Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Martial Arts

Martial Arts 3 years 7 months ago #1

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 1969
Εφτιαξα που εφτιαξα για WWE...Παμε και ενα για ολες τις πολεμικες τεχνες!Κανει καποιος ειδος καποιος απο εδω?Φανταζομαι πως ναι!
Εγω ασχολουμε (ασχολουμουν καλυτερα, τωρα μονο βλεπω, θα ξαναρχισω του χρονου που θα εχουν τελειωσει και οι πανελλαδικες) με Box (not kickboxing :silly:) και Jeet Kune Do.Κανεται καποια πολεμικη τεχη εσεις?Και αν ναι, ποια?
And btw...Best athlete ever born.Εστω και σκατοχαρακτηρας που ειναι :P
Last Edit: 3 years 7 months ago by Captain_Zaraki.
The administrator has disabled public write access.

Martial Arts 3 years 7 months ago #2

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2128
Έκανα καράτε όταν ήμουν 6 χρονών και έφθασα μέχρι την μπλε ζώνη μετράει? :lol:Το παράτησα ο βλάκας και ήμουν 3 ζώνες μακριά από τη μαύρη χαχαχα

Martial Arts 3 years 7 months ago #3

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 1969
Μπραβο και μπλε ζωνη χαχαχα!
Εγω ειχα προσπαθησει καμποσες φορες να αρχισω tae-kwon-do αλλα δεν πηγα ποτε πανω απο την...ασπρη ζωνη :silly:Δεν με τραβαει και πολυ το συγκεκριμενο, το καταλαβα μετα απο 2 προσπαθειες να το συνεχισω χαχαχα!

Martial Arts 3 years 7 months ago #4

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2128
Χαχαχα δοκίμασε thai boxing!! :lol:

Martial Arts 2 years 11 months ago #5

• Olympia94
  • Olympia94's Avatar
  • Pre-orderer
  • As an open minded person, Gameathlon + eGaming = PLACES WHERE MY HEART IS ...! GAMES
  • Thank you received: 1
4 χρονια taekwondo GTF - μπλε ζώνη / 2 διακρισεις Οποιος ξερει καταλαβε :silly:
1 μηνα ninjutsu
Αυτάααα :)B)
I'm breaking free from these memories
Gotta let it go, just let it go
I've said goodbye
Set it all on fire
Gotta let it go, just let it go

Last Edit: 2 years 11 months ago by Olympia94.

Martial Arts 2 years 11 months ago #6

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Storekeeper
  • Spam, Spam, Egg, Bacon and Spam
  • Thank you received: 87
Ξεκινησα Kyokushin Karate οταν ημουν 8 (16 χρονια πριν) μεχρι τα 18 μου, μετα ως φοιτητης εκανα MMA στα πλαισια του οποιου πηρα και 2 khan στο muai boran. Τωρα που τελειωσα απ τη φοιτητικη ζωη, λογω δουλειας που μου τρωει μεγαλο μερος της ημερας δεν κανω κατι αλλα μολις βρω την ευκαιρια θα συνεχιζω το karate.

Martial Arts 2 years 1 month ago #7

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 274
Το ξεθάβω καθώς είμαι νέος στο χώρο και τώρα το έψαξα.
Πάω κανα 5μηνο thai box και έχω πωρωθεί τη ζωή μου. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει ακόμα, αλλά τώρα το ευχαριστιέμαι. Μου έχει αλλάξει τη ζωη. Τα πάντα λειτουργούν πολύ πιο χαλαρά και με έβαλε στο τρυπάκι της διατροφής. Μόνο καθαρές τροφές, κομένο το περίπτερο και πάσης φύσεως αναψυκτικό όπως και μπύρες. Καθημερινά φρούτα και καθόλου συμπληρώματα διατροφής. Ούτε την "αθώα" πρωτεΐνη. Το πείσμα και οι στόχοι που σου δημιουργεί μεταφέρονται και στην πραγματική ζωή.
Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη ή ακόμα καλύτερη θεμιτή!

Μουρλοκομεία!

Martial Arts 2 years 1 month ago #8

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1572
Ωραίος Ιάσονα! :hellyeah:

Την πρωτεϊνη ως συμπλήρωμα γιατί την χαρακτήρισες με αυτόν τον τρόπο, δηλαδή αθώα σε εισαγωγικά;

Martial Arts 2 years 1 month ago #9

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
Δεν έχω διαβάσει κάπου κάτι το σοβαρό για την πρωτείνη αλλά απο τη στιγμή που περιέχει σε μεγάλο βαθμό χημεία, προτιμώ να μην παίρνω. Μόνο και μόνο που όσο και καλή πρωτεινη κ αν πάρεις, θα υπάρχει ακριβότερη και καλύτερη, με βάζει σε σκέψεις.
Και επειδή το έψαξα με τα συμπληρώματα, το 90% των άρθρων μου φάνηκαν τουλάχιστον αστεία. Πάντα τα επιχειρήματά τους τα στηρίζουν "συμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει". Αλλά είναι τόσο αόριστες αυτές οι έρευνες που αρκούνται απλώς στο να αναφέρουν αυτή την πρόταση.
Ετσι και αλλιώς δεν πάω για το κορμί αλλά να έχω καλά γεράματα :Pκαι να μην είμαι σάπιος. Οπότε έκατσα και έψαξα ποιές είναι οι ανάγκες του ανθρώπινου οργανισμού για να λειτουργεί σωστά (να είναι υγιής) και αρκούμε σε αυτό. Τώρα πόσο θα κρατήσω στο να κάνω καλή διατροφή, δεν ξέρω. Προσπαθώ όμως τουλάχιστον να αποκτήσω καλές συνήθειες.

Πάντως είναι αστείο αυτό που γίνεται στα γυμναστήρια με τα συμπληρώματα. Πάνω στην φιλοδοξία τους τα χαβουν όλα αμάσητα
Για μένα ετσι όπως το έχω στο μυαλό μου ο,τι έχει χημεία σου κάνει ζημιά. Ακόμα και τα φάρμακα στα φαρμακεία (για ελαφριές καταστάσεις μιλάω), φτιάχνουν το ένα, χαλάνε το άλλο. Πολλά πράγματα μπορείς να τα κάνεις με φυσικό τρόπο και είναι δεδομένο οτι είναι ο καλύτερος τρόπος.

Martial Arts 2 years 1 month ago #10

• only_human1987
  • only_human1987's Avatar
  • Payment receiver
  • Hmm... a med-station, takes away the hurt, leaves the pain. -Richard B. Riddick-
  • Thank you received: 8
Καλημέρα Warriors!
Δεν είχα γράψει στο post αυτό νωρίτερα αλλά μια ς και το είδα ας πω κι εγώ τη μ@λ@κι@ μου!
Λοιπόν ασχολούμαι εδώ και κάπου 5-6 χρόνια με Ninjutsu και ότι έχει σχέση με αυτό.Το εξελίσω με τον δικό μου τρόπο βάζοντας νέα στοιχεία.Κάτι που έκαναν οι masters κάθε τέχνης εδώ και χρόνια.Επίσης χρησιμοποιώ την τεχνη του διαλογισμού των Ninja που είναι το Kuji Kiri η The nine cuts όπως λένε και στο χωρίο μου! :lol:
Τα Martial Arts αν συνοδεύονται απο τεχνικές διαλογισμού,μπορούν να σου αλλάξουν τη ζωή όπως έγινε στη περίπτωση μου.Μιλάω για σωματική και ψυχική υγεία.Τα υπόλοιπα ύστερα έχουν να κάνουν με τις επιλογές που κάνει ο καθένας.Το μόνο που δεν έχω ακόμη υπο πλήρη έλεγχο είναι η διατροφή.Αλλά είμαι σε καλό δρόμο!
Απο διαλογισμό και πνευματική κατάσταση μπορώ να σας πω οτι θέλετε αλλά απο διατροφή δε ξέρω και πολλά πράγματα.Όμως δε χρειάζεται να μετράς τις θερμίδες,ούτε να παίρνεις πρωτε'ί'νες.Πολύ απλά γίνεσαι γιατρός του εαυτού σου,βλέπεις ποιές τροφές δεν σου κάνουν καλό και τις ελατώνεις η τις κόβεις.Και όποιες σου δίνουν ενέργεια,τις αυξάνεις.

Osu!

Martial Arts 2 years 1 month ago #11

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
Νι Νο Κουρι Κιτζι το λέμε εμείς στο χωριό μου :P

Ο μοναδικός διαλογισμός που κάνω εγω και πίστεψέ με βοηθάει είναι αυτός :woohoo:

Martial Arts 2 years 1 month ago #12

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1572
GrayFox46 wrote:
Δεν έχω διαβάσει κάπου κάτι το σοβαρό για την πρωτείνη αλλά απο τη στιγμή που περιέχει σε μεγάλο βαθμό χημεία, προτιμώ να μην παίρνω. Μόνο και μόνο που όσο και καλή πρωτεινη κ αν πάρεις, θα υπάρχει ακριβότερη και καλύτερη, με βάζει σε σκέψεις.
Και επειδή το έψαξα με τα συμπληρώματα, το 90% των άρθρων μου φάνηκαν τουλάχιστον αστεία. Πάντα τα επιχειρήματά τους τα στηρίζουν "συμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει". Αλλά είναι τόσο αόριστες αυτές οι έρευνες που αρκούνται απλώς στο να αναφέρουν αυτή την πρόταση.
Ετσι και αλλιώς δεν πάω για το κορμί αλλά να έχω καλά γεράματα :Pκαι να μην είμαι σάπιος. Οπότε έκατσα και έψαξα ποιές είναι οι ανάγκες του ανθρώπινου οργανισμού για να λειτουργεί σωστά (να είναι υγιής) και αρκούμε σε αυτό. Τώρα πόσο θα κρατήσω στο να κάνω καλή διατροφή, δεν ξέρω. Προσπαθώ όμως τουλάχιστον να αποκτήσω καλές συνήθειες.

Πάντως είναι αστείο αυτό που γίνεται στα γυμναστήρια με τα συμπληρώματα. Πάνω στην φιλοδοξία τους τα χαβουν όλα αμάσητα
Για μένα ετσι όπως το έχω στο μυαλό μου ο,τι έχει χημεία σου κάνει ζημιά. Ακόμα και τα φάρμακα στα φαρμακεία (για ελαφριές καταστάσεις μιλάω), φτιάχνουν το ένα, χαλάνε το άλλο. Πολλά πράγματα μπορείς να τα κάνεις με φυσικό τρόπο και είναι δεδομένο οτι είναι ο καλύτερος τρόπος.

Γιατί νομίζεις τα τρόφημα γενικά, ακόμη και τα φρούτα, κτλ, την σήμερον ημέρα, δεν έχουν χημεία; Ακόμη και τα όσπρια εφόσον δεν ξέρεις απο ποιό χωράφι είναι, τι λυπάσματα ή τι νερό χρησιμοποιήθηκε και γενικά τι άλλο στην γραμμή παραγωγής πριν φτάσει στο τραπέζι σου, δεν περιέχουν χημεία;

Και το "πάντα υπάρχει κάτι ακριβότερο και καλύτερο" που ισχύει με τις πρωτεϊνες, ισχύει και στα τρόφημα που εσύ καταναλώνεις. Οπότε;
  • Page:
  • 1
  • 2