Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio?

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 10 months ago #1

• hiimFred
  • hiimFred's Avatar
  • Storekeeper
  • Computer and video games enthousiast - Veroia - GR
  • Thank you received: 119
Ήταν πολύ hot forum κάπου εκεί στο 2009-2010 :P
The administrator has disabled public write access.

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 10 months ago #2

• rapsoulis
  • rapsoulis's Avatar
  • Packer
  • Net & Sys Admin + Computer Engineer
  • Thank you received: 156
hiimFred wrote:
Ήταν πολύ hot forum κάπου εκεί στο 2009-2010 :P

Για πες μας και το nickname που είχες; :P
Είχα πάει μέχρι και στην συνάντηση που είχε γίνει στην Αθήνα. :P
AMD FX-8320 || Gigabyte 990FXA-UD3 (rev1.0) || Kingston HyperX 16GB 1600Mhz CL9 (4x4GB DIMMs) || Sapphire 7970 Vapor-X GHZ Edition || Kingston Hyper-X 3K 120GB || WD 1TB Black SATAIII || WD 500GB Green SATAII || Corsair 600M || Aerocool Xpredator (Black)

EVGA Affiliate Code: EFLAVH3SBF

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 10 months ago #3

• Hechmanic369
  • Hechmanic369's Avatar
  • Unpacker
  • CATCH-A-RIIIIDE!!!
  • Thank you received: 453
Ζinon εδω. Είχα γράψει και 2-3 guides σχετικά με εγκατάσταση win7 μεσω usb στο myplaisio και γενικά ήμουν αρκετά ενεργό μέλος.
Χαίρομαι που βρίσκω άτομα από εκείνο το forum μετά από 7 χρόνια περίπου! :woohoo:

ΥΓ: και αν θυμάμαι καλά έναν από τους admins λεγόταν QAntonisQ ή κάτι τέτοιο :P

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 10 months ago #4

• rapsoulis
  • rapsoulis's Avatar
  • Packer
  • Net & Sys Admin + Computer Engineer
  • Thank you received: 156
Hechmanic369 wrote:
Ζinon εδω. Είχα γράψει και 2-3 guides σχετικά με εγκατάσταση win7 μεσω usb στο myplaisio και γενικά ήμουν αρκετά ενεργό μέλος.
Χαίρομαι που βρίσκω άτομα από εκείνο το forum μετά από 7 χρόνια περίπου! :woohoo:

Γειά σου ρε φίλε! Δεν σε θυμάμαι να σου πώ την αλήθεια, αλλά είναι ωραία να ξαναβρισκόμαστε μετά από χρόνια! :)Κατά διαστήματα είχα πετύχει σκόρπια μερικά μέλη, αλλά ως εκεί. Με ένα παλικάρι από εκεί είχαμε ξεκινήσει και κάτι δικό του, σε παρόμοια φάση, αλλά δυστυχώς δεν προχώρησε, αλλά τον πέτυχα εδώ μέσα πριν κάνα μήνα και θυμήθηκα τα παλιά! :P
Τον Ultraex δεν ξέρω αν τον θυμάσαι, αλλά τον βλέπω καμιά φορά στο origin (Battlefield). :P

Το δικό μου nick ήταν kalathakia. Είχα κάνει review σε ένα turbo-x λάπτοπ που είχα αγοράσει το 2012. Δεν θυμάμαι αν είχα γράψει τίποτα άλλο, αλλά γενικά ήμουν και γω από τα ενεργά μέλη. Ασχολούμουν και με το OC περιστασιακά τότες :P
Χρυσές εποχές ΠΑΣΟΚ. (τρολολολο)
AMD FX-8320 || Gigabyte 990FXA-UD3 (rev1.0) || Kingston HyperX 16GB 1600Mhz CL9 (4x4GB DIMMs) || Sapphire 7970 Vapor-X GHZ Edition || Kingston Hyper-X 3K 120GB || WD 1TB Black SATAIII || WD 500GB Green SATAII || Corsair 600M || Aerocool Xpredator (Black)

EVGA Affiliate Code: EFLAVH3SBF

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 10 months ago #5

• Hechmanic369
  • Hechmanic369's Avatar
  • Unpacker
  • CATCH-A-RIIIIDE!!!
  • Thank you received: 453
rapsoulis wrote:
Hechmanic369 wrote:

Γειά σου ρε φίλε! Δεν σε θυμάμαι να σου πώ την αλήθεια, αλλά είναι ωραία να ξαναβρισκόμαστε μετά από χρόνια! :)Κατά διαστήματα είχα πετύχει σκόρπια μερικά μέλη, αλλά ως εκεί. Με ένα παλικάρι από εκεί είχαμε ξεκινήσει και κάτι δικό του, σε παρόμοια φάση, αλλά δυστυχώς δεν προχώρησε, αλλά τον πέτυχα εδώ μέσα πριν κάνα μήνα και θυμήθηκα τα παλιά! :P
Τον Ultraex δεν ξέρω αν τον θυμάσαι, αλλά τον βλέπω καμιά φορά στο origin (Battlefield). :P

Το δικό μου nick ήταν kalathakia. Είχα κάνει review σε ένα turbo-x λάπτοπ που είχα αγοράσει το 2012. Δεν θυμάμαι αν είχα γράψει τίποτα άλλο, αλλά γενικά ήμουν και γω από τα ενεργά μέλη. Ασχολούμουν και με το OC περιστασιακά τότες :P
Χρυσές εποχές ΠΑΣΟΚ. (τρολολολο)

Τον θυμάμαι τον Ultraex, αλλά ελάχιστα μην φανταστείς. :lol:Το δικό σου δυστυχώς δεν το θυμάμαι, ίσως επειδή δεν πολυ έμπαινα σε OC λημέρια τότε. Αλλά και πάλι χαίρομαι που είμαστε εδώ και τα λέμε μετά από τόσα χρόνια. Βρε το myplaisio τι μου θύμισε... :cheer:
Last Edit: 1 year 10 months ago by Hechmanic369.

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 2 months ago #6

• Argaliad
  • Argaliad's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Hi Guys, Argaliad ιδιο nick ειχα ημουν πολυ ενεργος το τελευταιο 1.5 χρονο πριν κλεισει ειχα φτασει νομιζω και 30αδα top posters, σε θυμαμαι Kalathakia και τον Ultraex και πολλα αλλα nicknames. Ηταν καλη κοινότητα κριμα που εκλεισε ειχα μπει θυμαμαι για να ζητησω βοηθεια για ενα προβλημα για μια καρτα γραφικων την 6850 τοτε μολις ειχε βγει και ετρωγα τρελα crash εντελως noobas σε tech πραγματα και σε 1.5 χρονο με απειρες ωρες καθε μερα να διαβαζω προβληματα και λυσεις και οδηγους και απο ξενα site με μπηκε το μικροβιο και εγινα tech expert, ημουν και ποιο μικρος τοτε απορω που την ειχα την ορεξη να παταω το refresh να βρισκω ερωτησεις και να απανταω στα προβληματα του καθενως και αμα ξερω να προσφερω λυση ή ακομα και να κατσω να ψαξω λύση αμα δεν ηξερα.

Τελευταιο πραγμα που θυμαμαι ειναι μια δωρεα που ειχαμε κανει με υπολογιστες και περιφερειακα στο χαμογελο του παιδιου η κατι τετοιο το Forum επαιρνε πολλες πρωτοβουλιες και ειναι κριμα που εκλεισε τοσο αποτομα, θυμαμαι απλως μια μερα πηγα να μπω και δεν ηταν online χωρις καμια ειδοποίηση.

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 2 months ago #7

• dimitris21
  • dimitris21's Avatar
  • Wishlister
  • MSc Student Data Management, PC Gamer
Και εγώ δραστηριοποιήθηκα στο myplaisio τον τελευταίο χρόνο πανω κάτω λειτουργίας του και μάλιστα είχα ανεβάσει πολλές ειδήσεις και νομίζω και κάποια reviews που πλέον όμως δεν θυμάμαι. Είχα το ίδιο nick με εδώ. Επίσης, είχα και εγώ παρεβρεθεί στην συνάντηση που έγίνε στην Αθήνα κοντά στα Χριστούγεννα του 2012. Πότε περάσανε 5 χρόνια από τότε ούτε που το κατάλαβα!

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 2 months ago #8

• eptanisios
  • eptanisios's Avatar
  • Wishlister
  • ~Winter is coming...
  • Thank you received: 1
Καλησπέρα παιδιά. Ήμουν και γω μέλος. Θρυλικό forum και προσωπικά το πρώτο μου φόρουμ τεχνολογίας που έγραφα πρώτα σαν μέλος και το τελευταίο χρόνο πριν κλείσει ως newsposter/mod. Ξεκίνησα τελείως σε noob (εντελώς) αρχάριο επίπεδο γνωσεων πάνω σε hardware / pc και έμαθα πάρα πολλά πράγματα μέχρι τη μέρα που έκλεισε απλά διαβάζοντας / ρωτώντας.

Γνώρισα πολλά άτομα εκ των οποίων με 2-3 παιδιά μιλάμε ακόμα.

Με τον Ultraex ( Νίκος ) και yorgaraz ( Γιώργο ) μιλάμε ακόμα καμιά φορά όπως και με τον Δημήτρη από πάνω.

Καθημερινή επαφή έχω με τους Αντώνη ( qantonisq ) και Πανο ( panoskobexidis )

Ωραίο φόρουμ για την εποχή του με καλά και φιλικά μέλη.
Last Edit: 1 year 2 months ago by eptanisios.
The following user(s) said Thank You: UltraB

Πόσοι από εδώ ήσασταν και στο myplaisio? 1 year 1 month ago #9

• UltraB
  • UltraB's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
I was there too (QantonisQ).

Παλιές καλές εποχές.
Έχω χάσει αρκετά άτομα πάντως ή έχουν αλλάξει username (like me). Πχ redgiwrgos, τον bizimi που ήταν ο διευθύνων και άλλους πολλούς.

Ευτυχώς γνώρισα αρκετά & καλά άτομα που μιλάμε ακόμα και σήμερα λίγο - πολύ.