Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Τι όνειρο είδατε;

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #1

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Το είδα κάπου και μου φάνηκε πάρα πολύ ενδιαφέρον. Εδώ λοιπόν θα λέμε όνειρα που είδαμε, είτε πρόσφατα τύπου «είδα χθες βράδυ πως...», είτε όνειρα που είδαμε κάποτε και μας έχουν μείνει ανεξίτηλα στο μυαλό μας. Δεν χρειάζεται να το παλεύουμε πολύ, απλά θα τα λέμε, όπως θα τα λέγαμε στη γιαγιά γειτόνισσα που ξέρει και τα εξηγεί. Αν είναι περίεργα, σουρεαλιστικά, αλλόκοτα, κλπ, μην ντραπείτε, έτσι είναι συνήθως τα όνειρα, αλλοπρόσαλλα κι απίστευτα. Για πείτε λοιπόν...:)

Κάνω την αρχή με ένα όνειρο που έβλεπα πολύ συχνά όταν ήμουν μικρός και δεν το ξεχνάω κι ας πέρασαν τρεις δεκαετίες από τότε:
Έβλεπα τη γωνία από μια αυλή, τίποτα πιο μέσα, τίποτα πιο έξω, μάλλον νύχτα, ή μέρα με πυκνή ομίχλη. Είχε χαμηλό απεριποίητο ξύλινο φράχτη, απ' αυτόν τον κλασικό με τις αραιές όρθιες σανίδες μυτερές στην κορυφή. Μέσα το χορτάρι και τα αγριάγκαθα είχαν φτάσει ένα μπόι. Ένα ρυάκι έμπαινε από τη μια μεριά, και έβγαινε από την άλλη διασχίζοντας το κομμάτι της αυλής που έβλεπα, μικρό, στενό αυλάκι, ένα βήμα πλατύ όλο κι όλο, ρηχό αλλά πεντακάθαρο. Κάποιο μεγάλο δέντρο υπήρχε μέσα στην αυλή αλλά έξω απ' το οπτικό μου πεδίο, όμως ένα χοντρό κλαδί του απλωνόταν μέχρι πάνω από το ρυάκι. Στο κλαδί αυτό πάνω ήμουν σκαρφαλωμένος εγώ. Παντού υπήρχαν φίδια! Πάρα πολλά φίδια, μεγάλα και μικρά, κάθε είδους, χρώματος, και σχεδίου, σέρνονταν το ένα πάνω στο άλλο, μέσα στα χόρτα, πάνω στο κλαδί, πάνω σε μένα. Όλα όμως στην από δω μεριά του ρυακιού. Ήξερα, με τον τρόπο που ξέρουμε κάτι στα όνειρα, πως ο μόνος τρόπος για να γλιτώσω ήταν να περάσω το ρυάκι, και να πηδήξω μετά τον φράχτη και να βγω από την αυλή. Ισορροπούσα πάνω στο κλαδί μέχρι που έφτανα στην άκρη του, και μετά πήδαγα κάτω, μέσα στο κουβάρι με τα φίδια, πεταγόμουν όρθιος και όρμαγα σαν τρελός να περάσω το ρυάκι....
Ξύπναγα πάντα κάθιδρος ακριβώς στη στιγμή που έκανα το σάλτο, δεν είδα ποτέ να περνάω επιτέλους απέναντι και να ξεφεύγω. :dry:

Έχω άλλο ένα που επίσης έβλεπα μικρός συχνά, πιο θρίλερ, αλλά θα σας το πω την επόμενη φορά.:)

Και για να κλείσω, είδα χθες ότι βρισκόμουν με την γυναίκα μου σε έναν κεντρικό δρόμο στα Γιάννενα, μέρα μεσημέρι, κόσμος να πηγαινοέρχεται. Ξαφνικά ακούστηκαν μουγκανητά, και βαριά ποδοβολητά. Κι εμείς και όλοι οι υπόλοιποι κοντοσταθήκαμε, για να δούμε έκπληκτοι μια αγελάδα να τρέχει πανικόβλητη, και πίσω της να ξεμυτάει από τη γωνία ένας... Μινώταυρος (όχι ο Μπομπ Δημήτρη) και να την κυνηγάει! Παιδιά μη γελάτε καθόλου, ήταν πολύ τρομαχτικός λέμε! Χεστήκαμε όλοι, βγάλανε σπίθες οι σόλες μας στην άσφαλτο τόσο γρήγορα που λακίσαμε. Πανύψηλος ίσαμε δύο ενήλικες άντρες τον έναν πάνω στον άλλον, σκούρο καφέ χρώμα, με ανθρώπινο κορμί πάρα πολύ γεροδεμένο σαν του Χαλκ, οπλές αντί για πατούσες, και κεφάλι ταύρου με δύο κοντά κέρατα και χαλκά στη μύτη. Μας αγνόησε όλους όμως και ακολούθησε την φουκαριάρα την αγελάδα τρέχοντας, σκουντώντας και αναποδογυρίζοντας σαν παιχνίδια τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα. Παρακάτω δυστυχώς δεν θυμάμαι τίποτα... :dry:

Πείτε κι εσείς ρε παιδιά, τι βλέπετε;...:)
Last Edit: 3 years 6 months ago by MADnJIM.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: symphonyx13

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #2

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2230
Χαχαχα ωραίο thread Σπύρο.... Τα τελευταία χρόνια βλέπω πολύ λίγα όνειρα σε σχέση με ποιο παλιά..Γενικά όμως η όλη φάση με αυτά μου προκαλούσαν πάντα το ενδιαφέρον καθώς και οι διάφορες θεωρίες γύρω από αυτά...Το σίγουρο είναι (έτσι πιστεύω δηλαδή ) ότι τα όνειρα είναι ένας τρόπος επικοινωνίας με τα ποιο βαθιά σημεία του υποσυνείδητου μας..Αρκετά από τα μηνύματα, μας είναι δύσκολα φυσικά να τα κατανοήσουμε μιας και όταν ξυπνάμε συνήθως θυμόμαστε ελάχιστα πράγματα...
Last Edit: 3 years 6 months ago by ConstantinosRed.

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #3

• TheRatWayID
  • TheRatWayID's Avatar
  • Shipper
  • You’ve met with a terrible fate, haven’t you?
  • Thank you received: 113
Είχα δει μια φορά ότι είχε γίνει η αποκάλυψη , ο ουρανός ήταν γκριζοκαφέ ,τα σπίτια ήταν όλα διαλυμένα σαν να είχε πέσει πυρηνική βόμβα, ενώ οι άνθρωποι αλληλοσκοτώνονταν για προμήθειες. Ήμουν με έναν φίλο μου,όταν νύχτωσε μας πήραν από πίσω κάτι zombies και τρέχαμε μέσα στα ερείπια και τα χαρακώματα δεν είχαμε ούτε όπλα , τίποτα.Στη συνέχεια βρήκαμε έναν καταυλισμό και κοιμηθήκαμε.Το πρωί κατι περίεργο ακούστηκε , έτρεμε η γη ,σε απόσταση 1 χιλιομέτρου έβγαινε από το έδαφος ένας τεράστιος γαλαζοπράσινος δράκος όπου μπορούσα να τον ακούσω να μου μιλάει με τηλεπάθεια.Αυτός μπορούσε να γυρίσει το χρόνο πίσω ώστε να αποτρέψουμε αυτό που είχε γίνει.Μετά πέταξα μαζί του και..ξύπνησα.
Last Edit: 3 years 6 months ago by TheRatWayID.

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #4

• simovitch123
  • simovitch123's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 947
Υπέροχη η ιδέα σου Σπύρο :like:Τα φίδια σύμφωνα με τη γιαγιά μου σημαίνει εχθρός :P

Εγώ όταν ήμουν μικρός έβλεπα το εξής όνειρο:Έβγαινα με το ποδήλατο μου απο το σπίτι και πήγαινα χαλαρός μια βόλτα, μέχρι που κάποια στιγμή έφτανα σε έναν κατηφορικό κεντρικό δρόμο δίπλα στο σπίτι μου και έχανα τον έλεγχο του ποδηλάτου μου. Τα φρένα δεν δουλεύαν, τα πηδάλια κουνιόντουσταν μόνα τους, η ταχύτητα αυξανόταν ραγδαία απο μόνη της και εγώ δεν μπορούσα με τίποτα να σταματήσω ή ακόμα και να πηδήξω απο το ποδήλατο γιατί κολλούσα πάνω στη σέλα, μέχρι που κάποια στιγμή έπεφτα πάνω σε μια νταλίκα και ξυπνούσα απότομα υδρωμένος.Για κάποιο περίεργο λόγο αυτό το όνειρο το έβλεπα κάθε εβδομάδα, μέχρι που σιγά σιγά εξαφανίστηκε και ησύχασα :lol:

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #5

• Tanno
  • Tanno's Avatar
  • User is blocked
  • «Η Φαντασία είναι η Πραγματικότητα του Νου.» - Tanno Buchino
  • Thank you received: 94
Αυτά τα όνειρα... Τα βλέπω ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ. Σχεδόν κάθε μέρα κάθε διαφορετικό όνειρο, τόσο που τα συνήθισα. Είναι η πηγή έμπνευσης μου στα βιβλία, καθώς και προοίωνοι για το μέλλον.

Πάρτε ένα τέτοιο να καταλάβετε τι τρελά όνειρα βλέπω...

«Βρέθηκα μία νύχτα να βρίσκομαι κάτω στη γειτονιά μου. Αντί για την είσοδο της πολυκατοικίας, ήταν ένα μαγαζί - δεν ξέρω τι είδος μαγαζιού ήταν - που έπιασε φωτιά στον υπόγειο. Οι ιδιοκτήτες του έσβησαν την φωτιά. Την επόμενη νύχτα, οι ιδιοκτήτες απόρησαν από που ήρθε η ζέστη και μου ζήτησαν να πάω κάτω να δω. Κατέβηκα στο δωμάτιο της γεννήτριας και είδα ένα κακό πλάσμα. Αυτό το κακό πλάσμα που έκανε να πιάσει φωτιά ο τόπος πριν και να κάνει ζέστη τότε ήταν ένα γκολέμ της λάβας στο ίδιο ανάστημα με μένα. Από καθαρή τύχη είχα πάρει κάτι το μεταλλικό και το σκότωσα πισώπλατα που ήταν το αδύναμο σημείο του. Όταν εξαφανίστηκε, η φωτιά και η ζέστη εξαφανίστηκαν σιγά-σιγά.

Στην επόμενη κοίμηση, στον ίδιο κόσμο, είδα ότι αυτό ήταν κάποτε ένα μικρό καφέ-μπαρ. Δούλευαν ένας μπάρμαν, μία σερβιτόρα κι ένας υποδοχέας. Ξαφνικά, έγινε μία μάχη που δεν την περίμενα ποτέ. Κάποιοι τσακωνόντουσαν έξω, κι εγώ που ήμουν άοπλος προσπαθούσα να κρυφτώ και να ξεφύγω. Την ίδια στιγμή, είχε ανοίξει η Γη από κάτω. Ευτυχώς, κανένας δεν έπαθε το παραμικρό. Μετά από αυτό, ξύπνησα.»

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #6

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Προσωπικά δεν πιστεύω πως τα όνειρα είναι κάτι σαν προβλέψεις. Είμαι της πεζής άποψης πως απλά ο εγκέφαλος μπαίνει σε κάποιο mode ξεκούρασης, και ανακαλεί εμπειρικές εικόνες ακόμα και από το ασυνείδητο, όσο το σώμα επαναφορτίζεται μέσα από τον ύπνο. Οι εικόνες αυτές -κατά την γνώμη μου πάντα- είναι ένα ανεξέλεγκτο και χωρίς ιδιαίτερο νόημα κολάζ από πράγματα που έχουμε δει ή ακούσει γι' αυτά, είτε στην πραγματική ζωή, είτε μέσω κάποιου βιβλίου, ταινίας, κλπ, καταλαβαίνετε φαντάζομαι τι εννοώ, είτε ανησυχίες, φόβοι, άγχη, κλπ, που απλώς εικονοποιούνται. Πιστεύω όμως πως ανάμεσά τους μπορεί να είναι και εικόνες αποτυπωμένες στο ανεξερεύνητο ασυνείδητο του νου μας ίσως από κάπου αλλού, εμπειρικές μεν εικόνες, αλλά όχι από αυτή τη ζωή ή πραγματικότητα, αποθηκευμένες είτε στη γονιδιακή μας μνήμη, είτε επειδή τις ζήσαμε σε κάποιο άλλο timing ως κάποιος άλλος άνθρωπος. Βέβαια είμαι ένας τύπος που πιστεύει σε εξωγήινους πολιτισμούς που κάποια στιγμή στο παρελθόν έφτασαν και στη Γη και βάλανε το χεράκι τους -ή πλοκάμι, ή whatever- στην εξελικτική αλυσίδα, κάτι που σε μας τους ανθρώπους έμεινε πια σαν μύθοι όπως οι πρωτόπλαστοι, ο Κήπος της Εδέμ (εξωγήινο γενετικό εργαστήριο), κλπ, κλπ, κλπ. Ξέροντας σίγουρα πως στην πράξη δεν ξέρουμε τίποτα, ο χαμένος κρίκος στην εξελικτική Δαρβίνειο θεωρεία είναι τρανή απόδειξη αυτού, κάθε θεωρία όσο εξωφρενική κι αν ακούγεται έχει τις ίδιες πιθανότητες να ισχύει με οποιαδήποτε άλλη. Δηλαδή με την ίδια ευκολία που θα πίστευα apriori στην ύπαρξη του Θεού, μπορώ να πιστέψω και στην ύπαρξη άλλων μορφών ζωής κάπου αλλού (μην ξεχνάμε και πως όλες ανεξαιρέτως οι θρησκείες από την απαρχή της ανθρωπότητας μέχρι και σήμερα, αναφέρονται σε θεϊκά όντα που ζουν στον ουρανό και κατέβηκαν στη Γη μέσα σε βροντές και φωτιές, όπως δηλαδή θα έκανε κι ένα διαστημόπλοιο αν έμπαινε στην ατμόσφαιρά μας και το έβλεπαν οι πρωτόγονοι πρόγονοί μας). Οπότε, και για να γυρίσω στα όνειρα πριν ξεφύγω εντελώς (αν και αυτό είναι ένα θέμα που πολύ θα ήθελα να κουβεντιάσω και να αναλύσω, έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον), πιστεύω πως απλά ο εγκέφαλός μας περνάει την ώρα του παίζοντας για να μην βαριέται όσο το κορμί φορτίζει. Το πόσο μας επηρεάζουν τα όνειρα έχει κι αυτό ένα ενδιαφέρον, είχα ένα φίλο που είδε λέει στον ύπνο του ότι έπινε ποτά, και ξύπνησε με hangover! Πραγματική περίπτωση. Υποθέτω πως αυτό έχει να κάνει με την ιδιοσυγκρασία του καθενός, και το κατά πόσο είναι ή όχι αρκετά ισχυρή ώστε να διατηρείται ακόμα και μέσα από περίεργες κι ανεξήγητες καταστάσεις.

Και φυσικά -για να το γυρίσω και λίγο στο πιο ανάλαφρο- έχει να κάνει και με το πόσα πιτόγυρα τσακίσαμε λίγο πριν την πέσουμε για ύπνο, έτσι; :P

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #7

• symphonyx13
  • symphonyx13's Avatar
  • Unpacker
  • ...but i have promises to keep and miles to go before i sleep...
  • Thank you received: 451
Και που ξέρεις ότι δεν ήταν ο Μπομπ;; Του ζήτησες ταυτότητα;; :woohoo:Εντάξει, φυσιολογικά πράγματα για σένα, απλά η οργιάζουσα φαντασία σου, συνεχίζει να οργιάζει και όταν κοιμάσαι!! Εγώ πολύ σπάνια θυμάμαι όνειρα, πρέπει να είναι κάτι πολύ συγκλονιστικό, για να με κάνει να ξυπνήσω και να το θυμάμαι!! Είναι όμως δύο όνειρα, που όταν ήμουν πιτσιρικάς, λιγότερο από οχτώ εννιά χρόνων, τα έβλεπα, ιδιαίτερα το ένα συνεχόμενα, και τόσα χρόνια μετά είναι καρφωμένα στην μνήμη μου , με κάθε λεπτομέρεια.
Το ένα από αυτά, μάλλον το είχα δει μόνο μια φορά, και βρισκόμουν σε ένα πολικό τοπίο, γεμάτο πάγο και χιόνι και ήξερα ότι κάποιος ή κάτι με κηνηγούσε! Τρέχοντας βρίσκομαι ξαφνικά σε ένα σπίτι που το έβλεπα συνέχεια τα καλόκαίρια, ενώ κατηφορίζαμε την οδό Ακρίτα για να πάμε στην παραλία για μπάνιο, ανεβαίνω τα χαμηλά σκαλιά και μπαίνω σε ένα δωμάτιο, που ήταν τελείως παγωμένο λες και βρισκόμουν σε ένα ιγκλού! Ήταν τελείως άδειο, εκτός από ένα μεγάλο τραπέζι, που στην λογική του ονείρου, το θεώρησα το πιο ασφαλές μέρος για να κρυφτώ! Χώθηκα λοιπόν από κάτω, και μετά από λίγο είδα κάποιον να μπαίνει μέσα, και να κατευθύνεται ακριβώς προς το μέρος μου! Ήξερα ότι ήταν αυτός που με κηνηγούσε και λίγο πριν φτάσει στο τραπέζι, το πάτωμα έσπασε κάτω από τα πόδια του λες και ήταν η επιφάνεια μιας παγωμένης λίμνης! Ένιωσα μεγάλη ανακούφιση, ήμουν ασφαλής, αυτός που με κυνηγούσε χάθηκε στα παγωμένα νερά που βρισκόνταν κάτω από το φαινομενικά στέρεο πάτωμα, όταν ξαφνικά αυτός πετάχτηκε μέσα από την τρύπα, τελείως παγωμένος, με τον πάγο να κρέμεται σε πολλά σημεία στο πρόσωπο του σαν σταλακτίτης από πάνω του! Εκεί ούρλιαξα και ξύπνησα!

Το άλλο το έβλεπα συνεχόμενα ένα καλοκαίρι. Τότε τα καλοκαίρια, για να γλυτώσουμε από την ζέστη, κοιμόμαστε έξω στην αυλή, στρωματσάδα, όπως λέγαμε! Μου άρεσε πάρα πολύ να πηγαίνω να κοιμηθώ και πάνω από το κεφάλι μου να έχω μόνο τα χιλιάδες, εκατομύρια αστέρια!! Πολλές όμως από αυτές τις νύχτες, μου τις είχε στοιχειώσει ένα όνειρο, καθόλου τρομακτικό, αλλά που με έκανε να μην θέλω να κοιμηθώ για να μην το ξαναδώ! Βρισκόμουν λοιπόν σε ένα μεγάλο δωμάτιο που ήταν γεμάτο από χιλιάδες, εκατομύρια βελόνες και εγώ ήμουν αναγκασμένος να τις μετρήσω όλες!! Ήταν τέτοιο το συναίσθημα της απόγνωσης και της απελπισίας, από αυτό το ανθρωπίνως αδύνατο πράγμα που ήμουν αναγκασμένος να κάνω, που ξύπναγα και το συναίσθημα ήταν εκεί μαζί μου!! Ευτυχώς κάποτε, δεν θυμάμαι μετά από πόσες φορές που το είχα δει, σταμάτησα να το βλέπω!!

Φυσικά υπάρχουν και άλλα όνειρα που θυμάμαι, από την εφηβεία μου, αυτήν την φορά, αλλά παράείναι ΧΧΧ για να μπούνε εδώ, μην φάω και κανένα BAN HAMMER!!! :woohoo:

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #8

• TheRatWayID
  • TheRatWayID's Avatar
  • Shipper
  • You’ve met with a terrible fate, haven’t you?
Να και ένα άλλο μου όνειρο...(το είχα ποστάρει κάπου αλλού)

Αρχίζει με εμένα τοποθετημένο σε ένα χωριό κατά τη διάρκεια ενός πολέμου. Γύρω μου τα σπίτια καίγονταν και λεηλατούνταν ,στο βάθος ,πίσω από το καπνό, πρόσεξα ένα κορίτσι που έκλαιγε, καθώς οι γονείς της είχαν σφαχτεί μπροστά στα μάτια της. Μετά από λίγο τα δάκρυά είχαν σταματήσει,πλέον διψούσε για εκδίκηση. Ήθελα να σταματήσουν όλα αυτά ο πόλεμος,οι σκοτωμοί,η θλίψη που κυριαρχούσε. Έτσι αφού πρώτα έβαλα στην ομάδα μου αυτό το κορίτσι βρήκα άλλα τρία άτομα ,που είχαν τους ίδιους στόχους με εμένα. Υπεύθυνος για όλα αυτά ήταν ένας νέος βασιλιάς ,γνώστης της μαύρης μαγείας όπου λεγόταν ότι ήθελε να καταστρέψει τον κόσμο. Μετά από ερωτήσεις σε διάφορους ταξιδιώτες εντοπίσαμε το κάστρο του και αμέσως πήγαμε εκεί. Η είσοδος του κάστρου ήταν αφύλακτη ,αλλά διαισθανόμουν ότι ήταν παγίδα. Αμέσως, κάποιος από την ομάδα μου έτρεξε με φόρα ουρλιάζοντας με δυο τσεκούρια στα χέρια του και η παγίδα ενεργοποιήθηκε,μπάλες με αλυσίδες και δεκάδες καρφιά ,πάνω τους ,εμφανίστηκαν από το πουθενά και διαπέρασαν το σώμα του. Σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να τον είχα σταματήσει αλλά δεν πρόλαβα. Ύστερα έβγαλα από τη ζώνη μου μία μαγική βόμβα και ανατίναξα την πύλη με τις παγίδες. Καθώς περιπλανιόμασταν στους διαδρόμους του κάστρου συναντήσαμε μια γερόντισσα που φορούσε μια κόκκινη , ξεθωριασμένη από το χρόνο ρόμπα που κάλυπτε το πρόσωπό της."Σας περίμενα" μας αποκρίθηκε και μας έδωσε ένα κλειδί ,διαφορετικό από τα συνηθισμένα, ήταν μεγαλύτερο και είχε σκαλιστά γράμματα από μια αρχαία γλώσσα, μας είπε ότι αυτή είναι η μόνη αδυναμία του βασιλιά. Ταυτόχρονα ακούγονταν στρατιές από πολεμιστές να κατευθύνονται προς εμάς, έπρεπε να τρέξουμε. Στο τέλος του διαδρόμου υπήρχε μία πελώρια χρυσή πόρτα ,αλλά μας πρόλαβαν, ήμασταν ήδη περικυκλωμένοι,η μάχη άρχισε. Πέτυχα μερικούς με το τόξο μου και τους αποτέλειωσα επιδεικτικά με λίγες μαχαιριές. Το κορίτσι που ήταν βαμμένο με το αίμα των γονιών του και έκλαιγε μέσα σε αυτό το χάος , τώρα έσφαζε ανελέητα με το πρόσωπό του γεμάτο αίμα. Κατευθύνθηκα προς τη πόρτα , ένοιωσα περίεργα καθώς πατούσα πάνω στα πτώματα,τοποθέτησα το κλειδί στην εσοχή που υπήρχε. Ήχοι γραναζιών βούισαν και η πόρτα άνοιξε μέσω ενός μηχανισμού ,στη μέση της αίθουσας βρισκόταν ένα άγαλμα μιας γυναίκας γονατισμένης με το κεφάλι της στραμμένο προς τα επάνω ,ενώ καλυπτόταν από ιστούς. Υπήρχαν διάφορα κεριά γύρω της ,τότε άκουσα τη φωνή της γερόντισσας μέσα στο κεφάλι μου,μου ψιθύρισε “Αυτός είναι ο τάφος της μητέρας του βασιλιά, κάθε ένα από τα κεριά αντιστοιχεί σε ένα από τα παιδιά της,αν σβήσουν θα σβήσουν και οι ψυχές τους”.Χωρίς δεύτερη σκέψη έτρεξα προς τα εκεί, και αφού πήρα μια γερή ανάσα “ΑΑΑΦΦ......”, ξύπνησα.

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #9

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
SymphonyX13 wrote:
Φυσικά υπάρχουν και άλλα όνειρα που θυμάμαι, από την εφηβεία μου, αυτήν την φορά, αλλά παράείναι ΧΧΧ για να μπούνε εδώ, μην φάω και κανένα BAN HAMMER!!! :woohoo:

Ωχ, ναι, τα... wet dreams καλό θα είναι να τα αποφύγουμε, δεν θέλουμε τον Σάκη με κανένα εγκεφαλικό, τον αγαπάμε, έτσι δεν είναι;... :whistle::lol::3

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #10

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 2025
Φανταστικο θρεντ Σπυρο!!!! :woohoo:
Εγω θα πω ενα πραγμα που εβλεπα μικρος σε ονειρο...Ειναι πολυ συντομο γιατι ειμαι λιγο πτωμα, θα γραψω και αλλα συντομα!
Ειχαμε παει σε ενα μαγαζι με κατι φιλους υποτιθεται και μας ειχε υπνωτισει με καποιο τροπο και μας ειχε κλεισει σε μια καλυβα οπου μας εκανε ανοιχτα χειρουργια ενας κλασσικος τρελο-γιατρος απο horror movie(χωρις αναισθητικα ο ακαρδος :P).Εντωμεταξυ εμεις καταφεραμε να βγουμε με καποιο τροπο και τρεχαμε να ξεφυγουμε μεσα στα λασπωμενα εδαφοι απο την καταιγιδα που ειχε.Κλασσικη ιστορια απο horror movie :PΑλλα τσοουυυπππ!Πλοτ τουιστ!
Λεω, ρε μ***κες τι τρεχουμε σαν χαζοι?Ειναι ενας και ειμαστε 5, δεν παμε να τον δειρουμε?Γυρισαμε και τον καναμε τοπι στο ξυλο :D:silly:Παιζει να ηταν το ονειρο με το καλυτερο ending ever :P
Ξερω δεν ειχε τιποτα φοβερο μεσα, απλως ηταν κατι που παντα ηθελα να δω σε ταινια τρομου και το ειδα σε ονειρο τελικα :DΘα γραψω και κανενα τρελο αμα ειναι, οχι τωρα ομως!

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #11

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
Με τέτοιο avatar δεν είναι να απορείς που ονειρεύτηκες μινώταυρό βρε Σπύρο μου.Σε είχα όμως για πιο ΄΄Kratos΄΄.Επρεπε να του ξυγηθείς μερικά combo QTE s :evil:

Εγώ θα ποστάρω όνειρο μόνο αν μου το εξηγήσεις κιόλας μετά Σπύρο.Έχω χάσει τον ονειροκρίτη μου ρε γαμώτο...
My mind belongs to Daddy!!

Τι όνειρο είδατε; 3 years 6 months ago #12

• DePalouk
  • DePalouk's Avatar
  • Packer
  • Κοντοσούβλι Enthusiast
  • Thank you received: 84
Αν και τα περισσότερα δεν τα θυμάμαι, πριν από κανα χρόνο είχα δεί ότι έτρωγα για ώρες ατελείωτες κουνουπίδι και μου άρεσε. Σκέτος εφιάλτης.
  • Page:
  • 1
  • 2