Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: GTX 970 Εκδοση.

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #1

• Huntsman
  • Huntsman's Avatar
  • Add-to-carter
  • Παίζω πολλά παιχνίδια όχι τόσο FPS. Πάντως με αγαπημένη σειρά το Assassin's Creed.
  • Thank you received: 3
Γεια σας!! Ειχα ξανα κανει ενα topic με το αν ειναι καλη η Zotac 970 (η μικρουλα).

Λοιπον μετα απο σκεψη ειπα να αγορασω την Pali gtx 970 JetStream. Τελικα δεν κατεληξα.
Οπως ολοι ξερουμε λιγοι ειναι αυτοι, που επιλεγουν Zotac και Palit

Εσεις τι γνωμη εχετε για τις 2 εταιριες ;;
και ποια απο αυτες της 2 θα περνατε ;;

Ευχαριστω. :huh:
Just Do It.
The administrator has disabled public write access.

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #2

• Squier911
  • Squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
  • Thank you received: 140
Zotac εγγυήση :3

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #3

• Huntsman
  • Huntsman's Avatar
  • Add-to-carter
  • Παίζω πολλά παιχνίδια όχι τόσο FPS. Πάντως με αγαπημένη σειρά το Assassin's Creed.
squier911 wrote:
Zotac εγγυήση :3

Ευχαριστω για την απαντηση, φιλε εισαι κατοχος Zotac;; αν ναι και εχεις χρονο, μπορεις να κανεις ενα μικρο review;;
Just Do It.

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #4

• Squier911
  • Squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
Είμαι κάτοχος της Asus gtx970 strix edition αλλά ήταν να πάρω τη μεγάλη Zotac (AMP! Extreme Edition). Είχα ακούσει πολύ καλά λόγια. Επίσης, είναι factory overclocked, αν αυτό σου λέει κάτι...Πρόσεχε όμως ακόμα και η Omega είναι τεράστια.
Οπως και να χει όλες οι 970 είναι πάνω κάτω τα ίδια. Η Gigabyte G1 είναι μάλλον η καλύτερη. Πάρε καλύτερα την πιο φτηνή. Θα σου πρότεινα να αποφύγεις την Evga γιατί έχουν κάτι θέματα με την ψύξη.

Υ.Γ. : δεν έχω κανένα παράπονο απο την Asus
The following user(s) said Thank You: Huntsman

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #5

• Huntsman
  • Huntsman's Avatar
  • Add-to-carter
www.skroutz.gr/s/5700237/Zotac-GeForce-G...GB-ZT-90101-10P.html ελεγα αυτη. Ειδα και τα 2 σχολια και με εντυπωσιασαν απο αυτη την εκδοση. Οποτε οχι palit εε;
Just Do It.

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #6

• Squier911
  • Squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
Αν έχει όντως 337 ευρώ τρέξε να την πάρεις αλλα δεν ξέρω. Είναι γνωστό κατάστημα; Το εμπιστεύεσαι; Εγώ δεν το ξέρω. Κάτι βρωμάει :dry:Είναι πολύ φτηνά.
Αν όμως ειναι να δώσεις πάνω απο 350 πάρε καλύτερα την Gigabyte ;)Να είσαι σίγουρος ότι είναι καλή

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #7

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Computer Engineer / Tech Enthusiast
  • Thank you received: 670
Huntsman wrote:
www.skroutz.gr/s/5700237/Zotac-GeForce-G...GB-ZT-90101-10P.html ελεγα αυτη. Ειδα και τα 2 σχολια και με εντυπωσιασαν απο αυτη την εκδοση. Οποτε οχι palit εε;
Σε ίδια chip είναι εύκολο να δεις τι σε συμφέρει. Πάντα η κάρτα με το μεγαλύτερο Core Clock θα είναι η πιο γρήγορη. Αν δεν κάνεις OC (κακώς) τότε κοίτα ποια κάρτα έχει το μεγαλύτερο Boost clock. Αν κάνεις OC (που το προτείνω) τότε θα πρέπει να δεις reviews και να δεις ποια κάρτα είναι καλύτερη OCer. Απ' ότι έχω κοιτάξει η Gigabyte είναι από τις καλύτερες κάρτες καθώς με OC φτάνει κοντά στα 1505/1515mhz. Υπάρχουν και άλλες εκδόσεις που φτάνουν πιο ψηλά, αλλά είναι αρκετά πιο ακριβές και η διαφορά στα FPS θα είναι 1 εως 3.

Η zotac φαίνεται πολύ καλή επιλογή καθώς δεν αποδίδει πολύ χειρότερα, αλλά είναι αρκετά πιο φθηνή. Το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις ακόμη είναι ο θόρυβος. Η gigabyte φαίνεται να έχει κάνει καλή δουλειά σε αυτόν τον τομέα, οπότε σύγκρινε αυτές τις δύο.

Όσο για το αν εμπιστεύεσαι το μαγαζί, απλώς επιλέγεις να πληρώσεις με αντικαταβολή :PΕγώ ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με κάποιο μαγαζί από το skroutz.

GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #8

• ReaperX
  • ReaperX's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
Λοιπόν έχω την Zotac πάνω από ένα μήνα.

Η ψυκτρα της δεν είναι καλή και σε φορτίο κάνει πάρα πολύ θορυβο.
Επίσης έχει πάρα πολύ χαμηλό tdp με αποτέλεσμα να έχει πολύ throttling.

Εγώ βέβαια την πήρα εις γνώση μου,αφού την έχω στο νερό και παίζω με custom bios,αν τώρα εσύ δε θες να πολυασχοληθεις κοίτα προς gigabyte και Msi μεριά.

Μια απ τα ίδια πρέπει να είναι και η palit.
Last Edit: 3 years 11 months ago by ReaperX.

Re:GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #9

• megathemiis
  • megathemiis's Avatar
  • Moderator
  • Trust Me, I'm an "Engineer"
  • Thank you received: 1344
Η Gigabyte νομίζω και εγώ πως είναι η καλύτερη επιλογή. Έχει πολύ καλό σύστημα ψύξης, έχει αρκετό περιθώριο για overclock και ακόμη και αν δεν την πειράξεις (OC) αποδίδει εξαιρετικά. Το μόνο αρνητικό που έχω ακούσει για την συγκεκριμένη είναι πως σε μεγάλο φόρτο έχει coil whine, αλλά όχι σε τρομακτικά επίπεδα.

Re:GTX 970 Εκδοση. 3 years 11 months ago #10

• Huntsman
  • Huntsman's Avatar
  • Add-to-carter
Το μαγαζι ειναι ΟΚ. Εγω OC δεν κανω στην καρτα γραφικων (περα οτι δεν το εχω επιχειρησει ποτε, πιστευω οτι ειναι αρκετα δυνατη απο μονη της). Πολλοι μου ειπαν χωρις δευτερη σκεψη να παω στην palit γιατι εχει παρομοια τεχνολογια με την Stryx. τελικα που να παω;;

Τωρα για της Gigabyte την εκδοση, γνωριζω οτι ειναι καλυτερη αλλα δεν θελω να δωσω 400€. Ασχετα που δεν χωραει στο κατι μου.
Just Do It.