Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Console Gaming VS PC Gaming

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #1

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1603
Με το 1...

Με το 2...

Με το 3...

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
The administrator has disabled public write access.

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #2

• DePalouk
  • DePalouk's Avatar
  • Packer
  • Κοντοσούβλι Enthusiast
  • Thank you received: 84
Δεν έχει νόημα πιστεύω η μάχη, είναι σαν να συγκρίνεις μακαρόνια με κιμά και παστίτσιο, καλά τα μακαρόνια με τον κιμά (consoles) αλλά μπροστά στο παστίτσιο (pc) δεν πιάνουν μία. :P
The following user(s) said Thank You: LaZYd0G

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #3

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1603
DePalouk wrote:
Δεν έχει νόημα πιστεύω η μάχη, είναι σαν να συγκρίνεις μακαρόνια με κιμά και παστίτσιο, καλά τα μακαρόνια με τον κιμά (consoles) αλλά μπροστά στο παστίτσιο (pc) δεν πιάνουν μία. :P

Και αν κάποιος είναι αλεργικός στο παστίτσιο; :P

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #4

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
DePalouk wrote:
Αυτά είναι, γουστάρω. Αεεεράααα.
Εγώ θα έλεγα κοκκινιστό (κονσόλες) και Γαρίδες σως ούζου ( pc). Tην κατσαρόλα την παίρνεις , την πάς βόλτα 3 μέρες , όλοι είναι χάρουμενοι και ικανοποιήμενοι, κράταμε το κρέας, κάθε φορά βάζουμε και άλλη γαρνιτούρα, χωρίς πολλά πολλά ,και παραμένει το ίδιο καλό φαγητό όπως βγήγκε την πρώτη φορά ;);). και ξανά μανά ζητάνε-με το ίδιο.
Τις γαρίδες, στο τριήμερο, θα τις αναβαθμίσουμε με άλλες, θα χαλάσουμε max γκάζι, full ενέργεια , λάτζα, και σταμάταω το post εδώ γιατί τα έχω πιεί και δεν ξέρω τι λέω...
Κονσόλες Pc 1-0
ZeitGeist

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #5

• Argaliad
  • Argaliad's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Σαν την ελευεθρια του Pc δεν εχει. Τεραστια Gama τιτλων ειδικα σε strategy, rpg ( Επισης το ποντικη με το πληκτρολογιο σε fps, rpg , strategy δεν συγκρινεται με gamepad) Εχεις την απολυτη ελευθερια διαλεγεις τα γραφικα που θες και τις ρυθμισεις που θες , Mods αναβαθμιζεις οποτε νομιζεις εσυ κανεις ενα gaming συστημα που σου ταιριαζει εσενα στα θελω σου. Οτι και να πω ειναι +++++ μονο τα exclusives τον κονσολων ειναι το μείον.

Και για οσους λενε πως καναπες και τετοια φαση. Μπορειται πολυ απλα να βαλεται το pc κατω απο την τηλεοραση ( υπαρχουν πληθωρα compact cases με φοβερα features) Απλως πρεπει να τα σταξεις σε hardware. Ομως με τα Steam sales GOG ΚΑΙ ΤΟ 20 ΚΑΤΩ ΣΕ RETAIL γλιτωνεις λευτα απο εκεί. Απλως πρέπει να προσεχεις ενα gaming συστημα να το κρατας σε καλη κατασταση να περνας drivers ( αυτο για εμενα είναι μεσα στην ζωη μου γιατι ειναι το hobby μου κοιταω τα παντα στην tech κοινοτητα, καταλαβαινω για αλλους μπορει να ειναι κουραστικο )

PC δεν βρισκω κατι αρνητικο!!!

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #6

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 281
χαχα Savo προσπαθούσα να δώ πού θα καταλήξεις.
Καλά κατέληξες (στο κρεβάτι :lol:)

Λοιπόν τα είπε όλα ο Argaliad με μία πρότασή του: "αυτο για εμενα είναι μεσα στην ζωη μου γιατι ειναι το hobby μου κοιταω τα παντα στην tech κοινοτητα, καταλαβαινω για αλλους μπορει να ειναι κουραστικο"

Δεν ψήνω καθόλου μα καθόλου να ασχολούμαι με το κάθε ένα πρόβλημα που θα μου βγάλει το PC. Argaliad να σε διορθώσω σε κάτι, τα γραφικά δεν τα διαλέγεις εσύ αλλά το χέρι σου ανάλογα με το πόσο βαθιά έχει μπεί μέσα στην τσέπη. Το μοναδικό θετικό στο χειρισμό (ΓΙΑ ΜΕΝΑ) που λέτε όσον αφορά τα FPS είναι το ποντίκι. Με το μοχλάκι όμως μια χαρά την κάνω τη δουλειά μου σιγά το θετικό. :evil:Απο κεί και πέρα για να σκύψω, να πετάξω μπόμπα, μαχαιρώσω και ο,τι άλλο έχει το παιχνίδι, θα χρειαστεί να σπάσω τα δάχτυλά μου για να το καταφέρω :silly:

Ενω με την κονσολίτσα σου :kiss:την ντιζαΐνατη θα την πάρεις, θα παίξεις ο,τι θές και μετα απο χρόνια πάς στην επόμενη. Στην επόμενη βλέπεις απευθείας γραφικά άλλου επιπέδου, καινούριο design καινούριοι μοχλοί (να μοχλοί λέγονται :P). Τόσο απλά πραγματάκια που σου προσφέρουν χαρά.

υ.γ. Τίποτα απο όλα αυτά δεν τα λέω επιθετικά. Κουβέντα κάνουμε, την άποψή μου λέω, κατανοώ και την αντίθετη. Τελος.

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #7

• Soulis45
  • Soulis45's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 1
NikeFerrari wrote:
DePalouk wrote:

Και αν κάποιος είναι αλεργικός στο παστίτσιο; :P

του αλλαζεις κάποια υλικά για να το φαει και ο αλλεργικος :woohoo:
I LOVE APU !!!!

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #8

• Soulis45
  • Soulis45's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 1
τώρα που με μια καλή κάρτα γραφικών κάνεις παπάδες οποίος έχει συνδέσει το pc του με HDMI σε μεγάλη τηλεόραση καταλαβαίνει τι λέω οι κονσολες δεν εχουν καμια τύχη
I LOVE APU !!!!

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #9

• 21thomas21aek
  • 21thomas21aek's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 197
Argaliad wrote:
Σαν την ελευεθρια του Pc δεν εχει. Τεραστια Gama τιτλων ειδικα σε strategy, rpg ( Επισης το ποντικη με το πληκτρολογιο σε fps, rpg , strategy δεν συγκρινεται με gamepad) Εχεις την απολυτη ελευθερια διαλεγεις τα γραφικα που θες και τις ρυθμισεις που θες , Mods αναβαθμιζεις οποτε νομιζεις εσυ κανεις ενα gaming συστημα που σου ταιριαζει εσενα στα θελω σου. Οτι και να πω ειναι +++++ μονο τα exclusives τον κονσολων ειναι το μείον.

Και για οσους λενε πως καναπες και τετοια φαση. Μπορειται πολυ απλα να βαλεται το pc κατω απο την τηλεοραση ( υπαρχουν πληθωρα compact cases με φοβερα features) Απλως πρεπει να τα σταξεις σε hardware. Ομως με τα Steam sales GOG ΚΑΙ ΤΟ 20 ΚΑΤΩ ΣΕ RETAIL γλιτωνεις λευτα απο εκεί. Απλως πρέπει να προσεχεις ενα gaming συστημα να το κρατας σε καλη κατασταση να περνας drivers ( αυτο για εμενα είναι μεσα στην ζωη μου γιατι ειναι το hobby μου κοιταω τα παντα στην tech κοινοτητα, καταλαβαινω για αλλους μπορει να ειναι κουραστικο )

PC δεν βρισκω κατι αρνητικο!!!
Με κάλυψες απόλυτα.

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #10

• Bloodman
  • Bloodman's Avatar
  • Wishlister
Αερααααα!

Εγώ θα πω γιατί αγόρασα τις δυο κονσόλες (previous gen :P) ενώ ήδη έχω pc που κάνει 1000 ευρώ το tower μονο του, και πληκτρολόγιο ποντίκι κλπ αλλα 500....

....exclusive video games.... Τώρα τι να συγκρίνεις...

Οι κονσόλες είναι σαν PC με πολλά restriction. είναι πιο φτηνές και πιο βολικές και έχουν game που δεν μπορείς να βρείς σε pc (το ίδιο ισχύει και για τα pc).

Όσο για τα προβλήματα που λέει ο GrayFox καταλαβαίνω ότι μπορεί να είναι λίγο σπάσιμο σε κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με τα pc αλλα αν έχεις ασχοληθεί με pc gaming λιγάκι όλα αυτά θα σου φαίνονται παιχνιδάκι.

Επίσης κάτι απαράδεκτο για μένα πρέπει κάποια στιγμή και στις κονσόλες και στα pc , να μας αφήνουνε να αλλάζουμε τι κάνουν τα κουμπιά στα controller και όχι να δίνουν 1-2 διαφορετικά fixed προφίλ controls έλεος... (αν και στο pc ολο και καποιο προγραμμα θα υπαρχει για να αλλαξεις τα control δεν το εχω ψαξει ακομα) :)

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #11

• Mpalourdos
  • Mpalourdos's Avatar
  • Payment receiver
  • Nope
  • Thank you received: 5
Nα συμβαλω λιγο και εγω στην συζητηση :P

Console Gaming VS PC Gaming 4 years 4 months ago #12

• bravestar
  • bravestar's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 7
Mpalourdos wrote:
Nα συμβαλω λιγο και εγω στην συζητηση :P

ΧΑΧΑΧΑΧΑ.....!!!!!!!!!!!!!!!
Καλυτερα να σιωπας αν δεν εχεις να πεις λογια ανωτερα της σιωπης.