Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Απορία για Pubg

Απορία για Pubg 6 months 1 week ago #1

• lazosv93
  • lazosv93's Avatar
  • Wishlister
Καλησπερα κολομπουρα.δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο topic,αν παραβιαζονται οι οροι να διαγραφει.εχω ενα σχετικα παλιο pc και θελω να δοκιμασω το pubg αλλα δεν ξερω αν συμφερει να το αγορασω με το μηχανημα που εχω.ειναι ενα intel core i5 2.80ghz, geforce gts 450, 4gb ram και 1tb σκληρο δισκο.τι λετε;θα παιξει η καλυτερα να το αφησω;
The administrator has disabled public write access.

Απορία για Pubg 6 months 1 week ago #2

• Petros_Kar
  • Petros_Kar's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 3
αγορασέ το, δοκιμασέ το και αμα δεν το σηκωνει το πισι σου ζητα refund. εγω τουλαχιστον ετσι εκανα :sexy:

Απορία για Pubg 6 months 1 week ago #3

• Stratoulis
  • Stratoulis's Avatar
  • Administrator
  • "Powered by Unboxholics"
  • Thank you received: 125
Καλησπέρα φίλε, μετά από σχεδόν 200 ώρες στο παιχνίδι, θα σου έλεγα να μην το αγοράσεις ακόμη, το παιχνίδι είναι αρκετά βαρύ, εγώ με GTX 760 και 16GB RAM αλλά και με τον AMD 6300 το τρέχω στα Very low και σε 1080p... Οπότε εσύ που έχεις ακόμη ποιο αδύναμο σύστημα δεν θα μπορείς να το "σηκώσεις". Αυτά, ελπίζω να σε βοήθησα.

Απορία για Pubg 6 months 1 week ago #4

• vontzalidis
  • vontzalidis's Avatar
  • Pre-orderer
  • Thank you received: 8
Καλησπερα φιλε, δεν νομιζω να ειναι playable το παιχνιδι στο συστημα σου ακομα και στα very low. Μπορεις ομως να το αγορασεις για να το δοκιμασεις οπως ειπε ο φιλος πιο πανω ή να μπεις απο το προφιλ καποιου φιλου σου να το δοκιμασεις. Γενικα το παιχνιδι ειναι πολυ βαρυ και κακογραμμενο , εγω με i5 6500, 8gb ram και r9 390 το παιζω στα very low με 2 εξαιρεσεις (textures στα medium και το view distance ανεβασμενο) στα 70 με 80 fps και μπορει σε στιγμες να πεσει και στα 40 για 1 δευτερο. Ελπιζω να σε καλυψα.

ΥΓ. Στρατουυυυληηη <3 αγαπη μονο

Απορία για Pubg 6 months 1 week ago #5

• Wanton
  • Wanton's Avatar
  • Wishlister
Το πιθανότερο είναι να στο σηκώνει, απλά με πολύ χαμηλά τα settings. Το έχουν πάρει και φίλοι μου με αντίστοιχο setup με το δικό σου και παίζει.

Απλά ένας, όχι μόνο έχει τα settings στο very low αλλά συχνά κατεβάζει και την ανάλυση για να παίζει καλύτερα, που εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να παίξω κάποιο άλλο παιχνίδι από το να το κάνω :P.

Αλλά οτι θα το σηκώνει, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα το σηκώνει φαντάζομαι. Και μπορείς αν δεν είσαι ικανοποιημένος να ζητήσεις και επιστροφή χρημάτων όπως λένε τα παιδιά πιο πάνω.
#CKND

Απορία για Pubg 6 months 4 days ago #6

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 968
Kοιτα φιλε μου πολυ δυσκολο αυτο που ζητας. Θα πρεπει να βαλεις τα settings Very Low και να ριξεις την αναλυση. Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθησει με την καρτα που εχεις. Ισως στον Test server που ειναι πολυ καλυτερος απο τον κανονικο να παιζει καλυτερα . Η καλυτερη λυση ειναι αυτη που ειπαν και τα παιδια με τo refund.

Απορία για Pubg 5 months 4 weeks ago #7

• lazosv93
  • lazosv93's Avatar
  • Wishlister
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας ηταν ακριβως αυτο που περιμενα, καθε μια ξεχωριστη. και επειδη εχω λιωσει στις mobile version κοπιες πρεπει να τρεξει στο pc οπωςδηποτε. το συστημα μου σηκωνει μεχρι 8gb ram.εχω 4gb.αν προσθεσω αλλη μια 4αρα συν μια geforce gtx 1050 2gb της Gigabyte τι λετε θα το σηκωσει ικανοποιητικα?Δηλαδη μια αναβαθμιση των 200ευρω

Απορία για Pubg 5 months 4 weeks ago #8

• tesco
  • tesco's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 373
Δεν θα πεταγα χρηματα σε αυτο το μηχανημα.
Να πω ο,τι πχ ειχες εναν 2600k/3770k/2500k και να τον ανεβαζες λιγο και να πηγαινες στα 16GB μαζι με μια 1050τι/1060 να πω οκ,αλλα δεν θα δεις ουσιωδης διαφορες που να δικαιολογουν τα 200€.Καλυτερα μαζεψε χρηματα,πουλα και το τωρινο και παρε κατι καινουριο.Επισης,απ'οτι καταλαβα,το παιχνιδι τραβαει ενα μεγατονο RAM,οποτε τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα.

Απορία για Pubg 5 months 4 weeks ago #9

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 968
Ο επεξεργαστης σου ποιος ειναι ακριβως i5 760; Θα σου πω το πιο απλο. Ενας γνωστος μου εχει i5 750 me 1050 2G της Gigabyte και 8GB RAM. Ναι μεν επαιζε Pubg αλλα επειδη το παιχνιδι κανει memory leak αναγκαζοταν να κανει restart το παιχνιδι μετα απο καθε game για να παιζει "χωρις" προβληματα.
Εννοειται πως επαιζε σε very low και σε αναλυση απο οτι θυμαμαι 1080.
Αλλα και παλι δεν ειχε καθολου σταθερα FPS, οταν πεφτει σε ενα σημειο τα σπιτακια κλπ δεν τα φτιαχνει με την πρωτη και φαινονται χαλια για λιγη ωρα φτανει το 1 FPS . Και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην μπορει να "λουταρει" τα σπιτια γρηγορα. Καμια φορα ο αντιπαλος τον σκοτωνει πριν του φτιαξει τα σπιτια γιατι οταν ειναι ετσι και εχει drop δεν μπορει να μπει μεσα. Αν το ψαξεις λιγο θα καταλαβεις τι εννοω.

Μετα που θα τα φτιαξει ειναι οκ το παιχνιδι αλλα οταν αλλαζει περιοχες πχ απο την μια πολη στην αλλη εχει απο μικρα μεχρι μεγαλα FPS drops.
Eκει που μπορει να εχει 60 FPS μπορει να πεσει στα 20. Ειδικα οταν εχεις αμαξι η μηχανη και παει πολυ γρηγορα μπορει να κολλησει ολοκληρο το παιχνιδι για καποια δευτερολεπτα. Επισης καμια φορα εχει drop οταν ριχνει με αυτοματο οπλο.

Στον test server διορθωθηκε το προβλημα και με τα κτηρια και με τα FPS drops σε μεγαλο βαθμο. Ναι μεν μπορει να εχει λιγα drop κατα την διαρκεια του game αλλα ειναι πολυ λιγα. Επισης δεν χρειαζεται restart μετα απο καθε game. Και γενικα το παιχνιδι το φτιαχνουν σιγα σιγα απο Σεπτεμβρη που το εχω μεχρι τωρα ο test server με τον κανονικο ειναι αλλο παιχνιδι με τις αλλαγες και παντα προς το καλυτερο για να γινει πιο playable.

YΓ Απο 8GB εβαλε 12GB RΑΜ αυτο εφτιαξε λιγο το προβλημα με τα restart στον κανονικο server αλλα στον test δεν εχει προβλημα ετσι και αλλιως.

Για μενα το καλυτερο ειναι να περιμενεις λιγο καιρο πριν κανεις το οτιδηποτε και να δεις τι παιζει.
Last Edit: 5 months 4 weeks ago by StrikeX.