Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 9 months ago #1

• thanosperama
  • thanosperama's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 60
λοιπον αφου εχω και εγω το προβλημμα μ και ειμαι σιγουρος οτι πολλοι συμπασχουν θα ηθελα να με βοηθησετε για την επιλογη του μαγαζιου οπου θα κανω την αγορα μ...θελω για full pc οπου τα parts του ειναιι :
Κουτί: Bitfenix Ronin (window)
Τροφοδοτικό: XFX TS Series 650W
Επεξεργαστής: FX 8320
Μητρική: Asus M5A97 EVO R2.0
RAM: G.Skill ARES F3-1600C9D-8GAB
Ψύκτρα επεξεργαστή: CoolerMaster Hyper 212 EVO
Καρτάρα γραφικών: Asus Radeon R9 280X 3GB Strix OC

ολα αυτα μαζι υπαρχουν μονο στο vision studio στη θεσσαλονικη αλλα ως αθηναιος εχω φοβο με την αποσσταση αλλα και με τις οχι λιγες αρνητικες κρητικες...επισης το πσ δν ξερω να το φτιαχνω μονος μ (δλδη ψιλοξερω αλλα δν το ρισκαρω) οποτε θελω και φτιαξιμο γιαυτο ψαχνω μαγαζι οπου να τα εχει ολα μαζι γτι το φτιαξιμο συνηθως εκει ειναι δωρεαν...

στο ζουμι λοιπον:
πειτε μ αποψεις για το vision studio και το αν θα εχω προβλημα με την μεταφορα και προτεινετε κανα μαγαζακι π ξερετε οτι ειναι καλο :)
The administrator has disabled public write access.

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 9 months ago #2

• Graven
  • Graven's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 67
Γιατί δεν κοιτάς στο e-shop;

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 9 months ago #3

• squier911
  • squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
  • Thank you received: 140
Graven wrote:
Γιατί δεν κοιτάς στο e-shop;

Το e-shop είναι ακριβό. Αλλά έχει ποικιλία

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 9 months ago #4

• thanosperama
  • thanosperama's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 60
κοιταξα και περα απο την τιμη π ειπωθηκε δν βρισκω ουτε την μητρικη π θελω ουτε το τροφοδοτικο...

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 9 months ago #5

• Graven
  • Graven's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 67
Μιας και είσαι απο Αθήνα καλό είναι, αφου δεν εμπιστεύεσαι ακόμα τον εαυτό σου στην συναρμολόγηση (λογίκο είναι, στην αρχη ολοι έτσι είναι),
να επιλέξεις μαγαζί απο την πόλη σου όσο διαφορά τιμης και να υπάρχει.
Σκέψου τα οφέλη (και τα έξοδα) σε περίπτωση DOA. Άλλο να στέλνεις απο Αθήνα-Θεσσαλονίκη με κουριερ και άλλο να υπάρχει το μαγαζί που ξέρεις που είναι.

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 8 months ago #6

• naruto14
  • naruto14's Avatar
  • Loader
  • PC Master Race!
  • Thank you received: 64
Προσοχή λίγο με το e-shop γιατί πολύ πιθανόν είναι να σας καθυστερήσουν την παραγγελία. Αν πάρετε πολλά από εκεί καλύτερα πρίξτε τους στα τηλεφωνήματα για να μην αργήσει πολύ :P

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 8 months ago #7

• O_Peltes
  • O_Peltes's Avatar
  • Storekeeper
  • Π-Α-Ν-Ι-Κ-Ο-Κ!
  • Thank you received: 26
Το e-shop ειναι περιεγο καταστημα μιασ και εχω βρεθει σε καταστασεισ αποπειρασ πυρπολησησ καταστηματοσ αρκετεσ φορεσ και δυστυχωσ δεν ειμαι ο μονοσ με παρομοιεσ εμπειριεσ...Αυτο που παρατηρω ειναι σε μερικα πραγματα εχει καλυτερεσ τιμεσ απο αλλα καταστηματα (εν μερει)!

Μια συμβουλη μου ειναι να γινονται μεσω τηλεφωνου οι παραγγελιεσ μιασ και μπορει να υπαρχει μια αμεση ενημερωση για διαθεσιμοτητα μιασ και τα site μερικεσ φορεσ αργουν να ενημερωθουν...

Επισησ να κοιτατε τα cookies σασ στα browsers που χρησιμοποιειται γιατι μερικεσ φορεσ διαφορα site αναλογα με την επισκεψιμοτητα σασ μπορει να μαγειρευουν τισ τιμεσ (το εχω δει σε αεροπορικεσ εταιρειεσ για εισητηρια,δεν ειναι απιθανο να συμβαινει και αλλου)

Το Πλαισιο ειναι μια καλη λυση βεβαια δεν εχει ποικιλια αλλα ειναι πολυ καλο στην εξυπηρετηση πελατων!

Το Easy Buy World δεν το εμπιστευομαι ιδιαιτερα μιασ και εχει περιεργεσ τιμολογιακεσ πολιτικεσ και χρησιμοποιει site οπωσ το skroutz παραπλανητικα (με χαμηλεσ τιμεσ για να τραβηξει πελατεσ)

Επισησ το Best Price ειναι πολυ καλο site τετοιασ χρησησ!!

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 8 months ago #8

• Vlad_25
  • Vlad_25's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 9
Το Easy Buy World το θεωρώ αξιόπιστο μιας και έχω πάρει πολλές φορές από αυτό. Έχει και εύκολο τρόπο ακύρωσης παραγγελίας και έκδοσης πιστωτικού τιμολογίου. Αντιθέτως δεν έχω μείνει ευχαριστημένος από το PC1 καθώς μια φορά παρήγγειλα λάθος μνήμη (ήμουν μικρός μη βαράτε :oops:) και δεν τη δέχτηκαν πίσω επειδή είχα ανοίξει τη συσκευασία.

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 8 months ago #9

• naruto14
  • naruto14's Avatar
  • Loader
  • PC Master Race!
Τόσα αξιόπιστα καταστήματα υπάρχουν στο skroutz. Κοίτα και τις αξιολογήσεις των καταστημάτων. Vision studio, mysystems, e-gate, digital master είναι μερικά από αυτά.

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 8 months ago #10

• naruto14
  • naruto14's Avatar
  • Loader
  • PC Master Race!
Λογικό μου φαίνεται ότι δεν στην δέχτηκαν πίσω. Τι να την έκαναν μετά ανοιγμένη συσκευασία? :P

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 8 months ago #11

• Throrin
  • Throrin's Avatar
  • Payment receiver
  • 30+ years of gaming and counting
  • Thank you received: 71
Δεν ξέρω από τιμές τώρα τι γίνεται και αν έχει τα συγκεκριμένα κομμάτια που θέλεις, γιατί έχω καιρό να ψωνίσω εξαρτήματα PC ΑΛΛΑ ένα μαγαζί στην Αθήνα που μου αρέσει πολύ είναι το MSystems γιατί είναι ευγενικότατοι, με άριστη και άμεση εξυπηρέτηση και βρίσκεται στην οδό Φραντζή. Τελευταία αγορά που είχα κάνει από εκεί ήταν μία κάρτα γραφικών GTX680 η οποία μου ήρθε άμεσα. Μετά από 1 εβδομάδα μου έκανε κάτι κόλπα και τελικά ήταν προβληματική (απλά έτυχε δεν φταίει το μαγαζί) , τους την έστειλα πίσω και μου έστειλαν νέα κάρτα αμέσως χωρίς ερωτήσεις και προβλήματα.

Ρίξε μια ματιά, δεν χάνεις κάτι.
Last Edit: 3 years 8 months ago by Throrin.

καλυτερο μαγαζι στο σκρουτζ για hardware 3 years 8 months ago #12

• DePalouk
  • DePalouk's Avatar
  • Packer
  • Κοντοσούβλι Enthusiast
  • Thank you received: 84
Από το vision studio πήρα το pc τον προηγούμενο Δεκέμβριο (κυρίως γιατί εκεί βρήκα όλα τα κομμάτια πιο φθηνά), μου πρόσφεραν δωρεάν συναρμολόγηση αλλά το έφτιαξα μόνος μου μιας και μπορούσα. Έμενα Ξάνθη τότε και όλα έφτασαν μια χαρά σε λιγότερο από μια βδομάδα, ακόμα και μετά από κάποιες αλλαγές της τελευταίας στιγμής που έκανα, δεν είχα κανένα πρόβλημα.
  • Page:
  • 1
  • 2