Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #1

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
  • Θοδωρής, Games, Movies, Music, Wanderlust.
  • Thank you received: 99
Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που ασχολείται με αυτά. Δείξ'τε την αγάπη σας και μοιραστείτε ότι ενδιαφέρον βρίσκετε μαζί μου :3Εγώ αρχικά θέλω να προτείνω σε όποιον γουστάρει να δει την σειρά του O'sullivan στο History Channel της οποίας έχω δει μόνο το πρώτο επεισόδιο και ψάχνω το δεύτερο ακόμα χωρίς αποτέλεσμα. (Αν βρει κάποιος Torrent ή Free stream τον αγαπάω). Επίσης προτείνω να δείτε τον ημιτελικό από το Masters τον οποίο έβλεπα live και ήταν από τις καλύτερες αναμετρήσεις που είδα τα τελευταία χρόνια (Link παρακάτω, O' Sullivan vs Fu). Τώρα για τους fans του επιτραπέζιου ποδοσφαιρου ,συμπεριλαμβανομένου και εμού, ένα όνομα θα σας δώσω και ψαχτείτε μόνοι σας. Tony Spredeman. Ο θεός στο μπαλάκι. Για βελάκια δεν έχω τίποτα προς το παρόν :)
The administrator has disabled public write access.

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #2

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Παρά την ήττα του με 4 - 2 σε Bo7 match, μεγάλος σεβασμός στον Yan Bingtao, που στα 16 του μόλις χρόνια βγήκε και έπαιξε με θάρρος και αυτοπεποίθηση εναντίον του Ronnie "The Rocket" O' Sullivan σήμερα.
Last Edit: 1 year 8 months ago by MindCrusherXx.

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #3

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Ξέρω ότι κάνω πολύ praise τον Ronnie αλλά γίνεται να μην τον αγαπήσεις βλέποντας τέτοια πράγματα..... Ίσως και το καλύτερο frame που έχω δει ποτέ...

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #4

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1603
MindCrusherXx wrote:
Ξέρω ότι κάνω πολύ praise τον Ronnie αλλά γίνεται να μην τον αγαπήσεις βλέποντας τέτοια πράγματα..... Ίσως και το καλύτερο frame που έχω δει ποτέ...

Απο τα καλύτερα frames!

Το παρακολούθησα προχθές.
The following user(s) said Thank You: MindCrusherXx

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #5

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Μια εξαιρετική νίκη από τον Neil Robertson, ο οποίος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ronnie βγάζοντάς τον εκτός πρωταθλήματος με το συντριπτικό 4-1 σε Bo7 match!
Last Edit: 1 year 8 months ago by MindCrusherXx.

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #6

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Απλά αφήνω αυτό εδώ :P
https://www.facebook.com/WorldSnooker1/videos/10154104064192062
Υ.Γ. Εκτός πρωταθλήματος και ο Robertson από τα χέρια του Barry Hawkins

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #7

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Πόσο unlucky ρε.....
Last Edit: 1 year 8 months ago by NikeFerrari.

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #8

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Ένα frame με πολλά κιλά καρύδια από τον Ryan Day ο οποίος βρίσκονταν 48 βαθμούς κάτω από τον Marco Fu με μόνο 35 το μέγιστο δυνατό με τις μπάλες που είχαν μείνει στο τραπέζι. Δείτε την μαγεία που επιστράτευσε ώστε να φορτώσει τον αντίπαλό του με 4 "φάουλ" κερδίζοντας τους απαραίτητους πόντους για να μπορεί να τον περάσει!
Last Edit: 1 year 8 months ago by NikeFerrari.

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #9

• Dentinho
  • Dentinho's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
Ωραίο τόπικ, αν και ουσιαστικά...δεν ασχολούμαι με τίποτα από τα τρία (εκτός του μπιλιάρδου, θα πω παρακάτω).
Είδα βίντεο στο youtube με τον Tony Spredeman και έπαθα πλάκα, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι γίνονται αυτά τα πράγματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι (ως άσχετος βέβαια). Μιλάμε για κανονικό passing, συνδυασμούς και προσποιήσεις. Φοβερή δεξιοτεχνία.

Όσο για το μπιλιάρδο, κάποια στιγμή παλιά, όταν είχε πρωτοέρθει η δορυφορική τηλεόραση στα σπίτια (Εurosport κλπ), πρωτοείδαμε γαλλικό μπιλιάρδο (3-cushion billiards). Το βλέπαμε με έναν συμμαθητή μου, κι εκεί που οι άλλοι λέγανε "τι βλακεία...ΠΟΥ είναι οι τρύπες;...", εμάς μας γοήτευσε όσο τίποτε άλλο. Παρατήσαμε το αμερικάνικο που παίζαμε που και που και αρχίσαμε δειλά να δοκιμάζουμε γαλλικό (τα μπιλιαρδάδικα, κλασικά, 10 αμερικάνικα τραπέζια, ένα γαλλικό :)). Στην αρχή παίξαμε λίγο απλά, όχι τρίσποντο, για να μάθουμε τα βασικά, να συνηθίσουμε το τραπέζι, τις μπάλες κλπ. Μετά το αφήσαμε για λίγο καιρό, και το ξαναπιάσαμε αργότερα, μαθαίνοντας να βγάζουμε κάποιες τρίσποντες. Πάιξαμε κάμποσο καιρό, αλλά ποτέ σταθερά, για να γίνουμε πολύ καλοί. Άλλες φορές αργότερα ξαναέπαιξα με άλλους φίλους, πάντα αραιά και πού, αλλά από τότε το έχω στο πρόγραμμα κάποια στιγμή να αποκτήσω ένα τραπέζι γαλλικού μπιλιάρδου (θέλει και τον ανάλογο χώρο φυσικά). Είναι απίστευτα τεχνικό κι ελεύθερο παιχνίδι, δεν το βαριέσαι ποτέ, και όταν μπεις στο νόημά του, θες απλά να παίζεις.
Φυσικά σπουδαίο παιχνίδι και το Snooker, αν και δεν το έχω παρακολουθήσει και πολύ.

Α ναι, δεν αναφέρεται στον τίτλο, αλλά μικρός έπαιζα φανατικά Subbuteo, έιτε μόνος είτε με φίλους. Φοβερό παιχνίδι, δεξιοτεχνία, ανάπτυξη παιχνιδιού κλπ, είχε τη δική του μαγεία. Νομίζω γίνονται ακόμα κανονικά πρωταθλήματα κλπ. Απλά το αναφέρω, ως κάπως σχετικό με το τόπικ.........
"Έργα και Ημέραι του Ελβετικού Ναυτικού"

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #10

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Dentinho wrote:
Ωραίο τόπικ, αν και ουσιαστικά...δεν ασχολούμαι με τίποτα από τα τρία (εκτός του μπιλιάρδου, θα πω παρακάτω).
Είδα βίντεο στο youtube με τον Tony Spredeman και έπαθα πλάκα, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι γίνονται αυτά τα πράγματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι (ως άσχετος βέβαια). Μιλάμε για κανονικό passing, συνδυασμούς και προσποιήσεις. Φοβερή δεξιοτεχνία.

Όσο για το μπιλιάρδο, κάποια στιγμή παλιά, όταν είχε πρωτοέρθει η δορυφορική τηλεόραση στα σπίτια (Εurosport κλπ), πρωτοείδαμε γαλλικό μπιλιάρδο (3-cushion billiards). Το βλέπαμε με έναν συμμαθητή μου, κι εκεί που οι άλλοι λέγανε "τι βλακεία...ΠΟΥ είναι οι τρύπες;...", εμάς μας γοήτευσε όσο τίποτε άλλο. Παρατήσαμε το αμερικάνικο που παίζαμε που και που και αρχίσαμε δειλά να δοκιμάζουμε γαλλικό (τα μπιλιαρδάδικα, κλασικά, 10 αμερικάνικα τραπέζια, ένα γαλλικό :)). Στην αρχή παίξαμε λίγο απλά, όχι τρίσποντο, για να μάθουμε τα βασικά, να συνηθίσουμε το τραπέζι, τις μπάλες κλπ. Μετά το αφήσαμε για λίγο καιρό, και το ξαναπιάσαμε αργότερα, μαθαίνοντας να βγάζουμε κάποιες τρίσποντες. Πάιξαμε κάμποσο καιρό, αλλά ποτέ σταθερά, για να γίνουμε πολύ καλοί. Άλλες φορές αργότερα ξαναέπαιξα με άλλους φίλους, πάντα αραιά και πού, αλλά από τότε το έχω στο πρόγραμμα κάποια στιγμή να αποκτήσω ένα τραπέζι γαλλικού μπιλιάρδου (θέλει και τον ανάλογο χώρο φυσικά). Είναι απίστευτα τεχνικό κι ελεύθερο παιχνίδι, δεν το βαριέσαι ποτέ, και όταν μπεις στο νόημά του, θες απλά να παίζεις.
Φυσικά σπουδαίο παιχνίδι και το Snooker, αν και δεν το έχω παρακολουθήσει και πολύ.

Α ναι, δεν αναφέρεται στον τίτλο, αλλά μικρός έπαιζα φανατικά Subbuteo, έιτε μόνος είτε με φίλους. Φοβερό παιχνίδι, δεξιοτεχνία, ανάπτυξη παιχνιδιού κλπ, είχε τη δική του μαγεία. Νομίζω γίνονται ακόμα κανονικά πρωταθλήματα κλπ. Απλά το αναφέρω, ως κάπως σχετικό με το τόπικ.........
Ναι φίλε είναι κάτι μεγάλοι που παίζουν τρίσποντο στα μπιλιαρδάδικα της πόλης μου και πολλές φορές κάθομαι με τις ώρες, παίρνω κάτι να πιω και απλά δεν χορταίνω να τους βλέπω. Απίστευτη δεξιοτεχνία. Θα σου συστήσω να μελετήσεις λίγο τους κανόνες του Snooker και να δεις κάνα match και θα σ'αρέσει. Είναι και αυτό κλάσης ανώτερο, όπως το γαλλικό.

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 8 months ago #11

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Για τους μπαλάκιδες <3

Μπιλιάρδο - Μπαλάκι - Βελάκια 1 year 7 months ago #12

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Packer
Μάγκες αυτό το Coral Shoot Out που γίνεται αυτές τις μέρες είναι πολύ κλάμα. Παίζουν ενάντια στον χρόνο και έχει πολύ γέλιο, τσεκάρετέ το!