TOPIC: Console Gaming VS PC Gaming

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #25

• aLeXC1
  • aLeXC1's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
παιδια εγω πιστευω οτι και το Console gaming και το PC gaming εοχνυ κατι να σου προσφερουν....εννοω οτι το PC σου προσφερει να υπεργραφικα που δεν προκειται να δεις στις κονσολες αλλα κατα τη γνωμη μου οι κονσοιλες ειναι πιο παρειστικη φαση εννοω το PC το βλεπω πιο μοναχικο...αν ερθουν οι φιλοι μου το βραδυ δεν θα κουβαλησω το tower και να κατσω να συνδεω μοχλους θα βγαλω το 360 μου αλλα οταν ειμαι μονος μου σε single player εμπειρες παντα προτιμουσα το PC μου.... και τα δυο ειναι εκπληκτικες εμπειρες και προσφερουν εξισου πολλες ωρες διασκεδασης....
The administrator has disabled public write access.

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #26

• Mpalourdos
  • Mpalourdos's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 5

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #27

• tatas
  • tatas's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 44
A. PC
Εγγύηση 3+ χρονια ότι (πάρει το πελάτη) hdd-ram-Motherboard κλπ,
B)SFX την μουσική απο το CSI Miami

Konsola
Εγγύηση 1 χρόνος αν έχει πρόβλημα καμια μητρική της κονσόλας πας για άλλη κονσόλα,blue-ray και τα λοιπά γενικά βηξε-αερισου 120 euro :sick:

B.PC
Multiplayer ΤΣΑΒΕ B)SFX την μουσική απο το CSI Miami

Kονσόλα
Xα χα χα πληρώνεις για να παίζεις online είσαι σοβαρός; :sick:*1000

Γ.PC
Για 30-60fps 900p Μedium-Lοw γραφικά που έχετε στις κονσόλες
A10 AMD 16giga ram άνετα 350 ευρο που να έρθει το 15 με 14nm cpus και 20nm MAXWELL GPUs οποτε πας intel-nvidia + οθόνη 170 IPS 1ms :cheer::cheer:1080p

Kονσόλα
30fps 900p medium γραφικά
400 + τηλεόραση 350+ κατοστάρικα 42 LED 12ms με αντίθεση για κλάματα

Δ.PC
Πολλά mmo και free games γενικά μπαίνεις steam και άρχοντας πας free το play και έχεις να παίζεις καλά games μέχρι να βγούν τα PS5 και XBOX-090
B)SFX την μουσική απο το CSI Miami B)SFX την μουσική απο το CSI Miami B)SFX την μουσική απο το CSI Miami

Κονσολα
10-12 Exclusives που τα 4-6 πλακα πλακα ΝΑ! αν βγουν στο PC ΝΑ! κιάν δεν έβγουν :blush::evil:

Ε.PC
mouseaki-keyboardara-gamepad-joystick-ανατομική καρεκλίτσα να σου κάνει μασαζάκι στα μπαλάκια του τένις :blush:ηχοσύστημα 5.1-7.1

κονσόλα
Gamepad και κάτι λύσεις του MPIM! :lol:

Η.PC
Κάθομαι ΟΠΟΥ μου την βαρέσει και παίζω στην οθόνη ΜΟΥ! B)SFX την μουσική απο το CSI Miami

Κονσόλα
Αν δεν είναι στο δωμάτιο σου Ο ΜΠΑΜΠΑΣ θέλει να δει μπάλα,H ΜΑΜΑ θέλει να δει την 666η επανάληψη του Κωνσταντίνου και ελένης ο ΑΔΕΡΦΟΣ/Η θέλει να δει ταινία και όλοι θέλουν να δουν ΕΙΔΗΣΕΙΣ λες και θα αλλάξει κάτι από αυριο :angry::angry::angry::angry::angry:

Θ.PC
MODS B)SFX την μουσική απο το CSI Miami *1.000.000.000

Κονσόλα
κενό :P

Ι.PC
φτηνά games B)SFX την μουσική απο το CSI Miami

Κονσόλα
κενό :P

Κ.PC
Μου χαλάει κατι; κατσαβιδακι και ετοιμος B)SFX την μουσική απο το CSI Miami
λαπτοπ στο google και βρισκεις πως να φτιαξεις τα παντα. BΣΚ ΑΣΤΟ ΑΣΤΟ εχει ακομα εγγυηση.

Κονσολα
την πας στον ηλεκτονικο της γειτονιας που θα σου πει οτι εχει σοβαρο προβλημα αλλα έχει εναν φιλο και με κανενα 150 σαν καινουργια. Η πας Sony-MS εχεις - καψει 20 ευρο βενζινη πριν καν μαθεις τι έχει. :sick:

Λ.PC
ΟΛΑ ΤΑ GAMES που αγόρασα τα τελευταια 20 χρονια τα εχω διπλα μου. B)SFX την μουσική απο το CSI Miami*απειρο

Κονσολα
10-20 euro για να πας απο 360 σε 1 και απο το ps3 σε ps4 :sick:

Μ.PC
Emulators B)

Κονσολα
EMULATED! :kiss:

Ν.PC
Με τα κερδη απο τα φτινα games στο PC ένας μετριος gamer που θα πάρει 15-20 games θα μπορει να πουλάει π.χ την παλια καρτα γραφικών και να πέρνει
καινουργια για να παίζει 60fps 1080p το λιγοτερο ΜΗΝ ΠΩ 4Κ :ohmy::ohmy:

Κονσολα
Το θεικο που ακουσα μα το αθρωπινο ματι μπορεί να δει μεχρι 27,5 καρέ το δευτερολεπτο :woohoo::woohoo::woohoo:

To PC θα απαντήσει στο από πάνω σχόλιο:
θα σου φτιάξω ένα video που θα παίζει στα 41 καρέ γιατί είμαι κουβαρντάς και στο 21 καρέ στην μέση δηλαδή πρόσεξε σαρανταμια φορες θα αλλάξει η εικόνα σε 1 μόλις δευτερολεπτο και σε αυτο που λες το 21o καρέ θα βάλω μια φωτογραφία με το γυμνό κάτω μέρος της μιτρικης μου :blush:μου και το τηλέφωνο μου και παρέ με στο τηλέφωνο μετά που θα δεις το βίντεο (μαζί με την κοπέλα σου) για να σου πω ποσο "εξυπνος" είσαι και μετά άκουσε την κοπέλα σου γιατί θα θέλει να συζητήσετε μερικά πράγματα :whistle:.
Last Edit: 4 years 11 months ago by tatas.
The following user(s) said Thank You: Theo, Soulis45

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #28

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 290
xaxaxa Tatas υπερβολικός ρε φίλε :lol:
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #29

• tatas
  • tatas's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 44
Το ξέρω ρε για χαβαλέ πιο πολύ πείραγμα ήταν δεν μπορείς να το πάρεις σοβαρά το θέμα.
The following user(s) said Thank You: GrayFox46

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #30

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 670
GrayFox46 wrote:
Όποιος είναι σοβαρός gamer το κοιτάει λίγο παραπάνω. Όπως και να το κάνουμε ένα αρκετά ακριβό PC θα σου προσφέρει την καλύτερη gaming εμπειρία από οποιαδήποτε κονσόλα με τεράστια διαφορά. Ένα μέτριο PC θα σου προσφέρει σχεδόν την ίδια εμπειρία(αν όχι καλύτερη) αλλά θα έχεις υπερβολικά περισσότερες λειτουργίες, και μετά από 1 χρόνο θα παρατηρήσεις ότι ενώ το PC ήταν λίγο πιο ακριβή λύση από μια κονσόλα στην αρχή, τελικά είναι πιο οικονομικό και συμφέρει περισσότερο. Μην ξεχνάμε βέβαια και την πανεύκολη αναβάθμιση και το πόσα λεφτά γλυτώνεις από εκεί.

Επίσης τι ΜΠΟΥΡΔΑ είναι το να πληρώνεις για να παίζεις multyplayer? Ευχαριστώ Microsoft & Sony που μου ΜΠΛΟΚΑΡΕΤΕ ένα μεγάλο μέρος του παιχνιδιού που αγόρασα! Αν αυτό δεν αλλάξει δεν θα αγοράσω ποτέ κονσόλα. Όχι ότι σκεφτόμουν να αγοράσω κάτι τόσο κατώτερο σε δυνατότητες σε σχέση με έναν υπολογιστή.

Επίσης ήθελα να αναφέρω κάτι που άκουσα πρόσφατα και μου άρεσε: Τα 30 Fps δεν είναι επιλογή, είναι αποτυχία!

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #31

• tourettes
  • tourettes's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 2
μονοδρομος για μενα. απο μικρος κονσολακιας, σπανια επαιζα παιχνιδια σοβαρα στο pc. συνηθως κατι μ........ επαιζα. παντως με εχει σωσει απειρες φορες με αυτα τα θεοσταλτα emulatorz για να παιξω κονσολες που δεν ειχα. :P

παντως αναγνωριζω την δυναμικη του pc.
Praise The Sun-//-Prepare To Die
Last Edit: 4 years 11 months ago by NikeFerrari. Reason: Λίγο προσοχή στις εκφράσεις σας.

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #32

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
:(:(:(:(:(:(:(:(:(
ZeitGeist
Last Edit: 4 years 11 months ago by savo.

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #33

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
Theo wrote:
GrayFox46 wrote:
Όποιος είναι σοβαρός gamer το κοιτάει λίγο παραπάνω. Όπως και να το κάνουμε ένα αρκετά ακριβό PC θα σου προσφέρει την καλύτερη gaming εμπειρία από οποιαδήποτε κονσόλα με τεράστια διαφορά. Ένα μέτριο PC θα σου προσφέρει σχεδόν την ίδια εμπειρία(αν όχι καλύτερη) αλλά θα έχεις υπερβολικά περισσότερες λειτουργίες, και μετά από 1 χρόνο θα παρατηρήσεις ότι ενώ το PC ήταν λίγο πιο ακριβή λύση από μια κονσόλα στην αρχή, τελικά είναι πιο οικονομικό και συμφέρει περισσότερο. Μην ξεχνάμε βέβαια και την πανεύκολη αναβάθμιση και το πόσα λεφτά γλυτώνεις από εκεί.

Επίσης τι ΜΠΟΥΡΔΑ είναι το να πληρώνεις για να παίζεις multyplayer? Ευχαριστώ Microsoft & Sony που μου ΜΠΛΟΚΑΡΕΤΕ ένα μεγάλο μέρος του παιχνιδιού που αγόρασα! Αν αυτό δεν αλλάξει δεν θα αγοράσω ποτέ κονσόλα. Όχι ότι σκεφτόμουν να αγοράσω κάτι τόσο κατώτερο σε δυνατότητες σε σχέση με έναν υπολογιστή.

Επίσης ήθελα να αναφέρω κάτι που άκουσα πρόσφατα και μου άρεσε: Τα 30 Fps δεν είναι επιλογή, είναι αποτυχία!
ΟΙ υπόλοιποι φίλε Theo δεν είναι σοβαροί gamers που το βλέπουν λίγο πιο ανάλαφρα?

Δεν είναι νομίζω ο λόγος αυτού του thread να βγάλει κάποιον νικητή, όσο να καταθέσουμε τις προσωπικές μας εμπειρίες και το πως ο καθένας μας απολαμβάνει την πλατφόρμα που αγαπάει.

Ποτε για μένα το παιχνίδι δεν ήταν θέμα specs, frame rate και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.Εκεί υπάρχει ξεκάθαρο προβάδισμα νομίζω οκ.
Ο Δαβίδ η κονσόλα όμως μια χαρά κοντράρει στα ίσα τον Γολιάθ pc. Έχει φορητότητα , την βάζεις σε μια τσαντούλα και όπου έχει ρεύμα , μια πρίζα και μια τηλεόραση, στήνεις την φάση σου και χάνεσαι στο μαγικό της κόσμο χωρίς πολλά πολλά.
Είναι καθαρά υποκειμενική η σύγκριση λοιπόν αυτή.

Παραθέτω ένα παλιό μου ποστ σε μια ανάλογη συζήτηση :silly:

Αναγνωρίζω την υπεροχή των Pcs ειδικά στα τεχνικά θέματα,στα specs στα γραφικά στο frame rate, στην ανάλυση και σε άλλα, αλλά για μένα προσωπικά στο Pc προτιμώ να βλέπω άλλους να παίζουν και να χαζεύω παρά να παίζω εγώ.Το θεωρώ κάτι άλλο.

Οπότε είμαι ανοιχτός και σε προσκλήσεις παιδιά. Να με φωνάξετε στο σπίτι να χαζεύω τα μηχανάκια σας να μάθω διάφορα για το θέμα gaming pc.Με συναρπάζει, μου προκαλεί δέος, αλλά να παίζω παιχνίδια στο Pc ΔΕΝ ΘΕΛΩ.

Αν μπω λοιπόν σε κάποιο σπίτι και δω να παίζουν στο pc, το πιο πιθανό είναι να αράξω και να βλέπω.

Αν μπω σε σπίτι όμως, και δω στον καναπέ να κάθονται, να κρατάνε χειριστήρια, και να παίζουν σε κονσόλα, το πιο πιθανό είναι να κάνω Φόνο αν δεν πιάσω στα χέρια μου χειριστήριο τα επόμενα 10 λεπτά!!!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ κάθε φορά που αγόραζα κονσόλα πως ένιωθα.Ούτε preorders ούτε μέσω Internet ,ούτε να συγκρίνω ,ούτε να σπάω το κεφάλι μου αν θα είναι best value for money ούτε αμεσότητες και αποκλειστικότητες ούτε τίποτα.Εξω από τα μαγαζιά, κοιτώντας την βιτρίνα έμπαινα και αγόραζα το δώρο μου.Σε μια μεγάλη σακούλα και βουρ για το σπίτι. Και κάπως έτσι θα πάρω και την επόμενη χεχε!

Ευτυχώς η δυστυχώς όπως ξανά είπα, το gaming( από τότε που έμαθα για ένα γκρι κουτάκι που λέγετε Playstation) το έχω συνδυάσει με τις κονσόλες.
ZeitGeist

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #34

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
Savo wrote:
Theo wrote:
GrayFox46 wrote:

ΟΙ υπόλοιποι φίλε Theo δεν είναι σοβαροί gamers που το βλέπουν λίγο πιο ανάλαφρα?

Δεν είναι νομίζω ο λόγος αυτού του thread να βγάλει κάποιον νικητή, όσο να καταθέσουμε τις προσωπικές μας εμπειρίες και το πως ο καθένας μας απολαμβάνει την πλατφόρμα που αγαπάει.

Ποτε για μένα το παιχνίδι δεν ήταν θέμα specs, frame rate και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.Εκεί υπάρχει ξεκάθαρο προβάδισμα νομίζω οκ.
Ο Δαβίδ η κονσόλα όμως μια χαρά κοντράρει στα ίσα τον Γολιάθ pc. Έχει φορητότητα , την βάζεις σε μια τσαντούλα και όπου έχει ρεύμα , μια πρίζα και μια τηλεόραση, στήνεις την φάση σου και χάνεσαι στο μαγικό της κόσμο χωρίς πολλά πολλά.
Είναι καθαρά υποκειμενική η σύγκριση λοιπόν αυτή.

Παραθέτω ένα παλιό μου ποστ σε μια ανάλογη συζήτηση :silly:

Αναγνωρίζω την υπεροχή των Pcs ειδικά στα τεχνικά θέματα,στα specs στα γραφικά στο frame rate, στην ανάλυση και σε άλλα, αλλά για μένα προσωπικά στο Pc προτιμώ να βλέπω άλλους να παίζουν και να χαζεύω παρά να παίζω εγώ.Το θεωρώ κάτι άλλο.

Οπότε είμαι ανοιχτός και σε προσκλήσεις παιδιά. Να με φωνάξετε στο σπίτι να χαζεύω τα μηχανάκια σας να μάθω διάφορα για το θέμα gaming pc.Με συναρπάζει, μου προκαλεί δέος, αλλά να παίζω παιχνίδια στο Pc ΔΕΝ ΘΕΛΩ.

Αν μπω λοιπόν σε κάποιο σπίτι και δω να παίζουν στο pc, το πιο πιθανό είναι να αράξω και να βλέπω.

Αν μπω σε σπίτι όμως, και δω στον καναπέ να κάθονται, να κρατάνε χειριστήρια, και να παίζουν σε κονσόλα, το πιο πιθανό είναι να κάνω Φόνο αν δεν πιάσω στα χέρια μου χειριστήριο τα επόμενα 10 λεπτά!!!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ κάθε φορά που αγόραζα κονσόλα πως ένιωθα.Ούτε preorders ούτε μέσω Internet ,ούτε να συγκρίνω ,ούτε να σπάω το κεφάλι μου αν θα είναι best value for money ούτε αμεσότητες και αποκλειστικότητες ούτε τίποτα.Εξω από τα μαγαζιά, κοιτώντας την βιτρίνα έμπαινα και αγόραζα το δώρο μου.Σε μια μεγάλη σακούλα και βουρ για το σπίτι. Και κάπως έτσι θα πάρω και την επόμενη χεχε!

Ευτυχώς η δυστυχώς όπως ξανά είπα, το gaming( από τότε που έμαθα για ένα γκρι κουτάκι που λέγετε Playstation) το έχω συνδυάσει με τις κονσόλες.
Αν βλέπει κάποιος το gaming "ανάλαφρα" τότε, όχι, δεν τον λέω σοβαρό gamer (και εγώ ανήκω στην κατηγορία αυτών) Αυτός που θα παίζει ανταγωνιστικά θα θέλει να έχει τον καλύτερο έλεγχο στο παιχνίδι και συνήθως θα χρησιμοποιεί κάποιο ακριβό PC ~1000ευρώ που σου προσφέρει πολύ καλύτερη εμπειρία gaming (αλλά και προφανώς είναι πολύ πιο ακριβή λύση) Αν και το PC είναι στην αρχή αρκετά πιο ακριβό, θα παιχνίδια του PC είναι αρκετά πιο φθηνά και ένας φανατικός gamer θα γλυτώσει και μερικά λεφτά λόγω games. Ένας φανατικός gamer δεν είναι απαραίτητα και απαιτητικός ή βλέπει το gaming ανταγωνιστικά και πολλοί από αυτούς προτιμούν μια εύκολη λύση για "παρεΐστικο" gaming στην τηλεόραση και απλώς αγοράζουν μια κονσόλα.

"Δεν είναι νομίζω ο λόγος αυτού του thread να βγάλει κάποιον νικητή, όσο να καταθέσουμε τις προσωπικές μας εμπειρίες και το πως ο καθένας μας απολαμβάνει την πλατφόρμα που αγαπάει. "
Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ. Προφανώς όλοι ξέρουμε ποιο είναι το ανώτερο σύστημα και δεν μπορεί να αμφισβητήσει κανείς ότι το PC μπορεί να σου προσφέρει την καλύτερη gaming εμπειρία, αλλά πολλές φορές μια κονσόλα είναι πιο "βολική" για κάποιους. Προφανώς κι εγώ εκφράζω την προσωπική μου εμπειρία και δεν προσπαθώ να σας αλλάξω γνώμη ή κάτι τέτοιο (ελπίζω να μην με παρεξήγησες). Η δική μου εμπειρία είναι ότι ενώ δεν είμαι κάποιος σοβαρός gamer, δεν μπορώ να ακουμπήσω κονσόλα (εκτός φυσικά αν υπάρχει παρέα) Περνάω πολλές ώρες στον υπολογιστή και έχω ένα καλούτσικο σύστημα (desktop). δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος για να αγοράσω κάποια κονσόλα γιατί με μια κονσόλα θυσιάζω:
1) Ένα πολύ μεγάλο μέρος των γραφικών και ανάλυσης
2) FPS
3) Καλός ποιοτικός ήχος
4) Δυνατότητα gaming με keyboard/mouse
5) Πιο ακριβά games για την κονσόλα
6) Συνδρομή για multyplayer
7) No mods :S:S
8)Τα ~400 ευρώ που θα μου κοστίσει η κονσόλα για να έχω όλα αυτά τα μειονεκτήματα.
Η αγορά μιας κονσόλας για εμένα προσωπικά θα ήταν από τις χειρότερες αγορές.
Όλα αυτά είναι προσωπική μου γνώμη/εμπειρία και κάποια από τα δικά μου προβλήματα μπορεί σε κάποιον να είναι αδιάφορα.

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #35

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
Παρεξήγηση μπορεί να γίνει στον γραπτό λόγο Theo. Δεν υπάρχει περίπτωση να παρεξηγήσω όμως κάποιον για τις τοποθετήσεις του και στο τι αρέσκεται. ;)
Αλλά το δεν είσαι σοβαρός gamer είναι κοματάκι σκληρή έκφραση για μένα. Μπορεί με το ανάλαφρος να μην έκανα σωστή αντίθεση :huh:
Αλλά όχι επειδή δεν θα κυνηγήσω το max seting ή το ultra high ή δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να μπω στον κόσμο του pc δεν είμαι σοβαρός gamer :dry:
Ποτέ δεν μου άρεσαν οι ταμπέλες στο gaming. Eίμαι 38 και από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ασχολούμαι με το είδος. Από τα ουφάδικα στην Amiga και πάει λέγοντας. Τα hardocore, τα casual , τα σοβαρά , τα λιωσίματα δεν τα κατάλαβα ποτέ.Η αγάπη μας είναι κοινή φίλε. ;)Τι προτιμάει ο καθένας είναι δικό του προσωπικό καπέλο.

Το βολικό είναι εξίσου υποκειμενικό όμως αδερφέ. Εγώ μπορώ (σαν κονσολάκιας) να σου παραθέσω ένα κάρο( βολικά?) για μένα προτερήματα τις κονσολάς( όσο αναφορά το gaming) , και το ανάποδο από κάποιον που προτιμάει το pc.

Προσωπικά για gaming έχω την κονσόλα. Το τηλέφωνο για να μιλάω με κάποιον μακρία , την φωτογραφική μου μηχανή να αποθανατιζώ τις εικόνες μου, τον υπολογιστή να λογαριάζει και να σερφάρω. :)

Αυτά τα ολίγα γιατί είμαι και εν ώρα δουλειάς.
Μια μέρα θα φτιάξω και εγώ ένα πυργάκι ωραίο, αλλά τις γιορτές θα είμαι έξω από τα πολυκαταστήματα να κοιτάω τις κονσόλες και τα παρελκόμενα αυτών, για ωραία και όμορφα καλούδια για τα 2 μου Παιδιά :P:P

Αλήθεια ο G5 που τον θεωρώ το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο, παίζει παιχνίδια???
ZeitGeist

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 11 months ago #36

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
Savo wrote:
Παρεξήγηση μπορεί να γίνει στον γραπτό λόγο Theo. Δεν υπάρχει περίπτωση να παρεξηγήσω όμως κάποιον για τις τοποθετήσεις του και στο τι αρέσκεται. ;)
Αλλά το δεν είσαι σοβαρός gamer είναι κοματάκι σκληρή έκφραση για μένα. Μπορεί με το ανάλαφρος να μην έκανα σωστή αντίθεση :huh:
Αλλά όχι επειδή δεν θα κυνηγήσω το max seting ή το ultra high ή δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να μπω στον κόσμο του pc δεν είμαι σοβαρός gamer :dry:
Ποτέ δεν μου άρεσαν οι ταμπέλες στο gaming. Eίμαι 38 και από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ασχολούμαι με το είδος. Από τα ουφάδικα στην Amiga και πάει λέγοντας. Τα hardocore, τα casual , τα σοβαρά , τα λιωσίματα δεν τα κατάλαβα ποτέ.Η αγάπη μας είναι κοινή φίλε. ;)Τι προτιμάει ο καθένας είναι δικό του προσωπικό καπέλο.

Το βολικό είναι εξίσου υποκειμενικό όμως αδερφέ. Εγώ μπορώ (σαν κονσολάκιας) να σου παραθέσω ένα κάρο βολικά? για μένα προτερήματα τις κονσολάς( όσο αναφορά το gaming) , και το ανάποδο από κάποιον που προτιμάει το pc.

Προσωπικά για gaming έχω την κονσόλα. Το τηλέφωνο για να μιλάω με κάποιον μακρία , την φωτογραφική μου μηχανή να αποθανατιζώ τις εικόνες μου, τον υπολογιστή να λογαριάζει και να σερφάρω. :)
Αυτά τα ολίγα γιατί είμαι και εν ώρα δουλειάς. Μια μέρα θα φτιάξω και εγώ ένα πυργάκι ωραίο, αλλά θα τις γιορτές θα είμαι έξω από τα πολυκαταστήματα να κοιτάω τις κονσόλες και τα παρελκόμενα αυτών, για ωραία και όμορφα καλούδια για τα 2 μου Παιδιά :P:P

Αλήθεια ο G5 που τον θεωρώ το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο, παίζει παιχνίδια???
Χμμ... Ίσως δεν έπρεπε να χρησιμοποιούσα την φράση "σοβαρός gamer" επειδή μάλλον το καταλαβαίνουμε κάπως διαφορετικά. Πάντως γενικά συμφωνώ μαζί σου. Επίσης από τη στιγμή που δεν έχει κάποιος σταθερό υπολογιστή(ή αν έχει MAC), τότε αρχίζει να έχει κάποιο νόημα μια κονσόλα.
Γενικά τα MAC δεν είναι για παιχνίδια και αμφιβάλω αν το G5 θα μπορούσε να παίξει κάτι (ή τουλάχιστον να είναι κάποια αποδεκτή εμπειρία). Πάντα, όμως, θα είναι καλύτερα να υπάρχει ένα gaming PC για παιχνίδια. Πάντως κι εγώ από κονσόλες και το gameboy έμαθα το gaming και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, μέχρι που δοκίμασα δυνατό gaming PC.
Last Edit: 4 years 11 months ago by Theo.