άρπαξα πριν πέσει από το παράθυρο!!!! :lol:

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #3

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 278
Ευτυχώς δεν έχω σπάσει ποτέ μου τίποτα! Στη μοναδική κονσόλα που πέταγα μοχλούς και το θυμάμαι χαρακτηριστικά να τους κοπανάω στο πάτωμα :silly:ηταν του nes.
Παρ' όλα αυτά απο τότε σταμάτησα να κοπανάω το οτιδήποτε και γενικότερα δεν μπορώ να πέξω νευρικά όπως άλλοι που κάνουν γεώτρηση για να πατήσουν ένα κουμπί ή κάποιου είδους ανατίναξη για να πατήσουν εν τέλη όλα τα κουμπιά μαζί :P

Α ναι και το GB advance το είχα βάψει όλο με συγκροτήματα. Πέρυσι καθόμουν και το ξέβαφα -.-
Εντάξει δεν έχω προκαλέσει ατυχήματα, παίζω ήρεμα :lol:

χαχαχα Κώστα πρόσεχε μη φύγεις και εσυ απο κανα παράθυρο ετσι οπως πας να το πιάσεις :lol::lol::lol:

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #4

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1591
Έσπασα έναν μοχλό του PS2 απο τα νεύρα μου όταν τον πέταξα σε Versus PES γιατί ήταν παλιός και δεν πατήθηκε καλά το R1. Ήταν ο πρώτος και τελευταίος.

Κάτι άλλο δεν έγινε ποτέ. Δεν έφυγε wiimote ή move controller απο τα χέρια. Δεν έσπασα κάνα βάζο σαν έπαιζα Kinect. Δεν μπερδεύτηκε κάποιος ή κάνα κατοικίδιο στα καλώδια και να πάρει καμιά κονσόλα μαζί του. Δεν έσπασα κάποιο δισκάκι ή φορητό. Δεν ξαναπέταξα μοχλό αλλά βαράω κάτι μαξιλάρια που έχω δίπλα ή πετάω μια άδεια πλαστική μπουκάλα στον τοίχο για εκτόνωση που έχω πάλι δίπλα ακριβώς για αυτόν τον λόγο. :lol:

Γενικά προσέχω πολύ τα πράγματα μου

Α, θυμήθηκα, όταν ήμουν πολύ μικρός, 5 χρονών, είχα ένα handheld με στρατιωτικό παιχνίδι, όχι κάτι επίσημο όπως Game Boy ή Game & Watch, κτλ και όταν έχασα, το κουτούλησα/το έφερα στο κεφάλι μου. Ράγισε η οθόνη, χάλασε φυσικά και πάλι δεν το ξανάκανα. :silly:
Last Edit: 3 years 9 months ago by NikeFerrari.

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #5

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
^^^

χαχαχα τελικά έχει πλάκα αυτό το thread. Για πείτε και άλλοι!

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #6

• simovitch123
  • simovitch123's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 930
Πολύ ωραίο topic, ωραίος :like::like:.Σημαντικά ατυχήματα που να θυμάμαι έρχονται μόνο δύο στο μυαλό μου. Η πρώτη περίπτωση είναι κλασικά να μπερδευτεί κάποιος (ο αδερφός) μου στα καλώδια και έπεσε κάτω το PS2.Εκείνη τη μέρα γινόταν πανικός στο σπίτι μου, εγώ είχα τρελαθεί και τον έβριζα όλη την ώρα :lol:. Η δεύτερη περίπτωση είναι αυτή του Pro, όπου εγώ νικούσα έναν φίλο μου κανά 4-0 και αυτός δεν μπορούσε να μπεί καν στη περιοχή μου. Όταν τελικά του δόθηκε η ευκαιρία και βγήκε τετ-α-τετ εγώ πάτησα επίτηδες το start button :PB). Όταν μετά απο λίγο ξαναπάτισα το start για να συνεχιστεί το παιχνίδι αυτός αστόχησε και μετά τρελάθηκε και μου πέταξε απ'τα νεύρα του το τηλεχειριστήριο. Για καλή μου τύχη εμένα δεν με πέτυχε. Για κακή τύχη του χειριστηρίου όμως το R1 και το R2 καταστράφηκαν. (Επειδή χτύπησε πάνω στον τοίχο) :P:P

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #7

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Ενδιαφέρον θέμα Πάνο!..

Εγώ συνήθως τρυπάω σεντόνια με ξεχασμένα στο τασάκι τσιγάρα γιατί παίζω ξάπλα στο κρεβάτι μου. Αλλά να σπάσω κάτι που αγαπάω και που με πολύ πολύ κόπο κατάφερα να αποκτήσω, όχι, δεν το έχω κάνει ποτέ. Ούτε καν τους μοχλούς από τα χειριστήρια δεν χαλάω, που όλοι ξέρουμε πως χαλαρώνουν και "κολλάνε" μετά από σκληρή χρήση. Η γυναίκα μου χρειάζεται ένα κάθε εξάμηνο, εγώ μάλλον έπρεπε να γίνω οδοντίατρος με τόσο απαλό άγγιγμα που έχω! Όταν παίζω συνήθως ηρεμώ, καλμάρω. Αν το παιχνίδι καταφέρει να γίνει εκνευριστικό θα του ρίξω μερικές.. ευχές, αν το παρακάνει θα βγει από την κονσόλα μου με την ανάλογη.. λεκτική μουσικότητα που με διακρίνει όταν θυμώνω, και δεν ξαναμπαίνει ποτέ. Τι νόημα έχει να επιμείνω σε κάτι που μου χαλάει τη διάθεση;..

Γενικά δεν είμαι αυτών των ξεσπασμάτων. Κάποτε πολύ νέος είχα ρίξει νευριασμένος μια κουτουλιά σε μια πόρτα, μαντέψτε ποιος έκατσε κάτω ένα εικοσάλεπτο και έμαθε ότι στο "κεφάλι vs πόρτα" νικάει πάντα η πόρτα. Το κινητό μου ναι, το πετάω συχνά στον τοίχο, αλλά είναι το ανθεκτικό της Samsung, με το λάστιχο γύρω γύρω, και γυρνάει πάντα πίσω. Πιστό εργαλείο, δεν με αποχωρίζεται..

Γκαντεμιές όμως ναι, έχω μπόλικες. Ρέκορντμαν στα καμένα PS3 ας πούμε. 10 ή 11, έχω χάσει λίγο το λογαριασμό. Ένα fat θυμάμαι, έπαιζα το Infamous2 νοικιάρικο, έσπασε ο μηχανισμός του eject και δεν έβγαινε το δισκάκι. Άνοιξα την κονσόλα για να το βγάλω τελικά. Α! Και μια φορά με το PS2, άφησα το χειριστήριο στο κρεβάτι για να πάω τουαλέτα, όταν γύρισα σκόνταψα στο καλώδιο και έριξα την κονσόλα κάτω. Κανένα πρόβλημα, το χαλί ήταν παχύ και το PS2 μπετονιέρα..:)

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #8

• Mayhem
  • Mayhem's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 131
Πέρσυ M.Τεταρτη παλεύοντας με την Darklurker στο Dark Souls 2,μετά από 5-6 wipes καταφέρνω για πρώτη φορα το Boss να είναι μισό hit και γενικά έχω κάνει ένα πραγματικά Προ fight με παρα πολλά dodges,χόρευα κυριολεκτικά το Boss όπου με είχε ακουμπήσει μια φορα αλλα... δεν είχα αναπληρώσει την ζωή μου γιατί είχα αφοσιωθεί.Το Boss είναι ακριβώς 1 hit,είμαι αρκετά κοντά του και το Illusion έχει σηκωθεί για να κάνει αυτό το beam που σε ακολουθάει.Ξεκινάω το hit,το Boss εξαφανίζεται,το beam έχει ήδη σκάσει όλο πάνω μου,κάνω ένα roll για να μην πέσω και την ώρα που πίνω το estus flask μου πετάει αυτό που μοιάζει με icelance και ψοφάω!!!Καπάκια σηκώνομαι και ξηλώνω όλη την κουρτίνα,πρώτη φορα(και τελευταία λογικά) που φτάνω σε τέτοιο rage.Μετά έκλεισα το PS3 και εξαφανίστηκα από το σπίτι :Pτην επομενη μέρα την έβγαλα 1st try :D

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #9

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
MADnJIM wrote:
Α! Και μια φορά με το PS2, άφησα το χειριστήριο στο κρεβάτι για να πάω τουαλέτα, όταν γύρισα σκόνταψα στο καλώδιο και έριξα την κονσόλα κάτω. Κανένα πρόβλημα, το χαλί ήταν παχύ και το PS2 μπετονιέρα..:)

Εμ γι' αυτό το xbox τότε είχε καλώδια με βύσμα και ήταν κονσόλα τούβλο. Δε κουνιόταν ποτέ απο τη θέση του.

Καλά με πέθανες στο γέλιο με τον τρόπο γραφής σου. Μάλλον πρέπει να ρίξω μιακαλύτεη ματία στο thread με τα stories ;)
The following user(s) said Thank You: MADnJIM

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #10

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
Mayhem wrote:
Πέρσυ M.Τεταρτη παλεύοντας με την Darklurker στο Dark Souls 2,μετά από 5-6 wipes καταφέρνω για πρώτη φορα το Boss να είναι μισό hit και γενικά έχω κάνει ένα πραγματικά Προ fight με παρα πολλά dodges,χόρευα κυριολεκτικά το Boss όπου με είχε ακουμπήσει μια φορα αλλα... δεν είχα αναπληρώσει την ζωή μου γιατί είχα αφοσιωθεί.Το Boss είναι ακριβώς 1 hit,είμαι αρκετά κοντά του και το Illusion έχει σηκωθεί για να κάνει αυτό το beam που σε ακολουθάει.Ξεκινάω το hit,το Boss εξαφανίζεται,το beam έχει ήδη σκάσει όλο πάνω μου,κάνω ένα roll για να μην πέσω και την ώρα που πίνω το estus flask μου πετάει αυτό που μοιάζει με icelance και ψοφάω!!!Καπάκια σηκώνομαι και ξηλώνω όλη την κουρτίνα,πρώτη φορα(και τελευταία λογικά) που φτάνω σε τέτοιο rage.Μετά έκλεισα το PS3 και εξαφανίστηκα από το σπίτι :Pτην επομενη μέρα την έβγαλα 1st try :D

:evil::evil::evil::evil:
GrayFox46 wrote:
ΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ρε π@@στρακι μαμω την π@@@@να σ μαμω

Δε γίνεται αυτοο

Απορώ πως πρόλαβα και έβγαλα φωτογραφία.. Τόσο στην τσιτα ημουν...

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #11

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
GrayFox46 wrote:

Καλά με πέθανες στο γέλιο με τον τρόπο γραφής σου. Μάλλον πρέπει να ρίξω μιακαλύτεη ματία στο thread με τα stories ;)

Ποτέ δεν είναι αργά.. ;):)
The following user(s) said Thank You: GrayFox46

Gaming και...Ατυχήματα! 3 years 9 months ago #12

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2201
GrayFox46 wrote:
Ευτυχώς δεν έχω σπάσει ποτέ μου τίποτα! Στη μοναδική κονσόλα που πέταγα μοχλούς και το θυμάμαι χαρακτηριστικά να τους κοπανάω στο πάτωμα :silly:ηταν του nes.
Παρ' όλα αυτά απο τότε σταμάτησα να κοπανάω το οτιδήποτε και γενικότερα δεν μπορώ να πέξω νευρικά όπως άλλοι που κάνουν γεώτρηση για να πατήσουν ένα κουμπί ή κάποιου είδους ανατίναξη για να πατήσουν εν τέλη όλα τα κουμπιά μαζί :P

Α ναι και το GB advance το είχα βάψει όλο με συγκροτήματα. Πέρυσι καθόμουν και το ξέβαφα -.-
Εντάξει δεν έχω προκαλέσει ατυχήματα, παίζω ήρεμα :lol:

χαχαχα Κώστα πρόσεχε μη φύγεις και εσυ απο κανα παράθυρο ετσι οπως πας να το πιάσεις :lol::lol::lol:

Χαχαχαχα θα μας σκοτώσει κυριολεκτικά αυτό το παιχνίδι!!! :lol:Btw και εγώ βάραγα τους μοχλούς του NES ντάξη ήμουν πιτσιρίκι τότε που δεν του άρεσε να χάνει!! :lol: