TOPIC: Επιλογή laptop

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #49

• Squier911
  • Squier911's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 140
MajorGamer wrote:
Παιδιά μια ερώτηση.Είμαι άσχετος από κάρτες γραφικών,επεξεργαστές και μπλα μπλα......
Εχω αυτό το laptop shop.lenovo.com/gr/el/laptops/lenovo/g-s...εχνικές_Προδιαγραφές με ι5 επεξεργαστή.
μπορεί να σηκώσει παιχνίδια και αν ναι πια.....Εχω ps4 και δεν εχω και τρελές απαίτησης απο το laptop απλά καλό θα ηταν να έχω μια επιλογή κάθως δεν εχω pc.

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

Ξαναπόσταρε το link δεν δουλευει
The administrator has disabled public write access.

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #50

• MajorGamer
  • MajorGamer's Avatar
  • Wishlister

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #51

• Squier911
  • Squier911's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 140
Το laptop σου φοράει την hd8750 της ATI. Αξιοπρεπέστατη κάρτα. Θα μπορεί να σηκώσει κάποια παιχνίδια όπως AC4,CoD Ghost, battlefield 3 (στα Ultra), Battlefield 4 (στο medium) και γενικά σχεδόν όλα τα παιχίδια στο medium (τουλάχιστον).

Δεν ξέρω πάρα πολλά απο κάρτες αλλά πιστεύω ότι είσαι καλυμμένος για 2 χρόνια :3

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #52

• reppas
  • reppas's Avatar
  • Add-to-carter
Καλησπέρα παιδιά. Θ ήθελα.μια βοήθεια για μια γενική αναβάθμιση σε laptop fujitsu siemens v5535. Περιμένω τν βοήθεια σας.

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #53

• Nikolas
  • Nikolas's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 3
Καλησπέρα.Ως κατοχος λαπτοπ θα σου πω ότι η μονη αναβαθμιση που μπορει να γινει σε λαπτοπ είναι να βγαλεις τον σκληρο δισκο και να τον αντικαταστησεις με έναν ssd.Σκεφτομαι να βαλω και εγω ssd γιατι ο σκληρος μου αρχισε να σφυριζει λιγο μετα από 3 χρονια.

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #54

• reppas
  • reppas's Avatar
  • Add-to-carter
Το λάπτοπ που έχω έχει ssd εμένα μ ενδιέφερε κάτι άλλο.

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #55

• DePalouk
  • DePalouk's Avatar
  • Packer
  • Thank you received: 84
Ψήνομαι να πάρω ένα laptop τώρα που θα γυρίσω στην σχολή, φθηνούτσικο (μέχρι 300-350), για να περνάει η ώρα όταν γυρνάω στο πατρικό μου. Χρήση κυρίως για internet surfing (παρακολούθηση streams στο twitch, videακια στο youtube, κλπ) και να βλέπω καμιά σειρά/ταινία από τον εξωτερικό που έχω. Έχει κανείς καμία πρόταση ή γενικά για τι χαρακτηριστικά περίπου να κοιτάξω;
Για gaming έχω τον σταθερό τον τούμπανο στο σπίτι που μάλλον θα τον αναβαθμίσω του χρόνου με sli 980 (ή τις αντίστοιχες που θα βγουν τότε) .

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #56

• Sasorizz
  • Sasorizz's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 56
Εγώ σου προτείνω αυτό σε πάει στα 370 € αλλά τα αξίζει. Τώρα άμα θες κάτι άλλο θα σου πω τι χαρακτηριστικά να κοιτάξεις στο laptop που θες. 1) To CPU να είναι κοντά στα 2 GHz και παραπάνω να ναι ακόμα καλύτερα και να προσέξεις μην πάρεις κανα APU της AMD γιατί σε αυτές τις τιμές σέρνονται, θα σου κολλάει συνέχεια το laptop. 2) GPU σε laptop σε αυτά τα λευτά μπορείς να βρεις όχι ότι θα το χρειαστείς με αυτή τη χρήση που μου λες αλλά αξίζει να έχει πάνω του. 3) RAM αναγκαστικά πρέπει να έχει 4 GB από μόνο του και θα ήταν καλό άμα έβρισκες ένα laptop με δυνατότητα επέκτασης RAM. 4) Οθόνη 15,6 ίντσες σε αυτά τα λεφτά και δύσκολο αλλά εφικτό να βρεις 17αρα αλλά και η 15αρα είναι κομπλέ. 5) Όσα laptops γράφουν Free Dos/Dos δεν έχουν λογισμικό μέσα αν δεν μπορείς να βάλεις μόνος σου τότε κοίτα κάποιο που να έχει από μόνο του. Αυτά :D
Υ.Γ. Μην πάρεις HP Laptop :P
Last Edit: 5 years 2 months ago by Sasorizz.
The following user(s) said Thank You: DePalouk

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #57

• DePalouk
  • DePalouk's Avatar
  • Packer
  • Thank you received: 84
Ευχαριστώ, θα κοιτάξω και το g500.Οθόνη μάλλον 15αρα και λογισμικό να μην έχει δεν έχω πρόβλημα. Η μόνη αναβάθμιση που θα κάνω μάλλον κάποια στιγμή στο μέλλον θα είναι να αλλάξω τον hdd με έναν ssd (ή 120 ή 250) μιας και δεν με ενδιαφέρει πολύ η χωρητικότητα (τα περισσότερα αρχεία θα τα έχω στον εξωτερικό).

Επιλογή laptop 5 years 2 months ago #58

• Sasorizz
  • Sasorizz's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 56
Μια χαρά άμα δεν σε νοιάζει για το λογισμικό, θα βρεις μεγαλύτερη ποικιλία και καλή. Σωστός, η καλύτερη αναβάθμιση είναι ο SSD και όταν με το καλό πάρεις τον SSD, παίρνεις μια θήκη εξωτερικού δίσκου και βάζεις τον σκληρό δίσκο που σου έμεινε και τον κάνεις εξωτερικό. Tips :Με την αγορά του laptop σου πάρε μια βάση γιατί είναι πάρα πολύ χρήσιμη αν θα το λειτουργείς πολλές ώρες π.χ. αυτή ή αυτή. Επιπλέον το έχω βρει πάρα πολύ βολικό να βάζω το πληκτρολόγιο του σταθερού μου και το ποντίκι του και να τα χρησιμοποιώ στο laptop όταν είμαι π.χ. διακοπές. :)
Last Edit: 5 years 2 months ago by Sasorizz.

Επιλογή laptop 5 years 1 month ago #59

• xxrhstos0
  • xxrhstos0's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
γεια σας,

Ειμαι ετοιμος για την αγορα του mackbook pro 15 retina 2.2GHz quad-core Intel Core i7 / 16GB RAM / 256GB Flash ...η χρηση του θα ειναι για παραγωγη μουσικης στο οποιο θα περαστουν προγραμματα μουσικης παραγωγης..αυτο που με απασχολει ειναι τα 2.2 ghz, και αναρωτιεμαι αν ειναι λιγα για αυτην την χρηση που θελω...και τι ενοει με τον ορο flash; αν και θεωρω λιγο τσιμπημενη την τιμη τιμη της apple μιας και ειμαι κατοχος ενος imac 27 πιστευω οτι ειναι αξιοπιστα!

Επιλογή laptop 5 years 1 month ago #60

• TehFoRoD
  • TehFoRoD's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 2
Kαλησπερα στην ομορφη παρεα!Θα ηθελα να μου προτεινετε ενα λαπτοπ 17+ ιντσες αυστηρα (γιατι το ζηταει και περιεργο ατομο) γυρω στα 400 με 400 και κατι ευρω.Προοριζεται για browsing,καμια ταινια και βιντεο και για εφαρμογες τυπου office.Θελω την καλυτερη δυνατη επιλογη σε αυτα τα λεφτα.
Ευχιριστω πολυ εκ των προτερων!
To be or not to be recon