Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #1

• SymphonyX13
  • SymphonyX13's Avatar
  • Unpacker
  • ...but i have promises to keep and miles to go before i sleep...
  • Thank you received: 451
Θα ξέρετε ή θα έχετε δει διάφορα βίντεο που δείχνουν λάθη του μοντάζ σε διάφορες ταινίες, όπως αυτό με λάθη από το "Commando" με τον Άρνι...

Σίγουρα θα υπάρχουν και σε videogames, αλλά δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό, τόσα χρόνια gamer, μέχρι σήμερα που παρατήρησα ένα... Ξανατερμάτησα σήμερα μετά από χρόνια το Uncharted:Drake's Fortune και στο cutscene....(INCOMING SPOILERS) που ο Nate βρίσκει το πτώμα του Sir Francis Drake, κάνει κάτι που με παραξένεψε, του αφήνει το δαχτυλίδι(που ανηκε στον Sir Francis..) (0:48 στο βίντεο) που φόραγε ο Nate στο λαιμό σαν μενταγιόν και φοράει και στα επόμενα 2 παιχνίδια και παίζει σημαντικό ρόλο στο τρίτο. Με παραξένεψε και το παρατήρησα γιατί δεν θυμόμουν ότι του το επιστρέφει η Έλενα στο τέλος του παιχνιδιού.

Αργότερα στο παιχνίδι, στο cutscene που ο Roman πιάνει την Έλενα, το δαχτυλίδι εμφανίζεται ως δια μαγείας γύρω από το λαιμό του Nate (0:44) για να εξαφανιστεί αμέσως μετά!! (0:51) Λαθάκι από την Naugthy Dog!!

Έχετε παρατηρήσει τέτοιου είδους λάθη;; σίγουρα είναι δύσκολο, αλλά αν έχετε, πέστε τα και εδώ...
Last Edit: 3 years 5 months ago by SymphonyX13.
The administrator has disabled public write access.

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #2

• SymphonyX13
  • SymphonyX13's Avatar
  • Unpacker
Επειδή είναι πολύ εξεζητημένο και σπάνιο το θέμα με τα λάθη, σκέφτηκα να συμπεριλάβω στο thread κάτι σχετικό και πολύ πιο εύκολο να το συναντήσεις! Glitches!! Σίγουρα θα έχετε συναντήσει, απίθανα, αστεία ή game breaking glitches σαν αυτό που συνάντησα πρόσφατα στο Far Cry 3...ενώ πήδαγα από έναν χαμηλό σχετικά λόφο, ο χαρακτήρας μου...διαπέρασε το έδαφος και βρέθηκε να πέφτει, να αιωρείται στο άπειρο...αναγκάστηκα να κάνω restart checkpoint!
Ένα παιχνίδι που είναι το αγαπημένο μου της προηγούμενης γενιάς, μαζί με το Uncharted 2, είναι το υπέροχο Red Dead Redemption, που είναι γεμάτο glitches. Ένα από αυτά που είχα συναντήσει και εγώ είναι το παρακάτω....

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #3

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1568
Καλά έκανες και συμπεριέλαβες και τα glitches στον τίτλο Δημήτρη.

Έχουν δει τα μάτια μας μπόλικα απο αυτά και αρκετά, πολύ αστεία.

Θα επανέλθω σε κάποια φάση και θα ποστάρω διάφορα.
The following user(s) said Thank You: SymphonyX13

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #4

• squier911
  • squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
  • Thank you received: 140

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #5

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Ένα παιχνίδι που ήταν γεμάτο glitches ήταν το.. έπος The Last Of Us (PS3). Ήταν ακριβώς κι ο βασικότερος λόγος που εγώ κατέκρινα το συγκεκριμένο παιχνίδι, θεωρώντας ανεπίτρεπτο σε ένα παιχνίδι της ίδιας της Sony ουσιαστικά, που ήθελε να έχει βαρύγδουπους τίτλους όπως "έπος", game of the year, best PS3 game, κλπ, να είναι τόσο χάλια. Στο σημείο του βίντεο εμένα το ελάφι σκοτώθηκε και το κουφάρι του εξαφανίστηκε! Φυσικά, κι αφού ήταν απαραίτητο για τη συνέχεια, αναγκάστηκα να κάνω quit και restart. Απαράδεκτο! Επίσης, ουκ ολίγες φορές έσβηναν ξαφνικά τα γραφικά, άσπριζε η οθόνη, κι ο χαρακτήρας μη ελέγξιμος πλέον βυθιζόταν αργά στο λευκό κενό για λίγα δεύτερα μέχρι που κόλλαγε εντελώς! Αν μάλιστα σκεφτώ και ότι ναι μεν τα πρόσωπα είχαν εκφράσεις και τα λοιπά, αλλά τα δέντρα δίπλα ας πούμε ήταν επίπεδες φέτες όπως στο CoD4 Modern Warfare, τότε μόνο να γελάσω πικρά μπορώ. Ξέρω, ταμπού να πει κάποιος ότι δεν τον ικανοποίησε το TLOU, αλλά αυτή είναι η αλήθεια..

Άλλο ένα επίσης απαράδεκτα γεμάτο glitches παιχνίδι ήταν το God of War Ascension. Πέρα από το ότι ήταν ολοφάνερα παιχνίδι που προοριζόταν για το Vita και κάποιος "έξυπνος" θέλησε να βάλει και multi οπότε και το δώσανε στο PS3, είχε μεταξύ άλλων τραγικοτήτων ένα glitch που δεν σωνόταν το παιχνίδι ούτε καν με restart!! Μιλάω για το περιβόητο glitch της γέφυρας, που ο μόνος τρόπος για να συνεχίσεις και να μην πάρεις όλο το παιχνίδι από την αρχή ήταν να πας στο κεντρικό μενού και να επιλέξεις το επόμενο κεφάλαιο!!! Αν είναι δυνατόν!!..

Last Edit: 3 years 5 months ago by MADnJIM.

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #6

• Steve The Kami
  • Steve The Kami's Avatar
  • Payment receiver
  • Gamers love Games not consoles....
  • Thank you received: 15
Όταν ακούω αυτή την λέξη το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι το Dead island.....
Too much hope is the opposite of despair... An overpowering love may consume you in the end. (Vincent - Final Fantasy VII)
That's why war is so tragic. To win means to make victims of your opponents and give birth to hatred. (Kratos - Tales of Symphonia)

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #7

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Computer Engineer / Tech Enthusiast
  • Thank you received: 670
Εγώ ακόμη μετά από τόσα χρόνια κλαίω με αυτό το video

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #8

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205
Πςςςςςςς.... Πολύ ωραίο thread :p

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #9

• SymphonyX13
  • SymphonyX13's Avatar
  • Unpacker
Κυκλοφόρησε το Destiny και πολλοί έχουν καεί μαζί του, όπως διαβάζω στα σχετικά thread. Ήδη ανέβηκαν διάφορα video με glitches, με αυτό να είναι το πιο creepy!! Eσείς έχετε συναντήσει glitches στο Destiny;;;

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #10

• Savo
  • Savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
SymphonyX13 wrote:
Κυκλοφόρησε το Destiny και πολλοί έχουν καεί μαζί του, όπως διαβάζω στα σχετικά thread. Ήδη ανέβηκαν διάφορα video με glitches, με αυτό να είναι το πιο creepy!! Eσείς έχετε συναντήσει glitches στο Destiny;;;
Xαχά που το βρήκε αυτό ο καμένος! Εγώ δεν έχω συναντήσει ακόμα τίποτα Δημήτρη.Όχι ότι ψάχνω κιόλας. Λογικό μου φαίνεται για τέτοια παιχνίδια.
ZeitGeist

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #11

• nickkrip
  • nickkrip's Avatar
  • Loader
  • Hardcore Gamer
  • Thank you received: 41
Και αυτό φοβερό! Κλαίω... :lol:

Λάθη του μοντάζ και glitches...σε videogames 3 years 5 months ago #12

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Τέλειο!! Ειδικά η σκηνή από το Dishonored με πέθανε!!!.. :lol::lol: